Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Діти потребують особливої уваги в умовах військових протистоянь (09/10/2014)

Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров'я України Наталя Лісневська під час прес-конференції «Психологічна допомога дітям, що постраждали внаслідок бойових дій».

Заступник Міністра охорони здоров'я України Наталя Лісневська зазначила, що війна на сході України в першу чергу вдарила по дітям – найвразливішій частині населення. Вона підкреслила, що діти, які постраждали від кризи та не отримали належної психологічної допомоги, схильні до ризику вад розвитку. Проте підтримки потребують діти з усієї України, які піддаються інформаційному впливу.

«Разом з Держслужбою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством соціальної політики, Міністерством освіти і науки ми працюємо над вирішенням цієї проблеми, але об’єктивно ніхто не був готовий до початку війни. Ми робимо все можливе і намагаємось працювати на упередження, щоб уникнути посттравматичних розладів та повторних стресових станів», - зауважила Наталя Лісневська.

За її словами, Міністерство охорони здоров’я, Інститут соціальної і судової психіатрії та наркології разом з міжнародними інституціями розробили методичні рекомендації щодо надання психологічної допомоги тимчасово переселеним особам. Також Інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України координує роботу в мережі спеціалізованих закладів, які надають допомогу психотерапевтичного напрямку. Окрім того, створена гаряча лінія, психологічній службі МНС передані координати фахівців психологів МОЗ для координації надання спеціалізованої допомоги населенню.

Окрім того, Міністерство охорони здоров’я України започаткувало серію тренінгів з надання психологічної допомоги особам, що постраждали внаслідок бойових дій на сході України. 10 вересня 2014 року був відкритий перший тренінг, в якому взяли участь 313 осіб. Із них – 44 психологи-практики, 166 студентів-психологів, соціальних працівників, волонтерів та соціальних педагогів.

Директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Ірина Пінчук звернула увагу, що хоча психологічної допомоги в першу чергу потребують діти, важливо надавати підтримку усьому суспільству: «Головне завдання для нашої установи – виробити дорожню карту: хто, кому і як має надавати і організовувати психологічну допомогу».

Ірина Пінчук зазначила, що в актуальних кризових умовах сьогодення Інститут соціальної і судової психіатрії та наркології працює по чотирьох напрямках: консультативному, навчальному (розробка спеціальних програм для фахівців, соціальних працівників, волонтерів, журналістів тощо), науково-методологічному (вивчення міжнародного досвіду та його адаптація до українських реалій) та науково-дослідницькому.

Ірина Пінчук повідомила, що на сьогодні Інститутом розроблено три методичні рекомендації, посібник та роздаткові матеріали. Вона презентувала присутнім буклет з практичними порадами щодо надання першої психологічної допомоги.

Керівник програми захисту дітей ЮНІСЕФ Україна Габріель Акімова подякувала Міністерству охорони здоров’я за співпрацю та висловила сподівання, що завдяки злагодженим зусиллями влади та неурядових організацій діти отримають професійну підтримку. Габріель Акімова акцентувала, що державним і неурядовим організаціям, а також медіа треба навчитись передавати та розповсюджувати в суспільстві повідомлення щодо стресової ситуації в країні, та боротися з упередженням громадян щодо надання психологічної допомоги.

Прес-служба МОЗ України

09/10/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC