Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Стукайте, і вам відчинять! Медичні асоціації, профспілки мають не мовчати, а консолідовано заявляти про себе - Василь Лазоришинець (17/10/2014)

В. о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець домагатиметься збільшення фінансування на охорону здоров’я на 2015 рік. Про це він заявив під час розширеного засідання Колегії, що проходить сьогодні в МОЗ України.

«Система охорони здоров’я, як всім відомо, вже багато років живе в умовах постійного недофінансування. Прекрасно усвідомлюючи важкий стан економіки, я все ж таки на рівні керівництва держави буду домагатися збільшення фінансування на 2015 рік», - наголосив в. о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

Він поінформував, що з урахуванням проекту нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів на 2015 рік, видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті передбачені у сумі 51,2 млрд. грн., що на 4,4 млрд. грн. або на 8,0% менше від планових показників поточного року. «Місцевим бюджетам на функціонування закладів охорони здоров'я передбачене фінансування в обсязі 44,4 млрд. грн., що лише на 2,9% більше від цьогорічних видатків та майже на 40% менше від потреби, яка на 2015 рік складає 73,7 млрд. гривень. Враховуючи інфляцію, ми бачимо, що цих коштів критично мало для галузі. І при цьому завтра нас спитають, де якісна медична допомога», - підкреслив очільник відомства.

Як зазначалося під час Колегії, на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги на 2015 рік передбачено 68% від потреби. Видатки в обсязі 1 134,8 млн. грн. у 2015 році планується спрямувати на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги окремим категоріям населення у 28 закладах Міністерства охорони здоров’я України із потужністю понад 7,1 тис. ліжок. Розрахована МОЗ України потреба складає 1 666,3 млн. гривень.

На функціонування 18 клінік вищих навчальних закладів та наукових установ МОЗ із потужністю 2,9 тис. ліжок для надання високоспеціалізованої, відповідно до профілю, допомоги населенню із впровадженням у практику лікування нових наукових розробок у наступному році спрямують 489,6 млн. грн. при потребі 1 816,6 млн. гривень.

На санаторне лікування хворих на туберкульоз, дітей і підлітків з соматичними захворюваннями на 2015 рік передбачено асигнування в обсязі 303,2 млн. грн. при потребі 369,6 млн. гривень. За рахунок зазначених коштів передбачається забезпечити безоплатним санаторно-курортним лікуванням понад 42,6 тис. осіб, в тому числі майже 22 тис. хворих на туберкульоз у спеціалізованих протитуберкульозних санаторіях та загальнодержавних дитячих спеціалізованих санаторіях.

На надання населенню спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної, реабілітаційної та екстреної консультативної медичної допомоги та стоматологічної допомоги у 20 закладах МОЗ України у проекті бюджету на 2015 рік передбачаються видатки в обсязі 121,9 млн. грн. при потребі 156,1 млн. гривень.

На функціонування 14 закладів МОЗ (центральні бази спецмедпостачання, центр медстатистики, головне бюро судмедекспертизи тощо), на виготовлення бланків листків тимчасової непрацездатності; на організацію надання службою милосердя медично-патронажної допомоги самотнім громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально вразливим верствам населення (понад 438,7 тис. осіб); та інші заходи враховані видатки в обсязі 124,5 млн. грн., при потребі 189,4 млн. гривень.

Значним позитивом в проекті бюджету є виділення 11,2 млн. грн., що на 85,9 % більше, ніж у 2014 році, на проведення реабілітації майже 9 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, хворих на дитячий церебральний параліч.

Проектом державного бюджету на 2015 рік передбачаються бюджетні асигнування на рівні 2014 року в сумі 51,9 млн. грн. для лікування хворих, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні (близько 47 осіб в залежності від вартості лікування).

Під час Колегії МОЗ України озвучили статистику щодо оплати праці лікарів, середнього та молодшого медперсоналу. Станом на 01.09.2014 року середня заробітна плата у медичній галузі становить 2 394 грн. Таким чином, зберігається постійне відставання рівня середньої заробітної плати галузі від працівників промисловості (3 868 грн.) на рівні 60-70%.

«Переконаний, що наша громада повинна відстоювати свої інтереси. Стукайте, і вам відчинять! Медичні асоціації, профспілки мають не мовчати, а консолідовано заявляти про себе. І якщо судді, податківці можуть відстоювати свої права, то чому лікарі не звертаються і не говорять вголос про свої потреби на гідні умови роботи та оплату праці», - зазначив в. о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

Як зазначалося під час Колегії, середня зарплата молодшого медперсоналу становить 1 695 грн., середнього медперсоналу – 2 518 грн., лікарів – 3 673 грн. Нині найнижча середня заробітна плата у працівників закладів охорони здоров’я Закарпатської області (2 239 грн.), а найвища у працівників м. Києва (3 266 грн.).

Протягом останніх років за ініціативою МОЗ України вирішено низку проблемних питань, які накопичувалися десятиліттями і стосуються оплати праці працівників галузі. Зокрема, медпрацівники первинної ланки у пілотних регіонах другий рік поспіль отримують надбавки за обсяг та якість виконаної роботи, а з жовтня 2014 року право на встановлення таких надбавок отримали медпрацівники первинної ланки на всій території України. А це підвищення заробітної платні на 40-50 %. Крім того був підвищений рівень заробітної плати медичним працівникам спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров'я та системи екстреної меддопомоги, медичні та фармацевтичні працівники державних та комунальних закладів отримують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Завдяки цьому дещо зменшилося відставання рівня середньої заробітної плати у галузі від працівників інших бюджетних галузей. Якщо протягом 2009-2013 років рівень середньої зарплати у медичній сфері був нижчий від освітянського на 20–25%, то у 2014 році вперше цей розрив скоротився до 11-15 %.

З метою контролю за наявністю ліків, вакцин та виробів медичного призначення в регіонах України та для оперативного перерозподілу ліків у разі потреби в Міністерстві охорони здоров’я України буде створений окремий штаб та «гаряча лінія».

Окремим дорученням аналогічні штаби та «гарячі лінії» повинні створити керівники відповідних підрозділів в кожній області. «Прошу всіх керівників обласних управлінь охорони здоров’я тримати на жорсткому контролі питання залишків ліків та вакцин, щоб в критичній ситуації ми змогли допомагати один одному», - заявив в. о. Міністра охорони здоров’я України В. Лазоришинець.

Це дозволить повністю контролювати ситуацію в країні та в режимі реального часу робити перерозподіл ліків до моменту закінчення тендерних закупівель.

Прес-служба МОЗ України

17/10/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC