Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про невідкладні заходи по запобіганню занесення та розповсюдження в Україні хвороби, викликаної вірусом Ебола (31/10/2014 11:31)

Заслухавши та обговоривши виступи директора ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН» професора Задорожної В.І., т. в. о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України С.В.Протаса та інших співдоповідачів стосовно організації невідкладних заходів щодо запобігання занесення та розповсюдження хвороби, викликаної вірусом Ебола на території України, Президія НАМН України спільно з керівним складом МОЗ України  та Державної санітарно-епідеміологічної служби України відзначає, що кінець 20-го - початок 21-го сторіч характеризуються появою низки нових для людини збудників вірусних інфекційних хвороб. Поява кожного нового вірусу  розглядається як надзвичайна ситуація у світовому масштабі, оскільки на той момент, а для деяких збудників і в наступному, невідомими є їх наслідки для здоров’я людства та глобальної стабільності. На теперішній час епідемічна ситуація з хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ), у Західній Африці продовжує погіршуватися. За даними ВООЗ загальна кількість захворілих перевищила 9000 осіб, у тому числі летальних випадків – більше 4000 (Гвінея, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Нігерія, Сенегал, Іспанія, США). Серед медичного персоналу зареєстровано 427 випадків ХВВЕ, з них 236 летальних.
Натепер ВООЗ із залученням провідних  вчених світу та досвіду роботи медиків під час поточної епідемії розробила низку рекомендаційних матеріалів та Дорожню карту ВООЗ (28.08.2014) щодо заходів у відповідь на ХВВЕ, які доцільно враховувати при організації протидії цій хворобі в кожній країні.
Усі країни світу, у тому числі й Україна, розпочали спостереження щодо можливого завозу вірусу на свою територію та впровадження заходів по запобіганню його розповсюдження. ХВВЕ є особливо небезпечною хворобою, що потребує найвищого рівня захисту як при догляді за пацієнтом (забезпечення в повній мірі відповідними засобами індивідуального захисту), так і при лабораторному дослідженні  потенційно інфікованого матеріалу (лабораторії рівня BSL-4, яких в Україні немає).
У зв’язку з епідемією ХВВЕ в Західній Африці та ризиком завозу вірусу Ебола на територію України було прийнято Постанову Першого заступника Головного державного санітарного лікаря України №12 від 21.08.2014 р. «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації щодо ХВВЕ в західно-африканських країнах, і можливістю її поширення у світі». Також ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН») було розроблено з використанням останніх рекомендацій ВООЗ та матеріалів офіційних сайтів CDC (Атланта, США) та направлено до МОЗ України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України наступні документи:
«Рекомендації з інфекційного контролю у стаціонарах для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом або з підозрою на діагноз: хвороба, викликана вірусом Ебола (ХВВЕ)»;
«Алгоритм застосування засобів індивідуального захисту (ЗІЗ)»;
«Пам’ятка для населення. Хвороба, що викликається вірусом Ебола (хвороба Ебола)».
В Україні поки що не зареєстровано жодного випадку ХВВЕ. Наша держава не має сухопутних кордонів із країнами, уражених цією хворобою, але має міжнародні транспортні вузли. Тому, відповідно до основних завдань Дорожньої карти ВООЗ щодо заходів у відповідь на ХВВЕ, в Україні необхідно розробити термінові заходи щодо попередження завозу та поширення ХВВЕ за наступними напрямами:

· - загально організаційні заходи;

· - превентивні заходи у позаепідемічний період;

· - превентивні заходи у загрозливий період (за появи хворих із підозрою на ХВВЕ);

· - заходи при виявленні хворого/підозрюваного на ХВВЕ.

31/10/2014 11:31


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC