Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Зволікання із встановленням точного діагнозу при онкозахворюваннях може коштувати дитині життя (31/10/2014)

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», де щорічно обстежується близько 19 тисяч онкохворих дітей з усієї України, відбувся експертний круглий стіл, присвячений питанням ранньої діагностики раку у дітей.

Зустріч провідних українських експертів в сфері дитячої онкології, представників МОЗ України, благодійної організації «Фонд Кличка», НДСЛ «Охматдит» і керівників регіональних дитячих клінічних лікарень пройшла у рамках соціальної ініціативи «Samsung. Надія для дітей», яка реалізується з метою привертання уваги громадськості до проблеми дитячої онкології і донесення важливості діагностики раку на ранніх стадіях захворювання.

На початку круглого столу директор з маркетингу компанії «Samsung Electronics Україна» Володимир Болотніков поінформував присутніх, що у 2014 році соціальна ініціатива «Samsung. Надія для дітей» проходить в новому форматі. Офіційним стартом проекту стало підписання 24 вересня 2014 року меморандуму взаєморозуміння між компанією «Samsung Electronics Україна» і Міністерством охорони здоров'я України. Відразу відбувся перший круглий стіл, у рамках якого провідні українські лікарі-онкологи представили невтішну статистику онкологічних захворювань у дітей і визначили найактуальніші питання, пов'язані з ранньою діагностикою раку, а також запропонували першочергові заходи для поліпшення ситуації, що склалася у сфері дитячої онкології в Україні. В першу чергу, необхідно підвищувати рівень обізнаності про дитячі онкозахворювання і доносити до батьків інформацію про необхідність проходження медичних оглядів дітьми.

«Наша мета – досягнути таких результатів, аби максимальна кількість маленьких українців змогла повністю вилікуватися і назавжди забути про свій страшний діагноз, - констатував Володимир Болотніков під час другого круглого столу. - Для цього ми створили тематичний сайт, а незабаром з'явиться і інформаційний гід з вичерпною інформацією про рак і ранню діагностику. Крім цього, ми передамо значну суму грошей на закупівлю високоточного діагностичного устаткування. Упевнений, що тісна співпраця держави, громадських організацій, медичних експертів і бізнесу, як відносно закупівлі устаткування, так і відносно підвищення інформованості про проблему ранньої діагностики раку, допоможуть підвищити виживаність дітей в Україні до європейських показників».

Головний лікар НДСЛ «Охматдит» Юрій Гладуш зазначив, що своєчасна діагностика і наявність необхідного діагностичного обладнання дозволять лікарям врятувати тисячі життів, а широка інформованість населення про необхідність раннього діагностування онкологічних захворювань наразі дуже необхідна.

«Ми дуже вдячні громадським організаціям та соціально відповідальному бізнесу, які у складні часи допомагають нашій державі та маленьким пацієнтам подолати тяжкі недуги», - наголосив Юрій Гладуш.

Його підтримала головний позаштатний дитячий гематолог МОЗ України Світлана Донська, яка зазначила, що солідарність бізнесу, медицини та громади, яка у цивілізованих країнах світу вже увійшла у звичну практику, сьогодні в Україні стала потужним джерелом допомоги українським пацієнтам, особливо дітям. Вона також зауважила на необхідності підвищення онкологічної настороженості лікарів первинної ланки, мобільної виїзної діагностики, підготовки фахівців для проведення якісної діагностики, наявності високотехнологічного діагностичного обладнання в регіональних лікарнях та мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікування.

Головний позаштатний педіатр МОЗ України Раїса Мостовенко, озвучила дві основні проблеми дитячої онкології в Україні: рання діагностика і верифікація діагнозу. «Перший лікар, з яким стикається дитина, - це педіатр, на якого покладена ключова місія – проявити, так звану онконастороженность, і направити дитину з підозрою на рак на додаткові обстеження. Первинними обстеженнями на виявлення онкозахворювань є аналіз крові і УЗД-діагностика. Здавалося б, в цьому немає нічого складного, але в регіонах лише 40% обласних лікарень забезпечені УЗД-апаратами експертного рівня, які дозволяють виявляти онкозахворювання на ранніх стадіях, - зазначила Раїса Мостовенко. - Тому для нас критично важливо забезпечити портативним УЗД-устаткуванням саме регіональні лікарні. Адже зволікання із встановленням точного діагнозу може коштувати дитині у кращому разі тривалого лікування, а в гіршому – життя».

Статистика по регіонах доки неутішна. Про це повідомив головний лікар Кіровоградської обласної дитячої лікарні Василь Хорощак, який зазначив, що лише у 20% дітей рак виявляється на другій стадії, коли шанси на лікування максимально великі, а ось у 80% маленьких пацієнтів рак діагностують на 3-4 стадіях, коли існує реальна загроза їх життя. Тому рішення про передачу обладнання в рамках соціальної ініціативи «Samsung. Надія для дітей» саме до регіонів нині є вчасним та розумним.

Окрім цього, експерти звернули увагу на необхідність створення в Україні дитячої державної імуногістохімічної лабораторії для верифікації онкодіагнозу на ранніх стадіях захворювань, що в рази підвищить шанси маленьких українців на одужання.

По завершенню соціальної ініціативи «Samsung. Надія для дітей» компанія перерахує кошти на закупівлю високоточного діагностичного обладнання для обласних лікарень, а також розповсюдить усю зібрану в рамках консультацій з експертами інформацію про ранню діагностику раку.

Довідково:

Соціальна ініціатива «Samsung. Надія для дітей» четвертий рік підряд реалізується у рамках глобальної програми Samsung Hope for Children, мета якої привернути увагу суспільства до таких сфер, як освіта та здоров'я дітей. За попередні три роки проведення ініціативи на заклики допомогти дітям хворим раком відгукнулися понад 1 млн. 450 тис. українців, що дозволило зібрати в цілому близько 4,25 млн. грн.. на закупівлю сучасних комплексів медичного устаткування для онкологічних центрів по усій Україні. У 2014 році соціальна ініціатива «Samsung. Надія для дітей» реалізується в новому форматі – у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України, за результатами якої планується закупити сучасне обладнання для діагностики раку у дітей на суму понад 1 млн. грн. та передати його в заклади охорони здоров’я, які вкрай його потребують.

Прес-служба МОЗ України

31/10/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC