Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Запоріжжі провели обласний семінар з епідеміології, клініки, діагностики і профілактики хвороби, викликаної вірусом Ебола, та показове тренувальне навчання з локалізації та ліквідації умовного вогнища захворювання (28/11/2014)

27 листопада 2014 року з метою підвищення готовності медичних закладів міст і районів Запорізької області до роботи в умовах епідускладнень з інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, на базі медичних закладів м. Запоріжжя проведено обласний семінар з епідеміології, клініки, діагностики і профілактики хвороби, викликаної вірусом Ебола, та показове тренувальне навчання з локалізації та ліквідації умовного вогнища захворювання.

Захід організували Департамент охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації, Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та Державна установа «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».

Семінар та навчання пройшли на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 6 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10» та КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради.

У заходах взяли участь: в. о. директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов, головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Борисівна Іванова, представники обласних лікувальних закладів, закладів охорони здоров’я мм. Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Енергодара, центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги Запорізької області.

За легендою навчання хвороба, викликана вірусом Ебола, була запідозрена у студента Запорізького державного медичного університету – громадянина однієї з країн Західної Африки, при зверненні за допомогою до територіального закладу охорони здоров’я.

Під час навчання було продемонстровано дії дільничного терапевта амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 6 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10» при виявленні на прийомі хворого з підозрою на хворобу, викликану вірусом Ебола; дії працівників комунального закладу охорони здоров`я «Студентська поліклініка» щодо організації заходів у вогнищі гарячки Ебола за місцем проживання захворілого студента і проведення медичного нагляду за контактними; працівників підстанції швидкої медичної допомоги Ленінського району «Лівобережна» щодо евакуації хворого з підозрою на хворобу, викликану вірусом Ебола, до госпіталю, який розгортається на базі КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР; а також показ дій епідбригади щодо епідеміологічного обстеження вогнища захворювання, показ організації протиепідемічних заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища хвороби, викликаної вірусом Ебола, у м. Запоріжжі; показ пакування та транспортування відібраного у хворого матеріалу для дослідження на хворобу, викликану вірусом Ебола; показ дій працівників відділу дезінфектології щодо проведення заключної дезінфекції у вогнищі захворювання, у т.ч. роботи пересувної дезінфекційної установки.

Враховуючи високу контагіозність хвороби, викликаної вірусом Ебола, значна увага приділялась  послідовності проведення протиепідемічних заходів у вогнищі, використанню медичними працівниками засобів індивідуального захисту під час огляду і надання медичної допомоги хворому; при заборі, пакуванні та транспортуванні зразків від пацієнтів з підозрою на хворобу для лабораторного дослідження.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

F_3

F_1

F_4

F_2

28/11/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC