Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Обласна влада спільно з громадськістю посилять роботу щодо профілактики туберкульозу (23/01/2015 08:35)

Питанням профілактики та попередження поширення  туберкульозу та інших інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, у місцях масового перебування людей та у громадському транспорті було присвячене засідання «круглого столу»,  яке провела директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Яківна Мотовиця. У засіданні взяв участь в. о. заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, в. о. заступника головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олександр Іванович Мащак.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Яківна Мотовиця зазначила, що питання поширення туберкульозу та інших інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, завжди залишалося актуальним, особливо для Запорізької області, яка входить до списку регіонів, де реєструються одні з найвищих показників

захворюваності, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Разом з тим, за підсумками проведених протягом останніх років протитуберкульозних заходів в Запорізькій області досягнуто позитивних зрушень: захворюваність знизилася на 28%, смертність від туберкульозу – на 30,4%. Однак епідситуація в регіоні залишається складною. На сьогодні загрозу становить поширення мультирезистентного туберкульозу (збудники хвороби стійкі до ліків) та ко-інфекції (туберкульоз – ВІЛ).

Учасники заходу  наголошували на тому, що наразі відсутні нормативні документи, що регламентують контроль проведення профілактичної роботи з метою попередження розповсюдження вірусних та інфекційних захворювань у громадському транспорті. Відповідно Держсанепідслужба не має можливості здійснювати контроль у межах правового поля.

Як повідомив в. о. заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, в. о. заступника головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олександр Іванович Мащак, необхідність утримувати пасажирський транспорт у належному стані вказано у відомчих документах підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення. У 2013 році фахівцями управління були розроблені рекомендації щодо дезінфекції автотранспорту. Однак минулого року міським дезінфектологічним відділенням було укладено лише 57 договорів на обробку 171 машини (у тому числі цистерни для води і риби). Загалом було опрацьовано 3217 автівок, але серед їх числа не було жодного автомобіля громадського транспорту.

У ході обговорення учасники «круглого столу» зійшлися на думці, що провідне місце серед протитуберкульозних заходів мають займати профілактичні флюорографічні обстеження  та своєчасне проходження медичних оглядів водіїв, насамперед пасажироперевізників. Необхідними також є проведення дезінфекційних заходів на громадському транспорті, станціях, вокзалах тощо.

За результатами засідання вирішено створити робочу групу, до складу якої ввійдуть представники структурних підрозділів Запорізької облдержадміністрації та Громадської ради при ОДА, яка опрацює питання щодо  розробки регламентуючих документів з питань організації профілактичних та знезаражувальних заходів щодо попередження поширення туберкульозу та інших інфекцій, що розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом.

23/01/2015 08:35


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC