Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Мелітополі представлено в. о. начальника Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Романа Васильовича Склярова (28/01/2015 15:34)

Під час робочої поїздки у місто Мелітополь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов представив міській владі новопризначеного в. о. начальника Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, в. о.  головного державного санітарного лікаря у місті Мелітополь Романа Васильовича Склярова.

У робочій поїздці в м. Мелітополь начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головного державного санітарного лікаря Запорізької області Романа Леонідовича Терехова супроводжували заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін та в. о. директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов.

33-річний Роман Васильович Скляров виконуватиме обов’язки начальника Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головного державного санітарного лікаря у місті Мелітополь з 28 січня 2015 року.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов тепло подякував за сумлінну роботу Ларисі Олександрівні Саприкіній, яка після реформування санепідслужби в 2013 році очолила Мелітопольське міське управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та вручив їй квіти.

З посади головного державного санітарного лікаря Мелітополя Лариса Олександрівна Саприкіна пішла за власним бажанням, пояснивши це тим, що в умовах реформування їй складно працювати у звичному для неї ритмі. Свою діяльність вона продовжить в іншому медичному закладі.
- Я пішла з посади держслужбовця і хочу працювати в медицині. З завтрашнього дня я приступаю до роботи у центрі СНІД, на посаді заступника головного лікаря. Це не пов'язано ні з якими проблемами на роботі, навпаки, наше управління за показниками одне з кращих в області. Це не пов'язано ні з якою-небудь люстрацією, як зараз люблять говорити, це просто моє особисте рішення. Служба зараз знаходиться в процесі реформування, а це трохи не мій стиль роботи, я більш активна людина і цілі у мене є реальні, а тут мені важко зорієнтуватися, чим далі буде займатися служба, - прокоментувала свій відхід Л. О. Саприкіна.

Романа Васильовича Склярова добре знають у колективіF1_28.01 санепідслужби міста Мелітополя, адже з 2013 року він очолює один з відділів. Роман Васильович має досвід роботи в Державній санітарно-епідеміологічній службі. Після закінчення у 2004 році Дніпропетровської медичної академії він майже десять років працював санітарно-гігієнічним лікарем в Якимівському районі. У 2013 році Роман Скляров пройшов конкурс та зайняв посаду начальника санітарно-гігієнічного відділу Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.
- Зараз наша служба перебуває в стадії реформування. Наприкінці минулого року працівники перебували у відпустках за свій рахунок, але ми сподіваємося, що кадрових скорочень більше не буде. Також накладено мораторій на проведення перевірок. В цілому служба продовжує працювати стабільно, - повідомив Роман Васильович Скляров. - Насамперед варто зазначити, що чим менше резонансної інформації від нас надходить, тим вище показник нашої роботи. Це говорить про те, що служба працює, вона інтегрована в усі процеси життєдіяльності міста. В умовах реформування нас чекає також багато складностей, мабуть, основна - не розгубити кадровий потенціал. Наше завдання полягає не тільки в тому, щоб не втратити напрацьовані кадри, а й відкривати нові. Це питання на сьогодні стоїть насамперед. Адже навіть закупівля обладнання обумовлена лише фінансуванням, джерела якого можна відшукати, нехай за рік, нехай за два роки. Але підготовка кваліфікованих кадрів займе десятиліття.

Підбиваючи підсумки роботи за минулий рік, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов зазначив, що незважаючи на неукомплектованість штатами в повному обсязі, спеціалісти Мелітопольського міського управління завдяки результативності та ефективності здійснюваного нагляду в 2014 році не допустили спалахової захворюваності гострими кишковими інфекціями в організованих дитячих колективах, школах, лікувально-профілактичних установах.
При цьому слід зазначити, що за підсумками роботи Мелітопольського міського управління за 2014 рік, захворюваність ГКІ залишається високою. Зареєстровано 966 випадків ГКІ (показник 616,3 на 100 тисяч населення), що на 26,6 % вище рівня попереднього року. Захворюваність, як і в попередні роки, визначена гастроентероколітами (ГЕК), що склали в сумі ГКІ 99,7%. Захворюваність на дизентерію носить спорадичний характер, зниження захворюваності більш ніж в 10 разів. Провідна роль за частотою зараження ГКІ залишилася за ротавірусною інфекцією, яка склала 43,4 % від всіх встановлених ГЕК. Захворюваність на сальмонельоз зросла на 35,5 %, зареєстровано 77 хворих з показником 46,6 на 100 тис. населення.
Захворюваність крапельної групи інфекцій залишається на низькому рівні. Не реєструвалися захворюваність на дифтерію, менінгококовою інфекцією, паракоклюшем, епідемічним паротитом. Зареєстровані поодинокі випадки захворюваності на кір, кашлюк. На 31,3 % знизилася захворюваність на скарлатину, на 50,5 % - на вітряну віспу. Відзначено зростання захворюваності на краснуху на 43 %, 5 випадків (показник 3,2). Стабільністю характеризується захворюваність на туберкульоз органів дихання, так і бацилярними формами.
Виконання плану профілактичних щеплень пов'язано з забезпеченістю імунобіологічними препаратами, виконання плану відповідає середньообласним показникам.
Протягом останніх 5 років захворюваність вірусним гепатитом А носить спорадичний характер. У 2014 році зареєстровано 3 випадки захворювання, показник склав 1,9.
Планування заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду на 2014 рік проведено у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 12.09.2012 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. №1405». Планові перевірки дотримання санітарного законодавства в 2014 році проводилися на суб'єктах господарювання з високим ступенем ризику.
На обліку в Мелітопольському міському управлінні знаходиться 1087 суб'єктів господарської діяльності, у т. ч. за спрямованістю - 422 комунальних, 407 харчових, 158 дитячих і підліткових, 100 промислових. З них 69 відносяться до першого ступеня ризику, 41 - середнього, 977 - незначного.
У 2014 році спеціалістами Мелітопольського міського управління проведено 493 (20 планових та 473 позапланових) перевірок дотримання санітарного законодавства з 4264 по Запорізькій області, що становить 11,5% від загальної кількості проведених заходів державного нагляду по області. Позапланові перевірки проведені з наступних причин: за зверненнями і скаргами громадян - 9, за вимогами прокуратури - 11, для потреб санітарно - епідеміологічної експертизи - 82, з ініціативи органів влади - 7, по контролю власних пропозицій (приписів) - 72, з розслідування випадків інфекційних захворювань (з епідпоказань) - 312.
За виявлені порушення санітарного законодавства до суб'єктів господарювання були застосовані наступні заходи адміністративного впливу: винесено всього 126 постанов про накладення штрафу (за результатами планових перевірок - 36 штрафів, позапланових перевірок - 90 штрафів. За результатами виявлених порушень винесено 2 постанови про заборону випуску і реалізації харчових продуктів загальною вагою 0,048 т. Згідно з щомісячними звітами управління протягом року було винесено подання про відсторонення від роботи 107 осіб.
Протягом 2014 року на промислових підприємствах Мелітопольського міського управління професійні захворювання не реєструвалися.
Аналіз показників соціально-гігієнічного моніторингу по м. Мелітополь свідчить про стабільну ситуацію щодо забезпечення населення якісною питною водою та станом навколишнього середовища.
В місті функціонує 49 джерел централізованого водопостачання: 1 комунальний водопровід та 48 свердловин.
При дослідженні в 2014 році проб води відзначається зниження відсотка як нестандартних проб за мікробіологічними, так і санітарно-хімічними показниками. Так за мікробіологічними показниками відхилення в досліджених пробах не реєструвалися, а за санітарно-хімічними показниками відсоток нестандартних проб у 2014 році становив 1,6 % проти 3,3 % в 2013 році.
При дослідженні 675 проб атмосферного повітря в 2014 році не реєструвалися відхилення, тоді як в 2013 році були зареєстровані відхилення ГДК за вмістом пилу, сірчаної кислоти та оксиду вуглецю.
У 2014 році при проведенні моніторингових досліджень фізичних факторів реєструвалися відхилення за гранично допустимим рівнем (ГДР) непостійного шуму (транспортний шум у житловій забудові у 20,4% проти 51% у 2013 р.), на межі санітарно-захисної зони підприємств відхилень від ГДР постійного шуму не зареєстровано.
При проведенні моніторингових досліджень ґрунту в зоні житлової забудови м. Мелітополь в 2014 році відхилення зареєстровані в 4,7% проб при паразитологічних дослідженнях проти 1,3% у 2013 році. При дослідженні ґрунту з хімічними та бакпоказниками відхилення не реєструвалися.
При дослідженні проб харчових продуктів та сировини на фізико-хімічні показники відхилення зареєстровані в 0,5% досліджених проб, за мікробіологічними показниками - 9% проти 5,6% у 2013 році. При дослідженні харчових продуктів на вміст харчових добавок, нітратів, пестицидів, мікотоксинів, токсичних елементів відхилення не реєструвалися.
Наказом Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області від 14.01.2013 року № 9, відповідальною особою в центрі надання адміністративних послуг Мелітопольської міськадміністрації призначена головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Морозова Н.В., яка здійснює консультаційну допомогу суб'єктам господарювання щодо отримання дозвільних документів та адміністративних послуг.
Створено умови для надання інформаційної допомоги по телефону, а також по електронній пошті. Організовано надання довідково-інформаційних матеріалів суб'єктам господарювання. Зауважень по роботі Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області за поданням дозвільних документів суб'єктам господарювання у 2014 році не надходило.
У 2014 році з дозвільного центру Мелітопольської міськради в Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області надійшло 9 заявок від суб'єктів господарювання м. Мелітополь на отримання дозвільних документів у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя. Дозвільні документи суб'єкти господарювання міста отримували і через дозвільний центр Запорізької міської ради, який здійснює функції обласного дозвільного центру.
F2_28.01На об'єкти, розташовані на території нагляду Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області видано 138 дозвільних документів, з них: 30 висновків Держсанепідекспертизи про відповідність об'єктів вимогам санітарних норм і правил (1,09% від загальної кількості по 2014); 80 висновків на нормативно-технічну документацію на виробництво вітчизняної продукції (2,9%); 15 висновків на виробництво вітчизняної продукції (0,54%), 6 висновків на об'єкти поводження з відходами (0,21%), 7 експлуатаційних дозволів (6,1%).

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов перед колективом Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області поставив конкретні завдання щодо забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя на 2015 рік.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

28/01/2015 15:34


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC