Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Арсеній Яценюк: «Не повинно бути питань, на які немає відповіді у служби порятунку і органів державної влади» (03/02/2015)

02 лютого 2015 року Прем’єр-міністр Арсеній Петрович Яценюк, перебуваючи з робочою поїздкою в Запоріжжі, провів розширене засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій. Під час заходу до розмови приєднувалися урядовці з Києва у режимі відеоконференції. У засіданні взяв участь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов.

- Запорізька область є одна з найскладніших та найнебезпечніших. Тут знаходяться 33 хімічно небезпечні об’єкти, 19 – радіаційно небезпечні, - зазначив, відкриваючи засідання, Ярсеній Яценюк.

У запорізькій залі про стан готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації доповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський. Посадовець поінформував не лише про зроблене, але й окреслив головні проблеми: неналежний стан сховищ, захисних споруд, недостатнє охоплення  населення оповіщенням, необхідність  навчання населення стосовно його дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, повідомило правління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Вікторович Самардак поінформував про стан виконання доручень та рішень Уряду щодо забезпечення безпеки та обороноздатності області. Зокрема, в області створено мобільну групу реагування на надзвичайні ситуації, у постійній готовності знаходиться 237 аварійних бригад, створено матеріально-технічний резерв на суму 5662 тис. грн., у захисних спорудах і найпростіших укриттях можуть укритися 100%  населення області тощо.

Арсеній Яценюк під час засідання вирішив перевірити стан справ так би мовити експериментальним шляхом. Прем’єр набрав із мобільного телефону номер екстреної служби «101» і запитав, де найближче бомбосховище біля проспекту Леніна в Запоріжжі. Йому відповіли, що не володіють цією інформацією і порадили звертатися до міськвиконкому: «Я це кажу, щоб ми з вами в паралельних реальностях не жили. От проста людина набере і задасть доволі просте питання. Ось із цього наша робота складається, а не зі звітів і доповідей».

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив ДСНС та керівникам областей розробити для відділень служби порятунку та органів влади на місцях опитувальник, який містить відповіді на запитання щодо цивільного захисту населення.

 - Берете 20 основних питань, які може задати людина, якій потрібен захист: де лікарня, де бомбосховище, куди подзвонити для евакуації, як вивезти дітей – тобто питання, які стосуються життя людини. Роздаєте це по всій країні у всі служби «101» як інструкцію, і відповідь «ми не володіємо цією інформацією» більше ніколи не повторюється. Не повинно бути питань, на які немає відповіді у служби порятунку і органів державної влади», - наголосив Глава Уряду.

Підбиваючи підсумки розширеного засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій, яке відбулося в рамках робочої поїздки до Запоріжжя,  Прем’єр-міністр Арсеній Петрович Яценюк дав низку доручень щодо забезпечення безпеки громадян і країни.

Глава Уряду повідомив, що в державному бюджеті передбачено 200 млн. грн. на придбання спеціальної техніки. ДСНС доручено прискорити проведення тендерів на її закупівлю. Крім цього, Прем’єр поставив завдання облаштувати ще один літак санітарної авіації, а також придбати санітарний гелікоптер у заводу «Мотор Січ».

Під час засідання Арсеній Яценюк продемонстрував фотокартки вибухових пристроїв, вилучених у Слов'янську, Лисичанську та інших містах. На фото, зокрема, вибухівка, яку маскували в коробці цукерок, у різних дитячих іграшках: ляльці, іграшковій машинці,  у книжці, яку виявили в дитячому парку відпочинку в Слов’янську.

У зв’язку з цим Глава Уряду звернувся до керівника ДСНС та всіх членів Державної комісії з надзвичайних ситуацій провести широку інформаційну кампанію щодо можливої небезпеки через замасковані вибухові пристрої: «Під що маскують вибухівку, як її маскують і куди дзвонити, якщо знайдені будь-які предмети, що викликають підозру. Особливе завдання – це інформування населення. По всіх областях  розіслати ці фотокартки й інструкції, як себе поводити».

Відповідні служби  мають відпрацювати питання проведення навчання населення з цивільного захисту. Глава Уряду вважає, що насамперед навчання слід організувати в школах та трудових колективах підприємств. Також необхідно підготувати коротку й зрозумілу інформацію про те, як люди повинні діяти в тій чи іншій ситуації.

Стосовно забезпечення належного оповіщення доручено опрацювати укладання угод з мобільними операторами, телебаченням та радіостанціями.

Для забезпечення посиленої охорони об’єктів Арсеній Яценюк поставив завдання залучити приватних охоронців, створити із них необхідний резерв.

Отримали завдання державні службовці всіх рівнів та працівники державних підприємств – виконувати доручення комісій з надзвичайних ситуацій на місцях, не вдаючись до бюрократичної тяганини.

03/02/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC