Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Медична реформа базуватиметься на подальшій успішній реалізації пілотних проектів (19/02/2015)

«Пілотні проекти з реформування медичної галузі підтвердили свою ефективність», - заявив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі сьогодні під час брифінгу «Медична реформа: регіональний вимір», в якому підбив підсумки своїх поїздок до регіонів: Вінницької, Дніпропетровської, Харківської та Львівської областей.

Зокрема, за його словами, результати впровадження пілотних проектів відзначають зниження показників смертності, розширення доступу населення до медичних послуг, сприяння покращенню матеріально-технічної бази амбулаторій і лікарень, збільшення оплати праці медичному персоналу.

«Як відомо, в рамках реформи системи охорони здоров'я розділили первинну і вторинну ланки надання медичної допомоги за структурно-функціональним принципом. В результаті, у пілотних областях була модернізована служба екстреної медичної допомоги, збільшилася кількість амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, кількість медичних працівників та автомобілів швидкої допомоги».

Досягненнями «пілотів» Міністр також назвав:

- централізація акушерської допомоги та об'єднання фінансових ресурсів на рівні обласного бюджету дозволило реалізувати етапність надання перинатальної допомоги, а саме створити мережу потужних міжрайонних пологових і перинатальних центрів і тим самим вдвічі знизити рівень показників малюкової смертності;

- переведення фінансування первинної ланки на Вінниччині з районного бюджету стимулювало вкладення коштів у матеріально-технічну базу сільських і селищних медичних закладів;

- фінансування закладів вторинної ланки медичної допомоги з обласного бюджету на Дніпропетровщині вдвічі збільшило фінансування на медикаменти та харчування хворих у стаціонарі;

- об'єднання фінансових ресурсів у поєднанні з іншими управлінськими механізмами дозволило суттєво знизити кількість виїздів санавіації для надання невідкладної допомоги, в понад 5 разів зменшити кількість перетранспортувань хворих в інші заклади охорони здоров'я, знизити показник смертності при гострих хірургічних захворюваннях в 3,6 разів.

Олександр Квіташвілі також зазначив, що у всіх районах пілотних областей введені програми місцевих стимулів, які передбачають додаткове фінансування та надання житла медикам (на Вінниччині – 15, на Дніпропетровщині – 26 медиків отримали житло).

З огляду на все, Міністр охорони здоров’я вважає доцільним продовження й розширення започаткованих реформаторських практик. «Реформа буде успішною за умови спадковості її подальшої реалізації і цілеспрямованому руху вперед, а строки впровадження залежать від оперативності її законодавчого просування», - наголосив він.

Протягом лютого 2015 року О.Квіташвілі відвідав чотири обласних центри: Дніпропетровськ, Вінницю, Львів та Харків. Під час відрядження вивчалися результати впроваджених пілотних проектів та обговорювались механізми їх адаптації до загальної стратегії реформ.

Рушійною силою впровадження медичної реформи є законодавчі зміни. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі під час прес-конференції в КМУ «Медична реформа: регіональний вибір».

«Деякі законопроекти, необхідні для реформування галузі вже у парламенті, деякі з’являться в березні, тож чим швидше депутати їх приймуть, тим швидше МОЗ реформує галузь», - зауважив О. Квіташвілі.

Окрім того, за його словами, у Верховній Раді вже зареєстровані законопроекти, що дозволяють проводити держзакупівлі ліків через міжнародні організації (№2150, №2151). Також МОЗ вніс пропозиції щодо змін у державний бюджет стосовно механізмів фінансування медичних закладів. Триває робота над законопроектом, який спростить реєстрацію ліків, закуплених через міжнародні організації. Він передбачатиме можливість їх ввезення в Україну у міжнародних упаковках (без обов'язкового перекладу українською мовою). Це лише невеличка частина всього законодавчого масиву змін, над яким наразі працює міністерство», - розповів Міністр.

«Війна викрила всі проблеми медичної галузі. Вона, з одного боку, підганяє нас для їх найскорішого вирішення, з іншого – гальмує. Утім зрозуміло головне – відкладати медичну реформу не можна, а провести її можливо лише за умови тісної співпраці виконавчої і законодавчої гілок влади», - наголосив Квіташвілі. 

Прес-служба МОЗ України

19/02/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC