Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Петро Порошенко: «Запоріжжя, Хортиця – це ті якорі, які не дадуть нам сповзти, це форпост української державності, символ бойового духу» (23/02/2015 09:48)

У суботу, 21 лютого 2015 року у ході робочої поїздки до Запоріжжя Президент України Петро Олексійович Порошенко під час зустрічі з адміністративно-господарським активом Запорізької області представив нового керівника обласної державної адміністрації – Валентина Михайловича Резніченка.

Президент підкреслив, що сьогодні важливо, щоб на посади приходили сильні і рішучі менеджери, бо відповідальність дуже велика. Особливо для Запорізької області, яка є буферною.

- Валентин Резніченко – сильний, вольовий, ефективний менеджер, якого я знаю 15 років. Це людина, якій я довіряю, який не підведе ні Президента, ні Запоріжжя, - зазначив Петро Порошенко.

У свою чергу Валентин Резніченко подякував Президенту за довіру, а також зазначив, що свідомий того, що влада перебуває  під пильним оком громадськості.

- Я готовий з усіма співпрацювати, а висновки будемо робити за результатами роботи, -  сказав голова облдержадміністрації.

«Упевнений, що новий губернатор виправдає надії запоріжців». Таку впевненість висловив Президент України Петро Олексійович Порошенко під час спілкування з журналістами. Відповідаючи на їх запитання, що  більшою мірою стосувалися новопризначеного керівника області, Глава держави зазначив, що Валентину Резніченку надано карт-бланш щодо прискорення формування своєї вертикалі влади.

- Ми домовилися, що взаємодія з владними структурами, місцевим  самоврядуванням, громадськими організаціями, волонтерами і активістами буде першим пріоритетом новопризначеного губернатора. Це неприпустимо, коли стільки часу  область функціонує без керівника. Ми спільно налаштовані на ефективну розбудову держави та Запорізького регіону зокрема. Покладаю дуже серйозні надії на Валентина, впевнений, що очікування як запоріжців, так і мої власні  виправдаються, - зазначив Петро Порошенко.

На запитання, чи пов’язаний Валентин Резніченко з представниками політичної чи економічної еліти із сусідніх областей, Президент України надав чітку та лаконічну відповідь.

- Такий термін пошуку кандидатури на посаду голови Запорізької облдержадміністрації  і був пов’язаний з тим, щоб знайти людину, яка є повністю віддалена від будь-яких представників еліти із сусідних регіонів. Шукали найкращого  та гідного, - повідомив журналістам Президент.

Сам Валентин Резніченко запевнив, що не призначатиме заступників із числа «свого оточення».

- У мене немає найближчого оточення, тому помічники і заступники на 90% будуть із числа запоріжців, - заявив новопризначений голова облдержадміністрації

Не оминули увагою представники преси Запорізького міського голову Олександра Сіна. Журналістів цікавило ставлення Глави держави до виїзду мера у зону АТО в якості волонтера.

- Якби ви мене запитали, як я ставлюся до того, коли чоловік бере в руки зброю і їде захищати свої країну, то, звичайно, би підтримав такі наміри. Але коли ми маємо підозри, що все  це вистава, то моє ставлення до цього - негативне. Але це не справа Президента – давати оцінку міському голові,  впевнений, що  це справа самих запоріжців.  Думаю, що голова обласної державної адміністрації знайде можливість найближчим  часом запросити до себе мера та повернути його до роботи, - зазначив Петро Порошенко.

Крім того, згадали журналісти і екс-президента України Віктора Януковича, який начебто виявив бажання повернутися до України та очолити місцевий протестний рух.

- Ми з нетерпінням на нього чекаємо. Чим раніше він сюди повернеться, тим краще буде для України, для українців, але думаю, що  не для нього. Протестний рух у кращому випадку він зможе очолити хіба що у в’язниці, - заявив Президент.

Оцінюючи економічну ситуації в Запорізькому регіоні, Петро Порошенко зазначив, що економіка області має не гірші показники, ніж у середньому по всій країні, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

- Незважаючи на те, що підприємства були пов’язані з російськими ринками, які наразі для них закриті, виробники працюють і далі, шукають нові ринки збуту. Ми, в свою чергу, працюємо над створенням сприятливого інвестиційного клімату. Адже інвестиції, створення нових робочих місць, проведення необхідних реформ дасть можливість суттєво покращити економіку країни, - сказав Глава держави.

На завершення Петро Порошенко зупинився на темі децентралізації влади.

-  Моя конституційна реформа щодо децентралізації передбачає, що після виборів, які відбудуться в жовтні 2015 року,  запорізька громада зможе обрати міську раду та обласну раду,  обласна рада обере  голову виконкому,  до якого перейде левова частина повноважень  у нових адміністраціях. Не просто погоджувати, а обирати - це мій принциповий та  базисний шлях реформування місцевого самоврядування. Президент матиме можливість, щоб не дати країні «розповзтися», призначати префектів, які матимуть виключно контрольні функції, а також зможуть координувати функції силовиків  територіальних підрозділів органів центральної виконавчої влади. Все. Всі решта повноважень перейдуть  громаді, - повідомив Глава держави.

У ході робочої поїздки до Запоріжжя Президент України Петро Олексійович Порошенко зустрівся з адміністративно-господарським активом області. Насамперед Глава держави висловив вдячність жителям міста, жителям області за рішучі дії для забезпечення миру, спокою, стабільності і цілісності України.

- На Запоріжжя, як і на Харків, Одесу робилася ставка сепаратистів. Але запоріжці не дали запалити полум’я сепаратизму. Запоріжжя вчасно зрозуміло цей сценарій і не дало провести проросійський марш – це бачила вся Україна. Запоріжжя, Хортиця – це  ті якорі,  які не дадуть нам сповзти, це форпост української державності, символ бойового духу, - сказав Президент.

Продовжуючи цю тему, Президент відзначив позитивну роботу міліції, прокуратури, всіх силових структур області. А показник мобілізації військовослужбовців – 86% до планової кількості – один з кращих у країні.

Петро Порошенко також високо оцінив допомогу запорізьких волонтерів. Президент сказав,  що переконався у цьому, відвідавши на початку робочої поїздки військовий шпиталь, де військовослужбовці забезпечені свіжими овочами, фруктами і всім необхідним.

23/02/2015 09:48


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC