Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Підбито підсумки роботи Держсанепідслужби Запорізької області за 2014 рік та визначено завдання на 2015 рік (25/02/2015 16:09)

25 лютого 2015 року згідно з Планом основних організаційних заходів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області на 2014 рік відбулась Колегія Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

На засіданні колегії розглянуто питання:

1. Підсумки діяльності Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області у 2014 році та завдання на 2015 рік. Виконання рішення Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області від 14.03.2014 року «Підсумки роботи санепідслужби щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя у Запорізькій області у 2013 році».

2. Виконання рішення Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області від 26.08.2014 року № 149 «Про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області».

3. Підсумки роботи ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» у 2014 році та завдання на 2015 рік.

Згідно з порядком денним з доповідями щодо виконання вище названих питань виступили керівники закладів, управлінь, відділів.

На засіданні колегії зазначено, що діяльність Держсанепідслужби Запорізької області щодо профілактики інфекційних, масових неінфекційних та професійних захворювань, з виконання наглядової функції у 2014 році була спрямована на подальше впровадження ризик-орієнтованої направленості та принципів проведення заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Фахівці Держсанепідслужби Запорізької області зайняли активну позицію у вирішенні ситуацій, пов’язаних з конфліктом на сході країни, взявши участь у питаннях організації розміщення вимушених переселенців, щоденного моніторингу їх кількості та умов проживання. Держсанепідслужба не залишилася осторонь найбільш проблемних та болючих проблем суспільства.

Спрямованість наглядової функції була радикально переорієнтована у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 31 липня 2014 року № 1622-VII. Планові перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців протягом серпня-грудня 2014 року не проводились.

У цих умовах вдалося зберегти стабільність санітарно-епідеміологічного благополуччя населення Запорізької області.

Загальна інфекційна захворюваність в Запорізькій області знаходилась на рівні 2013 року. Відмічається стабілізація захворюваністю на сальмонельоз, туберкульоз, парентеральні гепатити, на рівні 2013 року показник захворюваності на СНІД, продовжує реєструватись на спорадичному рівні захворюваність на дизентерію, вірусний гепатит А. Захворюваність інфекціями, що керуються засобами імунопрофілактики, залишається на низькому рівні, за виключенням кору.

У звітному році був забезпечений відповідно до чинних наказів МОЗ України епіднагляд за холерою.

Стабільно високим (більше 90%) залишається показник результативності планових заходів державного нагляду. Протягом минулого року за виявлені під час перевірок порушення санітарного законодавства винесено 1020 постанов про накладення штрафу (1422 у 2013 р.) на суму 111044 грн., 10 фінансових санкцій (13 у 2013 р.) на суму 2469,56 грн., винесено 14 постанов про припинення експлуатації об'єктів нагляду (39 у 2013 р.), 35 постанов про заборону випуску та реалізації харчових продуктів загальною масою 0,708 т, на 23 об’єктах було обмежено асортимент продукції, що виробляється, винесено подання про відсторонення від роботи на 407 осіб.

Значно поліпшилась якість обстеження об’єктів з метою підготовки дозвільних документів. Територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області з адміністраторами ЦНАП було проведено значну роботу з питань надання адміністративних послуг суб’єктам господарювання та фізичним особам за місцем провадження господарської діяльності (мм. Енергодар, Мелітополь, Вільнянський, Василівський, Мелітопольський райони).

Колегія відзначила значні організаційні, профілактичні та протиепідемічні заходи, обсяг та якість лабораторних та інструментальних досліджень і вимірювань, що виконані ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» отримано свідоцтво атестаційної комісії Держсанепідслужби України про атестацію санітарно-гігієнічної та радіологічної лабораторії з визначенням фізичних чинників обласного лабораторного центру на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень для атестації робочих місць.

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» атестовано як базову організацію метрологічної служби МОЗ України.

Водночас існували й проблеми у здійсненні державного санітарно-епідеміологічного нагляду, які пов’язані з об’єктивними причинами.

В умовах заборони проведення перевірок дорослі оздоровчі кампанії починаються та проходять фактично безконтрольно.

Стан більшості дитячих оздоровчих закладів не дозволяє надавати дітям, що мають відхилення у стані здоров’я, якісні послуги з оздоровлення. У Запорізькій області практично повністю відсутні дитячі оздоровчі заклади, які б мали статус санаторних закладів.

Через існуючі законодавчі обмеження практично повністю відсутній нагляд за якістю та безпечністю харчових продуктів.

Програма імунопрофілактики та захисту населення області від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки у 2014 році виконувалась недостатньо за багатьма складовими.

Не виконується розпорядження облдержадміністрації від 06.07.2011 № 258 «Про затвердження заходів щодо боротьби з ентеробіозом в області та складу обласної координаційної ради з їх реалізації».

У 2014 році на виконання розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 24.02.2011 № 59 «Про заходи щодо профілактики зооантропонозних і трансмісивних захворювань на території Запорізької області» суцільна одночасна дератизація в природних (відкритих) стаціях проводилася лише на територіях мм. Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Енергодара. На територіях інших районів не вжито заходів щодо організації проведення дератизаційних робіт.

З обговорених питань прийнято рішення. Робота Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» визнана задовільною. Рішеннями визначені конкретні заходи та терміни виконання поставлених завдань по усуненню недоліків та мобілізації фахівців на забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення Запорізької області у 2015 році. Встановлено контроль за виконанням запланованих заходів.

25/02/2015 16:09


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC