Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Реалізація проекту Світового банку стане локомотивом української медичної реформи (05/03/2015)

Сьогодні в будинку Уряду відбувся спільний брифінг Міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі та представників Міжнародного банку реконструкції та розвитку, під час якого директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан повідомив, що 4 березня 2015 року у Вашингтоні Рада директорів банку затвердила рішення про надання Україні позики у розмірі 214,73 мільйонів доларів США на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі людей», який спрямований на прискорення процесу реформування української медицини.

«У цьому році це перша позика, які банк надає країнам світу. Ми розуміємо, що сьогодні Україна стикається із безпрецедентними викликами, тому, навіть в умовах світової фінансової кризи, Рада директорів Світового банку прийняла рішення про надання Україні фінансової допомоги задля просування ефективних реформ. Цей новий проект є частиною загальної допомоги Україні, про яку група Світового банку оголосила в лютому поточного року. Планується, що допомога в розмірі до 2 млрд. дол. США буде надана Україні до кінця 2015 року», - зазначив Чімяо Фан.

Фахівці Світового банку сподіваються, що ця нова інвестиція допоможе забезпечити відповідну якість надання медичних послуг, їх доступність, ефективне використання коштів у системі охорони здоров’я, а реалізація проекту пройде відкрито під чітким громадським та медійним контролем.

Як зазначив під час брифінгу Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, компоненти, закладені в проекті, стануть локомотивом української медичної реформи, що дасть можливість вже цього року зробити потужний старт в реформуванні галузі.

«Ми цінуємо підтримку Світового банку у складні для України часи задля підтримки реформи національної медицини. Я дякую особисто Чімяо Фан за те, що у стислі терміни вдалося підготувати необхідні документи для остаточного прийняття рішення по проекту Радою директорів банку та з нетерпінням чекаємо його старту, аби населення України отримало реальний ефект від його впровадження» - сказав Олександр Квіташвілі.

Метою нового п’ятирічного проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі людей» є розвиток медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг у 8 областях України. Зокрема, йдеться про інвестиції, спрямовані на впровадження нового фінансового механізму в медичній сфері, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Під час реалізації проекту, на додаток до інвестицій в нове сучасне обладнання, області працюватимуть над створенням систем стеження за якістю медичних послуг в лікарнях та центрах первинної медико-санітарної допомоги. Буде підвищено ефективність регіональних систем надання медичної допомоги, проведено стандартизацію лікувальних протоколів.

Також очікується, що діяльність проекту допоможе привести нормативно-правові акти в сфері охорони здоров’я у відповідність з кращими світовими стандартами, зміцнить урядування Міністерства охорони здоров’я України шляхом впровадження нового механізму фінансування закладів охорони здоров’я та удосконалить системи управління інформацією у галузі охорони здоров’я.

Один із компонентів проекту передбачає проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній, спрямованих на популяризацію медичної реформи, розтлумачення основних факторів ризику серцево-судинних і онкологічних хвороб, профілактики захворювань тощо.

Залучена позика у розмірі 214,73 мільйонів доларів США, яка дозволить пришвидшити процес реформування української медицини, розрахована на 18 років під 1,42 %.

Прес-служба МОЗ України

05/03/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC