Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олександр Квіташвілі: «Законодавчі ініціативи МОЗ України створили підґрунтя для медичної реформи» (18/03/2015 10:37)

«Стратегію розвитку і реформування української медицини МОЗ обговорив з фахівцями і громадськістю, в тому числі в регіонах, і зараз віддав її на розгляд ВООЗ, щоб отримати рекомендації міжнародних експертів», - повідомив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі 17 березня 2015 року під час звітної прес-конференції про 100 днів свого урядування.

Зокрема, він розповів про законодавчі ініціативи МОЗ України, які покликані пришвидшити процес реформування галузі.

«Законопроекти 2150 та 2151 визначені Президентом України як пріоритетні, і мають бути розглянуті у Верховній Раді цього тижня. Вони дозволять здійснювати державні закупівлі через міжнародні організації системи ООН. Завтра у порядку денному засідання Кабміну стоїть прийняття ще двох документів авторства фахівців МОЗ України. Проект Постанови № 376, яка скасовує зобов’язання кожні 5 років перереєстровувати лікарські засоби. Це, до речі, була одна з пропозицій фармринку. До неї також розроблений наказ №426, який детально розписує механізм роботи Постанови. На розгляд Кабміну внесений проект змін до Постанови № 240, які дозволять відійти від регулювання цін з боку МОЗ та дозволять більш оперативно й ефективно реагувати на економічні виклики», - поінформував Міністр охорони здоров’я.

Водночас Олександр Квіташвілі повідомив, що окрім політичного документу – самої стратегії реформи – МОЗ України розробив і детальний план дій. "Цей план містить у себе чимало законодавчих змін. А саме: зміни у системі закупівель, з точки зору можливості укладання прямих довгострокових договорів з виробниками та використання електронних тендерів. МОЗ також планує змінити будівельні стандарти для закладів охорони здоров’я, оскільки існуючі зараз не дозволяють побудувати сучасні клініки", - зазначив він.

«Після прийняття Верховною Радою внесених законопроектів планується у квітні провести перші закупівлі за новими принципами, а з травня поступово переходити на нову систему фінансування лікарень та державних програм», - додав Міністр.

«Вже влітку МОЗ України планує запустити єдину електронну платформу для збору різного роду статистичних даних і створити базу для розрахунків вартості послуг. Таким чином, за півроку реформи планується підготувати медичну систему до переходу на оплату послуг і розвиток медичного страхування», - поділився Олександр Квіташвілі.

МОЗ України ініціює спрощення реєстрації лікарських засобів. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

За його словами, цього тижня Уряд має затвердити зміни до постанови КМУ №376 від 26.05.2005 р., які спростять процедуру реєстрації лікарських засобів, призначених для лікування туберкульозу, ВІЛ/СНІД, вірусних гепатитів, онкологічних та рідкісних захворювань, які зареєстровані в США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та країнах ЄС. Також оновленою постановою планується відмінити перереєстрацію лікарських засобів кожні 5 років, як це відбувається сьогодні. Таким чином порядок державної реєстрації ліків в Україні буде приведено до вимог ЄС.

Олександр Квіташвілі розповів, що для того, щоб нововведення запрацювали на практиці, учасниками фармацевтичного ринку за участю профільних громадських організацій та фахівцями МОЗ України були розроблені зміни до наказу МОЗ України № 426 від 26.08.2005 р., який затверджує Порядок проведення експертизи матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), а також експертизи матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення.

Очікується, що запропоновані фармацевтичними фахівцями зміни прискорять процес реєстрації ліків, усунуть регуляторні перешкоди, прискорять надходження сучасних ліків на український ринок та розширять доступ громадян до якісних препаратів.

Таким чином, результатом ефективного діалогу МОЗ України та фармацевтичної спільноти, стала розробка невідкладних змін до наказу МОЗ України № 426, які дозволять вже найближчим часом застосувати практику спрощення процедури реєстрації.

Запропоновані фахівцями першочергові заходи, які вжито МОЗ України, стануть основою для створення фундаментальних змін до Порядку проведення експертизи матеріалів на лікарські засоби. Відповідний проект Наказу МОЗ України в найкоротший термін буде оприлюднено для громадського обговорення.

Під час брифінгу Олександр Квіташвілі також поінформував журналістів, що спрощення реєстрації лікарських засобів одна із близько 40 ініціатив МОЗ України та учасників фармринку на шляху до встановлення прозорих та партнерських відносин.

«Ми запрошуємо до відкритого діалогу всіх представників фармацевтичної галузі задля налагодження чіткої комунікації та вироблення покрокової дорожньої карти подальшої співпраці. Ми готові провести таку зустріч вже цієї п’ятниці, 20 березня, у Міністерстві охорони здоров’я України», - проанонсував Олександр Квіташвілі.

Прес-служба МОЗ України

18/03/2015 10:37


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC