Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Підвищення акцизів на тютюнові вироби допомагає зменшити рівень поширеності куріння (27/03/2015)

25 березня у Представництві Світового банку в Україні відбулося експертне обговорення актуальних питань оподаткування тютюнових виробів у форматі круглого столу на тему «Зменшення цінової доступності тютюнових виробів за допомогою їх оподаткування - важливий інструмент громадського здоров’я».

Під час свого виступу заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець зауважив, що підвищення акцизів на тютюнові вироби дійсно допомагає зменшити рівень поширеності куріння. «З 2008 року середній акциз на пачку сигарет зріс із 50 копійок до 6 гривень, при цьому кількість курців скоротилася з 10 до 7,2 млн. осіб. Паралельно надходження до Державного бюджету з акцизів зросли від 3,5 млрд. грн. у 2008 році до 18 млрд. грн. у 2014 році», - повідомив він.

Учасники дискусії, серед яких були представники уряду, парламенту, громадськості та Світового банку, окреслили основні засади ефективної політики у сфері оподаткування тютюнових виробів.

«Згідно з оцінками експертів, вживання тютюну у світі є причиною смерті шести мільйонів людей щороку. Протягом багатьох років ми надаємо технічну допомогу в розробці та здійсненні реформ у сфері оподаткування тютюнових виробів у різних країнах із метою зменшення споживання тютюну, оскільки саме цінові заходи є ефективним заходом зі зменшення доступності тютюнових виробів і зниження рівня поширеності куріння», - наголосив керівник програм Світового банку в галузі людського розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Паоло Беллі.

«Із 1 січня цього року був досягнутий значний прогрес у політиці оподаткування тютюну, зокрема це стосується вирівнювання ставок на сигарети з фільтром та без фільтру, що відповідає стандартам Європейського союзу», - зазначив заступник директора Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Юрій Романюк. «Однією з ключових цілей податкової політики Мінфіну є поступове наближення ставок акцизних податків на тютюн до мінімального рівня в ЄС - 90 євро на тисячу штук», - додав Юрій Романюк.

«У політиці щодо підвищення акцизів ми повинні зважати на ті зобов’язання, які Україна взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тому для приведення тютюнових акцизів до норм Європейського Союзу до 2021 р. необхідно підвищувати специфічну акцизну ставку щорічно на 30%, починаючи з 2015 р.», - заявила Народний депутат України, член Комітету ВР з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

«Якщо не буде суттєвого підвищення акцизів цього року, то неминуче, що через збідніння населення і втрату частини ринку у Криму та на Донбасі, доходи від акцизів упадуть. Проте Україна має дуже корисний досвід: у часи кризи 2009 року, коли реальний ВВП України впав на 15%, саме завдяки високим темпам зростання акцизів була найвища динаміка доходів від тютюнових податків, які за рік зросли майже в 3 рази», - зазначив завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський.

«Під час економічної кризи, якщо країна хоче зберегти доходи, потрібно підвищувати акцизи швидшими темпами, ніж за звичайних умов. У 2015 році склалась саме та ситуація, коли динаміка підвищення акцизів має бути надшвидкою», - підсумував керівник Центру контролю над тютюном, ГО «Життя» Андрій Скіпальський.

Прес-служба МОЗ України

27/03/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC