Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Підготовка до літньої оздоровчої кампанії 2015 року (10/04/2015)

Організаційна робота з питань підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей Держсанепідслужбою Запорізької області розпочалася. Підготовлено та направлено пропозиції до проекту розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації «Про організацію оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2015 року».

Фахівці Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області взяли участь у проведенні двох нарад з питань підготовки закладів оздоровлення та відпочинку дітей та дорослих до відкриття та функціонування влітку 2015 року, а саме:

17.03.2015 року в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулася розширена нарада Регіональної ради по координації туристичної та курортної діяльності;

24.03.2015 року в обласній раді профспілок відбулася нарада з керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, причетних до організації оздоровлення дітей та підлітків, керівниками обласних організацій профспілок та начальниками дитячих позаміських оздоровчих закладів Запорізької області, де було розглянуто проблемні питання майбутнього оздоровчого сезону та обговорено порядок відкриття закладів оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року.

За участю представників Держсанепідслужби Запорізької області в оздоровчих зонах проводяться наради з органами влади, зацікавленими службами, керівниками відомств-власників оздоровчих закладів, директорами дитячих оздоровчих закладів з питань підготовки закладів оздоровлення та відпочинку до роботи в літній період 2015 року. Так, 03.04.2015 року у смт. Кирилівка Якимівського району відбулося «Загальне засідання власників оздоровчих закладів Кирилівської оздоровчої зони по підготовці до літнього курортно-туристичного сезону 2015 року» за участю власників та директорів оздоровчих закладів, представників обласних та районних контролюючих органів, підприємств та організацій, які надають послуги.

На етапі підготовки закладів оздоровлення та відпочинку до відкриття суб’єктам господарської діяльності необхідно звернути увагу на:

забезпечення закладів оздоровлення та відпочинку питною водою гарантованої якості (відповідно до вимог ДСанПіН № 2.2.4-400-10);

стан каналізаційних систем;

підготовку пляжів та місць купання дітей та дорослих;

готовність території закладу;

організацію роботи харчоблоків;

приділити увагу питанням кадрового забезпечення закладів оздоровлення та відпочинку.

Порядок відкриття закладів оздоровлення для дітей регламентований ДСанПіН №5.5.5-23-99 «Влаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів», а закладів відпочинку для дорослих та будинків сімейного типу – «Державні санітарні правила розміщення,
улаштування та експлуатації оздоровчих закладів», затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 року №172.

У період підготовки до відкриття і функціонування закладів оздоровлення та відпочинку фахівці Держсанепідслужби Запорізької області у складі комісій, створених на підставі рішень та розпоряджень органів влади та місцевого самоврядування, беруть участь у проведенні позапланових обстежень об’єктів з питань контролю за виконанням приписів Держсанепідслужби та планів-завдань, спрямованих на покращення їх матеріально-технічного стану та санітарно-гігієнічних умов оздоровлення та відпочинку.

За 10 днів до відкриття оздоровчого закладу суб’єкт господарювання подає письмову заяву до територіального органу Держсанепідслужби Запорізької області, на підставі якої фахівцями структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» проводиться позапланове моніторингове обстеження закладу з відбором проб питної води та води відкритих водойм для лабораторного контролю якості за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Відбір проб води питної проводиться безпосередньо перед початком оздоровчого сезону, кратність відбору проб води відкритих водойм – не менше 2-х разів перед сезоном купання, а в період сезону купання лабораторний контроль проводиться не рідше 2-х разів на місяць мінімум в 2-х точках.

Перед заїздом дітей до оздоровчого закладу створюється спеціальна комісія, яка проводить перевірку готовності закладу до прийому дітей з оформленням відповідного Акту готовності (форма №318-о), який дає право на відкриття та функціонування дитячого оздоровчого закладу (згідно з вимогами ДСанПіН №5.5.5.23-99). Право на відкриття та функціонування закладів відпочинку для дорослих відповідно до вимог «Державні санітарні правила розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів» дає  «Акт прийомки оздоровчих закладів для дорослих» (форма №316-о). До відповідних Актів готовності додаються результати лабораторного контролю проб питної води, що відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-400-10, та результати лабораторних досліджень проб води відкритих водойм.

Для отримання консультативної допомоги з питань організації та проведення літньої оздоровчої кампанії 2015 року звертатися за телефонами:

1. Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області:

тел.: 283-17-07 Начальник санітарно-гігієнічного відділу

Макаров Дмитро Олександрович;

тел.: 283-17-48 Санітарно-гігієнічний відділ,

головний спеціаліст

Ульяник Лариса Валентинівна;

2. ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»:

тел.: 283-17-03 В. о. директора ДУ «ЗОЛЦДССУ»

Воробйов Олександр Федорович

тел.: 283-17-49 Завідувач відділу

санітарно-гігієнічних досліджень

Колеров Олег Іванович;

3. Азовське міськрайонне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області (Якимівський, Приморський, Приазовський райони):

тел.: (06131)-9-13-96 Начальник управління

Скляров Василь Григорович

4. Бердянське міськрайонне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області (м. Бердянськ та Бердянський район):

тел.: (06153)7-32-11 Начальник управління

Кікарош Олександра Миколаївна

10/04/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC