Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Пляжний сезон: можливі ризики для здоров’я (05/06/2015)

У МОЗ України відбулася прес-конференція «Пляжний сезон: можливі ризики для здоров’я». Про користь та шкоду пляжного відпочинку розповіли начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олексій Даниленко, головний позаштатний дерматовенеролог Департаменту охорони здоров’я м. Києва Олександр Літус та головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська.

За словами Олексія Даниленка, безпечний для відпочинку пляж обов’язково має мати відповідний паспорт – висновок Держсанепідслужби, що підтверджує його відповідність усім санітарним нормам – якості води (і в водоймі, і питній) доступу до питтєвої води, оснащеності сміттєвими бачками, вбиральнями тощо, наявністю пункту швидкої допомоги. Станом на 02 червня 2015 року всього по Україні мають дозволи на відкриття та функціонують 30 пляжів, у тому числі 19 на морському та 11 на річковому узбережжі.

Особливо остерігатися, за словами головного позаштатного інфекціоніста МОЗ України Ольги Голубовської, слід водойм зі стоячою та малопротічною водою. Купання в таких місцях є категорично забороненим! Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також часто саме водний механізм передачі мають важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Профілактики таких інфекцій, на жаль, не існує. «Вакцинація, постійна гігієна рук та чиста вода – це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим», - підсумувала фахівець.

Небезпечним під час відпочинку на пляжі також є вплив сонця. «Негативна дія ультрафіолету доведена, - констатував головний позаштатний дерматолог м. Києва Олександр Літус. Він призводить не лише до онкологічних новоутворень, різноманітних захворювань шкіри, а й внутрішній органів. Важливо пам’ятати, що ультрафіолетове опромінення діє не лише на відкритому сонці, а й в тіні. Особливо уважно до перебування на сонці мають віднестися люди з хронічними захворюваннями», - наголосив лікар.

За оперативною інформацією територіальних органів Держсанепідслужби України, станом на 02 червня 2015 року всього по Україні мають дозволи на відкриття та функціонують 30 пляжів, у тому числі 19 на морському та 11 на річковому узбережжі. Всього в поточному сезоні заплановано до відкриття 228 пляжів та рекреаційних зон у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 175 морських та 53 річкових. У м. Києві станом на 02 червня 2015 року з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, мають паспорти 9 пляжів – «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний» у Дніпровському районі, пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району, пляж «Вербний» на оз. Вербне і «Пуща-Водиця» 5-7 лінія ставок на р. Горенка у Оболонському р-ні, повідомила прес-служба МОЗ України.

Про це під час прес-конференції в МОЗ України повідомив начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань ДСЕС України Олексій Даниленко.

За його словами, за даними перевірок через технічні причини (відсутність сміттєвих бачків, фонтанчиків з питною водою, вбиралень тощо) на даний час офіційного дозволу на відкриття не мають пляж в Одеській Області (м. Кілія) та пляжі «Райдуга» та «Тельбін» у Дніпровському районі м. Києва.

Працівниками територіальних органів Держсанепідслужби України проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. Станом на 02 червня 2015 року досліджено 105 проб води, з них 85 проб морської та 20 – річкової. Всі проби води відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

05/06/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC