Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Запорізькій області шкідливі викиди в атмосферу зменшилися на 16 % (12/06/2015)


Начальник управління надання адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ольга Петрівна Гаврікова та начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев взяли участь у розширеній нараді в Запорізькій обласній раді щодо звіту про стан виконання природоохоронних заходів.

Кілька років тому Запорізькою обласною радою було прийнято рішення «Про обласну комплексну програму охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», на підставі якого була затверджена відповідна Програма. Облдержадміністрації було доручено організувати роботу по реалізації даної Програми із залученням усіх джерел фінансування. Контроль за виконанням цього рішення покладався на постійну комісію з питань екології та раціонального природокористування.

На розширеній нараді з питань екології були заслухані звіти Запорізької облдержадміністрації та основних підприємств-забруднювачів про виконання природоохоронних заходів, затверджених обласною комплексною програмою охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Під час проведення цьогорічного розширеного засідання акцент був зроблений на заходи по захисту повітряного басейну, повідомив Відділ взаємодії з засобами масової інформації та висвітлення діяльності Запорізької обласної ради.
У нараді взяли участь голова Запорізької облради Віктор Межейко, перший заступник голови облради Світлана Абдурахманова, депутати – Сергій Бессонов, Наталія Авраменко, Гліб Золотарьов, Володимир Черленюх, Віктор Холодний.
До учасників наради звернувся Віктор Межейко: «Запоріжжя – це найбільший промисловий центр півдня України, тому проблеми екології, проблеми охорони водного та повітряного басейнів стоять тут дуже гостро. Саме для їх вирішення і була прийнята комплексна Обласна програма охорони навколишнього середовища. Багато вже зроблено, ще більше належить зробити, але ми пишаємося тим фактом, що ця програма ефективно втілюється в життя».
«Підприємства Запорізького краю - наша гордість, але одночасно і наша екологічна проблема. І рішення існуючих природоохоронних завдань потребує спільних зусиль як з боку влади, так і з боку керівників великих заводів», - зазначила Світлана Абдурахманова.
Учасники наради заслухали докладний звіт директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Сергія Карпія про хід виконання «Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки». Зокрема, були озвучені наступні цифри: протягом 2013 - 2015 років органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами області була проведена відповідна робота, в результаті якої виконувались природоохоронні заходи на суму 1 млрд. 421 млн. 699 тис. грн. Також була розглянута динаміка зменшення викидів забруднюючих речовин в навколишнє середовище – в 2014-му порівняно з попереднім роком шкідливі викиди в атмосферу зменшилися на 16 %.
Представники комбінату «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Дніпроенерго» та інші прозвітували про виконання заходів, передбачених Програмою. Також вони поділилися планами, спрямованими на зменшення негативного впливу виробничих циклів на навколишнє середовище. Окремо обговорювалося питання взаємодії менеджменту великих підприємств з органами місцевого самоврядування.

Начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев у своєму виступі на розширеній нараді в Запорізькій обласній раді щодо звіту про стан виконання природоохоронних заходів зазначив, що основним напрямком діяльності Держсанепідслужби Запорізької області в рамках «Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», затвердженої рішенням обласної ради від 28.03.2013 року, є постійний моніторинг за станом атмосферного повітря, води водойм, ґрунтів, фізичних факторів у зоні житлової забудови, зони рекреації, вивчення показників здоров'я населення залежно від стану навколишнього середовища та підготовка пропозицій органам влади щодо покращення здоров'я населення.
Держсанепідслужба здійснює контроль якості атмосферного повітря у житловій зоні міста в більш ніж 60 точках спостереження у всіх районах Запоріжжя. За багаторічними даними моніторингу кількість досліджень атмосферного повітря, що не відповідають гігієнічним вимогам залишається стабільно високою та становить 19,5% (середньобагаторічний показник). Найбільш забрудненими залишаються Орджонікідзевський, Заводський та Шевченківський райони міста. При цьому значне забруднення атмосферного повітря м. Запоріжжя залишається за рахунок пилу (34 % від усіх перевищень), сполук фенолу (29 %), сірководню, сірковуглецю (24-27%). Перевищення по вищевказаних інгредієнтах реєструвалися в межах від 1,1 до 2,2 рази гранично допустимих концентрацій (ГДК). При цьому сірчисті сполуки, пил та фенол залишаються провідними забруднювачами протягом всіх минулих років.
Основною причиною забруднення атмосферного повітря міста залишаються застарілі технології та обладнання, на базі якого функціонують підприємства та які не забезпечують дотримання сучасних гігієнічних нормативів.
Важливу роль у формуванні високого рівня забруднення атмосфери в місті Запоріжжі відіграють кліматичні особливості нашого регіону. Такими особливостями є несприятливі метеорологічні умови розсіювання шкідливих викидів (НМУ). Однак, існуюча в місті система регулювання викидів шкідливих речовин в період НМУ не спрацьовує. Проблемою на сьогодні є питання організації контролю за підприємствами з виконання заходів щодо скорочення викидів в період НМУ та сама методика підготовки попереджень про НМУ.

Начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев підкреслив:

- На нашу думку, для оздоровлення екологічної ситуації необхідно:
1. Безумовне виконання запланованих екологічною Програмою заходів з реконструкції та модернізації пилогазоочисного та промислового обладнання промислових підприємств – основних забруднювачів атмосферного повітря.
2. Створення дієвої системи реагування на ситуації несприятливих метеоумов розсіювання шкідливих викидів (НМУ).
3. Розробка та впровадження медико-профілактичних заходів для населення, яке піддається найбільшому впливу шкідливих промислових викидів, особливо дитячому населенню.
Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

12/06/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC