Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Оперативна інформація про спалах MERS-CoV у Республіці Корея (19/06/2015 11:30)

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі - ВООЗ), починаючи з квітня 2012 року і станом на 3 червня 2015 року, у світі зареєстровано 1179 лабораторно підтверджених випадків захворювання людей на близькосхідний респіраторний синдром коронавіруса (далі – БСРС-КоВ або MERS-CoV), у тому числі 470 (40%) летальних. Серед хворих 66% становлять чоловіки; середній вік хворих - 49 років.

На сьогоднішній день 25 країн повідомили про випадки MERS-CoV, у тому числі країни Близького Сходу (10), Африки (2), Європи (8), Азії (4), Північної Америки (1, США). Найбільша кількість випадків інфікування людей вірусом MERS-CoV (96%) безпосередньо виявлена у 10 країнах Близького Сходу і переважно (85%) у Королівстві Саудівської Аравії (КСА). Усі хворі MERS-CoV, зареєстровані в інших країнах за межами Близького Сходу, або нещодавно здійснювали поїздку до Близького Сходу, або контактували з хворими на MERS-CoV, які повернулись з Близького Сходу.

З 20 травня 2015 року 2 нові країни – Республіка Корея та Китай – інформували ВООЗ про випадки завезення і подальшого поширення в Республіці Корея цієї інфекції. Випадки реєструвались у наступному порядку.

20 травня 2015 р. Національний координатор з ММСП Республіки Корея інформував ВООЗ про перший випадок лабораторного підтвердження MERS-CoV у чоловіка 68 років, який подорожував з 18 квітня по 3 травня до чотирьох країн Близького Сходу, займаючись підприємницькою діяльністю. При поверненні 4 травня він прибув у Міжнародний аеропорт Кореї Інчхон через Катар. 11 травня в нього з'явилися ознаки захворювання, він звернувся за медичною допомогою до клініки, де лікувався до 15 травня без госпіталізації (на амбулаторному режимі). У зв'язку з погіршенням здоров'я був госпіталізований до іншої лікарні з 15 по 17 травня. 20 травня зразки харкотиння хворого дали позитивний результат при дослідженні на MERS-CoV, і хворий був переведений у Національний медичний центр.

21 травня 2015 р. стало відомо ще про два випадки MERS-CoV. Це були перші результати обстеження контактних в лікарні й у побуті. Одна з них жінка 64 років, дружина першого хворого, а другий – чоловік 76 років, що мав контакт у палаті 16 травня.

25 травня 2015 р. з'явилися ознаки захворювання у жінки 46 років – дочки третього хворого, яка доглядала за батьком. Позитивний результат обстеження на MERS-CoV від 25 травня.

26 травня 2015 р. установлений позитивний результат на MERS-CoV у медпрацівника, який контактував з першим хворим.

28 травня 2015 р. лабораторно підтверджений MERS-CoV ще у двох контактних у лікарні з першим хворим в період 15-17 травня. Перший випадок – 71-річний чоловік, в якого з'явилися симптоми захворювання 24 травня, він звернувся у відділення невідкладної допомоги. Другий випадок – 28-річна жінка – занедужала 27 травня, перебуваючи в ізоляторі з 21 травня.

29 травня встановлений позитивний результат при дослідженні на MERS-CoV у чотирьох контактних у лікарні з першим хворим:

- жінка 46 років, медпрацівник, занедужала 26 травня;

- чоловік 56 років, лікувався із супутнім захворюванням у тій самій палаті, де перебував перший хворий;

- жінка 79 років, в якої з'явилися ознаки захворювання 20 травня.;

- жінка 49 років, занедужала 21 травня, мала супутні захворювання;

- чоловік 49 років, чоловік попередньої хворої, який доглядав за хворою дружиною в період з 15 по 17 травня. Ознаки захворювання з'явилися 21 травня. Відзначене пізнє звернення за медичною допомогою.

31 травня 2015 р. отримане лабораторне підтвердження MERS-CoV ще у двох контактних в лікарні, де лікувався перший хворий. В обох випадках це чоловіки 35 років, один лікувався із захворюванням легенів, інший доглядав за хворою матір'ю. Ознаки захворювання в них з'явилися 27 травня.

Таким чином, перший хворий у гострому періоді захворювання з 11 до 20 травня лікувався у двох поліклініках і у двох лікарнях без установленого діагнозу. Перш ніж з боку влади в області охорони здоров'я були вжиті заходи, інфекція набула поширення серед осіб, що мали контакти з першим випадком у медичних установах і за місцем проживання.

У період з 20 по 31 травня лабораторно підтверджено 13 випадків MERS-CoV у Кореї та 1 випадок у Китаї.

Китай 29 травня інформував ВООЗ про один лабораторно підтверджений випадок MERS-CoV у 44-річного чоловіка з Республіки Корея, який мав контакт із родичкою з підтвердженим діагнозом MERS-CoV.

26 травня він прилетів до Гонконгу і автобусом приїхав у Гуандун, де його виявили із симптомами захворювання та ізолювали у лікарні. Китайський уряд проводить всі запобіжні заходи щодо поширення коронавірусної інфекції в місцях знаходження хворого.

Станом на 17 червня 2015 року в Республіці Корея внутрішньолікарняна і за місцем проживання хворих передача інфекції призвела до широкого поширення MERS-CoV серед працівників охорони здоров'я, пацієнтів у лікарнях і членів їх родин.

Випадки MERS-CoV у Кореї станом на 17 червня 2015 року

Кількість підтверджених випадків

Кількість летальних випадків

Контактні особи

Завершене медичне спостереження

Загальна кількість

За місцем проживання

У медичних установах

161

19

4856

4491

365

2473

За оцінкою ВООЗ, це найбільший внутрішньолікарняний спалах MERS-CoV, що відбувся за межами Близького Сходу.

В інформації ВООЗ від 5 червня 2015 року повідомляється, що у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції MERS-CoV у Республіці Корея, у країні організується спільна місія за участю фахівців ВООЗ – експертів в області епідеміології, вірусології, клінічної та профілактичної медицини, а також фахівців в області громадської охорони здоров'я, які вже працювали під час спалахів MERS-CoV на Близькому Сході. Метою спільної місії є збір інформації, аналіз ситуації у Республіці Корея, оцінка вжитих заходів з боку громадської охорони здоров'я, а також надання рекомендацій для подальших заходів для запобігання поширення MERS-CoV.

ВООЗ відзначає, що MERS-CoV є новим захворюванням і не повністю вивчене. Конкретні умови передачі інфекції, фактори і режими, сприятливі передачі інфекції та ризику зараження, до кінця не вивчені і не встановлені. Спільна місія дозволить краще вивчити природу цього вірусу.

У зв’язку з поточним спалахом ВООЗ не рекомендує проведення спеціального скринінгу у пунктах в’їзду або вводити які-небудь обмеження торгівлі та пересування осіб.

Визначення випадку MERS-CoV (за інформацією ВООЗ)

Підтверджений випадок:

- особа з лабораторно підтвердженим MERS-CoV.

Підозрілий випадок:

Гарячка та пневмонія або гострий респіраторний дистрес-синдром (клінічні або рентгенологічні ознаки) та принаймні одна з наступних ознак:

- поїздка до регіонів Близького Сходу протягом 14 днів до появи симптомів

або

- тісний контакт із людиною, що має гарячку, або хворим на ГРЗ, який здійснював поїздку до країн Близького Сходу протягом 14 днів.

Гарячка та хвороби дихальних шляхів (кашель, задишка) та знаходження у медичних установах в осіб, які здійснювали поїздку до країн Близького Сходу (протягом 14 днів до появи симптомів).

Гарячка або респіраторні синдром та тісний контакт з підтвердженим випадком MERS-CoV під час хвороби.

Гарячка та хвороба дихальних шляхів та перебування у медичних установах, де було підтверджено 2 та більш випадки MERS-CoV.

Контактна особа:

- людина, яка не користувалася відповідними засобами індивідуального захисту (рукавички, халат, маска, окуляри) та:

знаходилася на відстані менше 2 м від хворого або

знаходилася у тій саме кімнаті або палаті (член родини, медичний працівник тощо) або

мала прямий контакт з виділеннями з дихальних шляхів хворого.

У Запорізькій області хворі на БСРС - КоВ не виявлені.

Циганкова Алла Миколаївна,

завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

19/06/2015 11:30


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC