Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужба впроваджує оновлену систему моніторингу досліджень навколишнього середовища у навчальних закладах (25/08/2015)

Розробити стандартну форму для впровадження моніторингу базових показників лабораторних досліджень навколишнього середовища та стану здоров’я дітей у навчальних закладах вирішили представники Держсанепідслужби України з усіх регіонів під час розширеного засідання Колегії відомства. Критерії оцінки будуть спільними для усіх територіальних підрозділів ДСЕС України з урахуванням рекомендацій ВООЗ та санітарного законодавства.

Зокрема, запропонували включити до предмету моніторингу цілі, які зазначені у Пармській декларації з навколишнього середовища та охорони здоров’я.

«Ми маємо усі можливості, щоб розробити програму та базу даних моніторингу за показниками, важливість яких визначена міжнародним співтовариством, зазначає Ірина Руденко, начальник відділу організаційно-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення та європейської інтеграції Держсанепідслужби України.Зокрема, Пармської декларації з навколишнього середовища і охорони здоров’я в Україні, а також за показниками доступу до якісної води у рамках виконання Протоколу про воду та здоров’я».

Пармська декларація зобов'язує країни до виконання цілей в галузі навколишнього середовища та охорони здоров'я з конкретними часовими рамками. Серед іншого, до них належить безпечне водопостачання та водовідведення, створення здорових і безпечних умов для фізичної активності, забезпечення середовища, вільного від тютюнового диму та токсичних хімічних речовин, елімінація хвороб, пов'язаних з азбестом. Всі ці показники важливі для моніторингу навколишнього середовища у навчальних закладах, адже впливає на стан здоров’я дітей.

На допомогу фахівцям маємо доступ до Європейської інформаційної системи з навколишнього середовища і здоров'я населення (ENHIS). Вона містить доказові дані і призначена для підтримки управлінських заходів у сфері громадського здоров'я та навколишнього середовища в Європейському регіоні ВООЗ. Система є інтерактивною базою даних, що містить національні показники і регіональні оцінки (інформаційні листи).

Показники ENHIS надають інформацію про експозицію, вплив на здоров'я, а також національні стратегії в пріоритетних галузях охорони навколишнього середовища і здоров'я в Європейському регіоні, так звані регіональні пріоритетні завдання.

Довідково

У місті Парма (Італія) у 2010 році учасники V Міністерської конференції з питань довкілля та охорони здоров'я ухвалили Декларацію і Заяву про прихильність активних дій, що включають низку цілей для процесу «Довкілля і здоров'я».

Додатки

Навколишнє середовище в школах: законодавство і нинішній стан. Завантажити

Протокол із проблем води й здоров’я до Конвенціїз охорони й використання трансграничних водогонів і міжнародних озер 1992 року. Завантажити

«Навколишнє середовище і здоров’я». Звіт про хід роботи у рамках Європейського прогресу. Копенгаген, Данія 15-18.09.2014. Завантажити

Методи моніторингу якості повітря в шкільних приміщеннях. Звіт про нараду. Бонн, Німеччина 04-05.04.2011. Завантажити

Інструменти для моніторингу виконання зобов'язань Пармскої конференції. Звіт про нараду. Бонн, Німеччина 25-26.11.2010. Завантажити

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

25/08/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC