Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

До уваги мандрівників: у Каліфорнії (США) зареєстровано два випадки захворювання людини на чуму (25/08/2015 08:50)

Держсанепідслужба попереджає, що Каліфорнійський департамент охорони здоров'я оголосив про другий за останній час зареєстрований випадок зараження людини чумою у Йосемітському національному парку в Каліфорнії. За їхніми словами, вірус чуми підхопив гість зі штату Джорджія.

Він сам вирішив пройти перевірку, дізнавшись, що частина парку була закрита у зв'язку зі смертю від чуми декількох тварин і зараження людини. У кемпінговому парку провели дезінсекцію, обробили місця, де можуть мешкати теплокровні господарі – потенційні носії бліх. Санітарні лікарі повідомляють про низьку вірогідність поширення хвороби, проте рекомендують вжити заходів проти хвороби. Зокрема, щоб уникнути впливу на людину чуми варто пам’ятати:

- Ніколи не годуйте білок, бурундуків та інших гризунів і ніколи не торкайтеся хворих або мертвих тваринок.

- Уникайте нір гризунів.

- Носіть довгі штани, заправлені в шкарпетки або халяви чобіт, щоб уникнути укусів бліх.

- Використовуйте спреї від комах.

- Боріться із дикими гризунами у будинках, причепах, господарських спорудах та в місцях перебування домашніх тварин.

«Територія України не є ендемічною щодо чуми, однак природно-кліматичні умови сприятливі для виживання переносників і носіїв збудника чуми, - зазначає начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України Світлана Доан. - Більш того, розвинута мережа транспортних шляхів сполучення, міжнародні вантажні та пасажирські потоки не виключають занесення збудника в країну. Донецька та Луганська області України межують з крупним природним Прикаспійським північно-західним степовим осередком чуми Ростовської області РФ. Зважаючи на високу сприйнятливість людини до цієї інфекції, здатність збудника чуми до блискавичного розповсюдження необхідним є посилення заходів із попередження завозу інфекції в Україну».

Епідеміологічний нагляд за чумою в Україні має спрямовуватися на своєчасне виявлення джерел інфекції. Для ефективного виявлення джерел завізної інфекції доцільним є обстеження гризунів та ектопаразитів (бліх) в місцях їх ймовірного проникнення, а також хворих з підозрою на чуму. Зокрема, на транспорті, що прибуває з ендемічних країн, у регіонах пунктів пропуску, що мають транспортні зв’язки з ендемічними країнами.

Довідково

Раніше чума була поширена всюди (крім Австралії та Антарктиди). Нині понад 90 % випадків захворювання реєструють в Африці. Природнім резервуаром інфекції є дикі гризуни. У кожному природному осередку – специфічні резервуари інфекції (піщанки, полівки, бабаки, білки та ін.), в антропургічних осередках – пацюки, переносником інфекції – є блохи та кліщі. Механізм передачі від людини до людини різниться у залежності від клінічної форми захворювання. При легеневій – крапельний, при укусі інфікованого кліща або блохи – трансмісивний, через пошкоджену шкіру або слизові – контактний, через інфіковані харчові продукти - аліментарний.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

25/08/2015 08:50


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC