Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужба посилює заходи з профілактики поліомієліту (16/09/2015 09:15)

Державна санітарно-епідемічна служба України, щоб попередити виникнення та поширення захворювання на поліомієліт серед населення, посилює заходи з профілактики цього захворювання.

Зокрема, у Закарпатській області посилили епідеміологічний нагляд за випадками усіх інфекційних захворювань, які не виключають поліовірусного походження. Фахівці розпочали ретроспективний аналіз історій хвороб дітей, які з початку 2015 року перебували в інфекційних, неврологічних та педіатричних стаціонарах. Це необхідно, щоб виявити захворювання, що мають схожі симптоми із гострим в’ялим паралічем (ГВП). Працівники Держсанепідслужби у Закарпатській області мають додатково обстежити не менше п’яти контактних осіб, у першу чергу, дітей до п’ятирічного віку по кожному випадку ГВП, зареєстрованому в 2015 році.

«Епідеміологічний нагляд у Закарпатській області один із найсильніших в Україні, зокрема, у 2015 році там виявлено 12 випадків гострих в’ялих паралічів. Тому невипадково проблему із циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів виявили саме у цьому регіоні, - наголошує керівник Держсанепідслужби України Святослав Протас. – Тепер необхідно посилити епідеміологічний нагляд за ентеровірусними інфекціями, у тому числі поліомієлітом, й в інших регіонах України, щоб оперативно виявити змінені поліовіруси, або їх занесення з ендемічних з поліомієліту країн, та запровадити протиепідемічні та профілактичні заходи".

Усі територіальні органи Держсанепідслужби та державні установи, що входять до сфери управління відомства, мають проаналізувати та оцінити ефективність епідеміологічного нагляду за поліомієлітом/гострими в’ялими паралічами на основі критеріїв, визначених МОЗ України та ВООЗ.

Кожен із регіонів повинен забезпечити вірусологічний моніторинг ентеровірусних інфекцій із подальшою обов'язковою доставкою до Центральної лабораторії з діагностики поліомієліту всіх ізольованих штамів поліовірусів. Обстеженню підлягають здорові діти в організованих колективах. Усі хворі з клінічними проявами гострих в’ялих паралічів або підозрою на ентеровірусну етіологію залишаються під ретельним наглядом. Під особливою увагою фахівців Держсанепідслужби опиняються дослідження стічних вод.

Крім того, територіальні органи Держсанепідслужби України та державні установи, що входять до сфери її управління повинні посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за станом водопостачання та водовідведення в закладах охорони здоров’я, оздоровлення та відпочинку, дитячих закладах, за джерелами централізованого водопостачання а також ефективною роботою очисних споруд на випусках стічних вод до поверхневих водойм.

Такі заходи мають попередити виникнення та поширення захворювань ентеровірусного походження серед населення та дадуть змогу і у подальшому підтримувати Україною статус країни, вільної від поліомієліту. 

Державна санітарно-епідемічна служба України

МОЗ планує три тури імунізації дітей в Україні проти поліомієліту

Міністерство охорони здоров`я  планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років.

Таке рішення створеного в МОЗ Оперативного штабу з питань реагування на спалах поліомієліту в Україні, базоване на рекомендаціях ВООЗ, озвучив під час прес-конференції заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

«На сьогодні не виявлено нових випадків поліомієліту в Україні, проте ситуація залишається небезпечною. Зважаючи на те, що кількість мутацій вірусу, який було виявлено у дітей у Закарпатській області, показує, що даний вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх 2-х років та через низький рівень імунізації від поліомієліту, ми маємо вживати кардинальних і дуже оперативних заходів, щоб протидіяти розповсюдженню захворювання. Підкреслюю, що це уже не рутинна імунізація, це реакція на спалах», - наголосив І. Перегінець.

За його словами, перший раунд буде проводитися поетапно: із Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, і протягом двох тижнів має бути охоплено всю Україну. Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей.

 Усі регіональні управління охорони здоров’я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз’ясненнями, аби мати засоби та повну інформацію для проведення необхідних заходів у боротьбі з поліомієлітом в Україні.

«Вакцина, яка зараз знаходиться на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України, має бути розвезена в регіони вже з наступного тижня. Проте до того часу, поки вона потрапить до медичних закладів, ми нагадуємо – регіони мають ще 60 тис. доз залишків вакцини проти поліомієліту, які можна і потрібно використовувати», - наголосив І. Перегінець.

За інформацією прес-служби МОЗ України

16/09/2015 09:15


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC