Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання



 

Костянтин Бриль: «Коли почнуться кримінальні провадження за екологічні порушення, підприємства будуть вимушені реагувати» (07/10/2015)

Такий головний висновок наради з питання екологічної безпеки м. Запоріжжя та Запорізької області, яка відбулася під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та за участю заступника голови-керівника апарату ОДА Леоніда Березинського. У нараді взяли участь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов та начальник управління адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ольга Петрівна Гаврікова.

Відкриваючи захід, посадовець поділився своїми враженнями щодо стану довкілля як людина, яка нещодавно прибула до Запоріжжя.

- Не думав, що екологічна ситуація настільки складна. Зі спілкування з людьми я зрозумів, що це наріжна проблема для міста. Ми зустрічаємося з нашими зарубіжними партнерами, намагаємося залучити інвестиції, гранти. Але маємо усвідомити: від розв’язання цієї проблеми своїми силами нам не ухилитися, - підкреслив Костянтин Бриль.

Невтішний стан із забрудненням констатував доповідач – директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Карпій. За його словами, за останні роки екологічна ситуація в області  не покращилася. За перше півріччя 2015 спостерігається негативна динаміка збільшення обсягів викидів по основних забруднювачах м. Запоріжжя та області. Левову частку в забруднення атмосферного повітря  області  - 78% - вносять два підприємства: ВАТ «Запоріжсталь» та ВП Запорізька ТЕС, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Обсяги викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами підприємств першої групи складають 70 % від загальної кількості викидів по області. При цьому  дозволами на викиди для семи найбільших підприємств цієї групи  збільшено гранично допустимі концентрації викидів забруднюючих речовин у понад 2,5 раза. Це  для ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «ЗТМК», ПАТ ДТЕК «Дніпроенерго Запорізька ТЕС», ПАТ «Запоріжкокс», ПАТ «Укрграфіт», ПАТ «Запоріжабразив».

Як наслідок, зростає  негативний вплив цих факторів на здоров’я населення.

Як повідомив головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, за останні п’ять років зросла кількість серцево-судинних захворювань, перевищують загальноукраїнські показники захворювання на новоутворення, діабет, аномалії у новонароджених.

Спираючись на досвід роботи цілодобового поста екологічного контролю, що функціонував 21 рік в Запоріжжі і припинив своє існування з 2013 року, Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області підготовлені та направлені конкретні пропозиції в Запорізьку міську раду і депутатську комісію з питань екології міської ради з організації подібної міської структури для цілодобового контролю. У тому числі за зверненнями громадян, що буде сприяти зниженню соціальної напруженості з екологічних питань, підвищенню ефективності моніторингу, оперативного реагування на ситуацію.

Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області вважає, що для стабілізації і поліпшення екологічної ситуації необхідно:

1. Створення дієвої системи реагування на ситуації несприятливих метеоумов розсіювання шкідливих викидів (НМУ).

2. Виконання запланованих екологічними Програмами заходів з реконструкції та модернізації пилогазоочисного та промислового обладнання промислових підприємств – основних забруднювачів атмосферного повітря.

3. Розробка та впровадження медико-профілактичних заходів для населення, яке піддається найбільшому впливу шкідливих промислових викидів, особливо дитячому населенню.

У ході наради представники Громадської ради при облдержадміністрації продемонстрували відеосюжет, де наочно показано, як працівники деяких підприємств скидають промислові  відходи у невстановлених для цього місцях.  При цьому громадські активісти передали відповідні матеріали правоохоронним органам, проте жодної реакції немає.

Перший заступник голови ОДА доручив присутньому на нараді представнику правоохоронних органів перевірити, чи відкрито кримінальне провадження стосовно зафіксованих порушень.

- Тільки коли почнуться кримінальні провадження за екологічні порушення, підприємства вимушені будуть реагувати, - наголосив Костянтин Бриль.

Учасники наради висловили чимало пропозицій,  які дозволили би покращити контроль за діяльністю підприємств у природоохоронній сфері. Зокрема, необхідні законодавчі зміни щодо права екологічної інспекції на здійснення екологічного контролю, відновлення роботи цілодобового екологічного поста у м. Запоріжжя, налагодження взаємодії громадських інспекторів з органами влади і правоохоронцями тощо.

За підсумками наради перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Бриль доручив опрацювати всі пропозиції та підготувати відповідний протокол доручень.

07/10/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC