Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Розглянуто підсумки туристичного та оздоровчого сезону (12/11/2015)

Підсумки туристичного й оздоровчого сезону  розглянуто на розширеному засіданні Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності при облдержадміністрації, що відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна. У засіданні взяв участь начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Дмитро Олександрович Макаров.

Посадовець зазначив, що сьогодні в умовах ситуативної втрати Криму Запорізька область може і повинна його частково замінити та стати центром курортного відпочинку.

- Для цього у нас є умови, принаймні географічні. Проте немає відповідної інфраструктури. Це викликає багато запитань до територій. Куди йдуть гроші, які залишають на курортах відпочивальники протягом сезону? Чому вони не йдуть на покращення інфраструктури? – поставив риторичні запитання заступник очільника області.

Зокрема, посадовець згадав Кирилівку, Бердянськ, а також інші приморські території, на яких навіть цього року, незважаючи на прифронтовий стан області, було чимало відпочивальників. Проте доходи від сезону виявилися до смішного маленькими.

Едуард Гугнін зазначив, що дехто розглядає бюджетну децентралізацію як можливість красти вдвічі більше, та запевнив, що обласна влада цього не допустить, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

У свою чергу, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко доповів про інфраструктурні проблеми курортних територій, які можуть бути розв’язані при ефективному використанні коштів.

Зокрема, Кирилівська оздоровча зона за кількістю вигребів та об’єктів, що працюють на привізній воді, у поганому сенсі не має собі рівних в України. При цьому якість привізної води в епідемічному відношенні гарантувати практично неможливо. На території селища аварійний стан водопровідних мереж сягає 70%. Улітку аварії на водогоні стаються приблизно раз на тиждень, в інші пори року - раз на місяць. Збільшення кількості споживачів призвело до перенавантаження на водопровідну магістраль, через що аварії стаються ще частіше.  При цьому потужність водогонів не задовольняє потреб курорту. Крім того, залишається актуальною проблема видалення стічних вод.

Чимало інфраструктурних проблем й у Бердянська. Зокрема, відсутність централізованої системи зливної каналізації. У Приморську не забезпечена біологічна очистка стічних вод.

Крім того, в оздоровчих зонах Бердянського і Приазовського районів відсутні полігони для збору твердих побутових відходів і асенізаційні поля для зливу рідких нечистот. Протягом останніх років не вирішуються питання берегоукріплення в Бердянську, Приморському та Якимівському районах. Також у Бердянську  протягом останніх років не вирішується питання законодавчого закріплення території пляжу за дитячими оздоровчими закладами.

Залишається невирішеною також одна з найголовніших проблем, що може призвести до серйозних епідемічних ускладнень, – стихійна торгівля продуктами харчування в зонах оздоровлення.

І, нарешті, на курортних територіях, зокрема у Бердянську, процвітає «стихійний туризм».

Владислав Мороко пов’язує розв’язання багатьох з цих проблем з роботою новостворених місцевих рад, а також вважає необхідним налагодження співпраці з парламентарями щодо прийняття законів, що сприятимуть розвитку туризму.

Під час засідання члени Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності, представники територій та туристичних і оздоровчих закладів надали свої пропозиції щодо розвитку курортної і туристичної галузі регіону.

Довідково: 

На території області на сьогодні функціонує понад 550 закладів тимчасового розміщення, серед яких  419 баз відпочинку, 30 закладів готельного типу, 26 оздоровчих центрів та комплексів, 25 санаторно-профілакторних закладів, 9 пансіонатів, 5 туристичних притулків. У ряді районів області відкрито 30 садиб сільського (зеленого) туризму. До послуг відпочиваючих - більше тисячі культурно-дозвіллєвих закладів: театрів, музеїв, заповідників, бібліотек, клубів, а також понад 8,5 тис. об'єктів культурної спадщини.

У всіх музеях та національних заповідниках під час літньої оздоровчої кампанії відкривались нові виставки, проводились  екскурсії, розраховані на різні вікові категорії. Провідні туристичні об'єкти регіону відвідали: Національний заповідник «Хортиця» - 82,12 тис. людей, Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна Могила» - 23,12 тис., Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» -  9,9 тис. осіб.

Вагомий внесок у розвиток туристичної сфери регіону здійснює 46 туристичних операторів та понад 200 туристичних агенцій.

В області функціонує вісім туристично-інформаційних центрів: обласний туристично-інформаційний центр при обласному краєзнавчому музеї, два  у м. Бердянську та п’ять  районних: у Бердянському, Василівському, Мелітопольському, Пологівському та Приазовському районах.

12/11/2015


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC