Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Роман Терехов: «Застарілі технології та обладнання, на базі яких функціонують підприємства, вже не можуть забезпечити дотримання сучасних гігієнічних нормативів» (13/11/2015 08:55)

Основні проблемні питання та ефективні шляхи поліпшення складної екологічної ситуації в регіоні було визначено під час засідання комісії з питань моніторингу навколишнього природного середовища, що відбулося під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Костянтина Бриля. У засіданні взяв участь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов.

Костянтин Бриль зазначив, що область посідає одне з лідируючих місць за промисловим потенціалом, який обумовлений наявністю і концентрацією підприємств чорної та кольорової металургії, теплоенергетики, атомної енергетики, хімії, машинобудування. Але таке промислове навантаження призвело до того, що рівень забруднення досяг високих значень і залишається таким уже багато років, демонструючи незначний спад лише у зв'язку зі скороченням виробництва. До того ж дані щодо забруднення, на жаль, не є об’єктивними та оперативними.

 - На сайті Департаменту екології та природних ресурсів http://www.zdn.gov.ua розміщуються результати контролю атмосферного повітря міста Запоріжжя, але існуюча система не дає можливості бачити оперативні достовірні дані про порушення природоохоронного законодавства підприємствами, фіксувати джерела високих рівнів забруднення, частих у нашому місті, і врешті-решт не є дієвим інструментом  контролю рівня забруднення навколишнього природного середовища. Населенню необхідно бачити стан довкілля безпосередньо в промисловому районі міста, на кордоні з житловою зоною. Крім цього, громадськість повинна бачити, які реальні заходи вживають підприємства-забруднювачі для поліпшення ситуації, і як вона змінюється, - зазначив Костянтин Бриль.

Посадовець наголосив, що складна екологічна ситуація вимагає перейти від її обговорення до конкретних дій щодо поліпшення стану навколишнього середовища, та закликав зацікавлених осіб, у першу чергу громадськість, до активної співпраці в цьому напрямку, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

У свою чергу, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Карпій зазначив, що за останні роки екологічна ситуація в області не покращилася. За перше півріччя 2015 спостерігається негативна динаміка збільшення обсягів викидів по основних забруднювачах - промислових підприємствах, на які припадає 60 - 70% від загального валового обсягу викидів забруднюючих речовин.

- Найбільшими забруднювачами атмосферного повітря в регіоні залишаються підприємства металургії та теплоенергетики, на них припадає 90 % викидів всіх забруднюючих речовин, - підкреслив посадовець.

Обґрунтовану занепокоєність щодо впливу шкідливих викидів на здоров’я жителів області висловив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов. Він зазначив, що в атмосферу Запоріжжя викидається понад 140 хімічних речовин, чимало з яких відносяться до 1-2 класу небезпеки. Ситуацію загострює розташування основного промвузла з навітряного боку щодо житлових районів міста, що сприяє їх загазованості.

- Застарілі технології та обладнання, на базі яких функціонують підприємства, вже не можуть забезпечити дотримання сучасних гігієнічних нормативів. Природно, що за такий плачевний стан  екології жителі міста платять своїм здоров'ям, - підкреслив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов.

За його словами, протягом останніх п’яти років у регіоні спостерігається тенденція до зростання кількості захворювань, що є індикаторами екологічної небезпеки, зокрема серцево-судинні захворювання, новоутворення тощо.

Роман Терехов зазначив, що дієвим інструментом моніторингу екологічної ситуації, зокрема, може бути відновлення роботи поста цілодобового екологічного контролю.

За підсумками засідання комісія рекомендувала Запорізькій міській раді розглянути питання щодо встановлення поста автоматизованої системи моніторингу або відновлення роботи поста цілодобового екологічного контролю. Крім того, прийнято низку інших рішень щодо поліпшення екології регіону. Зокрема, Державній екологічній інспекції доручено направляти до облдержадміністрації інформацію про результати здійснення державного нагляду та встановлених фактів невиконання підприємствами в повному обсязі та у відповідні строки природоохоронних заходів; Департаменту екології та природних ресурсів  - розпочати роботу щодо коригування «Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки» в частині збору пропозицій від промислових підприємств, райдержадміністрацій та міськвиконкомів області щодо внесення змін до  програми. Крім цього, вирішено розглянути питання щодо підтримки облдержадміністрації стосовно звернення до Мінприроди та Кабінету Міністрів України про надання повноважень обласним державним адміністраціям з видачі дозволів на викиди для підприємств першої групи.

13/11/2015 08:55


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC