Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужба інформує про посилений моніторинг за ентеровірусними інфекціями в Україні (17/11/2015 08:30)

Після виявлення влітку цього року у Закарпатській області циркулюючого поліовірусу вакцинного походження фахівцями Держсанепідслужби посилено моніторинг за ентеровірусними інфекціями. Одним із ключових напрямів, який стабільно працював у нашій країні - є епіднагляд за випадками гострих в’ялих паралічів (ГВП). Контроль кожного випадку ГВП на загальнонаціональному рівні і нині залишається золотим стандартом у виявленні захворювання на поліомієліт. Крім того, усі територіальні органи Держсанепідслужби та державні установи, що входять до сфери управління відомства активізували контроль за ентеровірусними інфекціями у навколишньому середовищі, зокрема, тестування стічних вод. Систематичний збір зразків із навколишнього середовища забезпечує важливі додаткові дані з епіднагляду та дозволяє оперативно реагувати у разі поширення поліовірусу.

«Поліомієліт надзвичайно серйозне захворювання, у зоні ризику опиняється кожна невакцинована дитина, – наголошує Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. – Лікарі в усьому світі занепокоєні, оскільки знають, що на кожен випадок викликаного поліомієлітом паралічу існує від 200 до 1000 дітей, які переносять хворобу безсимптомно. Нині в Україні дослідженню підлягає матеріал від усіх хворих із клінічними проявами гострих в’ялих паралічів або підозрою на ентеровірусне походження захворювання – серозні менінгіти, гострі кишкові інфекції. Особлива увага приділяється дослідженням стічних вод в усіх регіонах».

Для вірусологічного моніторингу відбирають проби стічних вод з каналізаційних колекторів, які обслуговують великі групи населення (100 тис. і більше), на етапі до очищення. При меншій групі населення, зразки  відібрані з різних точок одного населеного пункту змішують, або збільшують частоту забору. Також під контролем проби стічної води з інфекційних та неврологічних стаціонарів, а також в осередку хворого на ГВП, при відсутності централізованого каналізування. У населених пунктах, де відсутнє централізоване каналізування, перевагу надають дослідженню стічної води від дитячих будинків, шкіл, дитячих дошкільних закладів.

Про щотижневий моніторинг циркуляції поліо- та інших ентеровірусів у зразках, відібраних у хворих і здорових людей та з об’єктів навколишнього середовища можна ознайомитися на офіційному сайті Держсанепідслужби у розділі «Оперативна інформація».

 Нині Україна має статус країни, вільної від поліомієліту. Ретельний контроль за поліовірусами дозволить і у подальшому підтримувати цей статус. За інформацією ВООЗ передача поліомієліту ніколи не припинялася в трьох країнах світу - Афганістані, Нігерії та Пакистані. Однак поліомієліт може поширюватися з цих країн в сусідні і більш віддалені країни. Слід пам'ятати, що поява поліомієліту будь-де є загрозою для дітей у всьому світі. Він не зважає на кордони або соціальне становище і легко переміщується.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

17/11/2015 08:30


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC