Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Станом на 17 січня в Україні підтверджено 51 летальний випадок від грипу (20/01/2016 09:17)

Міністерство охорони здоров`я України та Державна санітарно-епідеміологічна служба України поінформували про епідемічну ситуацію із захворюванням на грип та ГРВІ в рамках оперативного брифінгу, що відбувся 19 січня в Українському кризовому медіа центрі. У брифінгу взяли участь: Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України, Святослав Протас, т. в. о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України, Любов Некрасова,  керівник ДП «Український центр із контролю й моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України». Відеозапис доступний за посиланням.

Міністр охорони здоров`я України Олександр Квіташвілі під час брифінгу, присвяченому епідемічній ситуації, повідомив, що станом на 17 січня 2016 року в Україні підтверджено 51 летальний випадок внаслідок захворювання на грип. У Вінницькій області зафіксовано 7 таких випадків, в Одеській - 20, Донецькій - 4, Рівненській - 3, в Кіровоградській, Житомирській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій, Львівській - по одному, у Києві - 5. «Україна по захворюваності на ГРВІ та грип сьогодні знаходиться на рівні усіх європейський країн, тому приводів для паніки немає. Позитивом є те, що за останній тиждень зріс показник звернення хворих до лікарів та госпіталізації, це означає, що люди почали відповідальніше ставитися до епідситуації, і менше займаються самолікуванням. Нагадуємо, що не варто превентивно скуповувати ліки, аби не створювати паніку», - зазначив Олександр Квіташвілі.

За даними Українського центру із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України, на сьогодні 17 областей наблизились до епідемічного порогу по випадкам захворювання на ГРВІ та грип. В двох областях цей показник перевищено – це Донецька та Рівненська області. Фахівці ще раз наголошують на необхідності звернення до лікарів осіб з групи ризику одразу після виявлення ознак вірусної інфекції, повідомила прес-служба МОЗ України.

Керівник ДЗ "Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України" Любов Некрасова повідомила, що 98 % летальних випадків зумовлені штамом вірусу грипу типу А Н1N1. «За другий тиждень 2016 року питома вага дорослих, які захворіли на грип та ГРВІ збільшилася, тоді як дітей на 10 % зменшилася, порівняно з першим тижнем. Найбільше хворих реєструють в Києві та Київській області. Найменший рівень захворюваності фіксується в Закарпатській, Тернопільській, Харківській областях. Загалом, майже два з половиною мільйони осіб вже перехворіли на грип та ГРВІ», - додала пані Некрасова.

Карантинні заходи наразі введені в 16 регіонах: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська області та місто Київ.

За словами виконуючого обов`язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса, обмежувальні заходи, зокрема, переривання навчання у школах, сприяють зниженню захворюваності у 2-2,5 рази. «Тому в Україні наразі перервано навчання у понад 4,5 тисячах освітніх закладах. Інтерактивна карта з детальною інформацією щодо обмежувальних заходів у певних закладах вже опублікована на офіційному сайті Головного управління Держсанепідемслужби у місті Києві, решта регіонів можуть опублікувати аналогічну карту для інформування про ситуацію. Зазначу, що профілактичні заходи грають вирішальну роль, тому діти під час перебування вдома не повинні відвідувати масові заходи. В цей час важлива особиста гігієна, раціональне харчування, дотримання режиму. Адже запобігти захворюванню легше, аніж його лікувати, не кажучи про трагічні наслідки, до яких він призводить», - зазначив виконуючий обов`язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.

20/01/2016 09:17


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC