Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Епідемічна ситуація на грип та ГРВІ в Україні ускладнюється (27/01/2016 08:49)

Міністерство охорони здоров'я України та Державна санітарно-епідемічна служба України поінформували про ситуацію із захворюванням на грип та ГРВІ під час оперативного брифінгу, що відбувся 26 січня в Українському кризовому медіа центрі. Відео доступне за посиланням.

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі під час брифінгу повідомив, що станом на 24 січня у 18 областях показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги, із них в 11 – більше ніж на 50 %. "Це Київ та Київська область, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Сумська, Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька та Луганська області. Найбільш проблемна ситуація на сьогодні у Рівненській області, а найліпша – у Харківській. Епідемічна ситуація в країні потребує додаткових обмежувальних заходів, ми закликаємо громадян уникати місць масового скупчення людей, стежити, аби діти не відвідували розважальні заклади. Слід пам'ятати, що кожен відповідальний за своє здоров'я. Необхідно вчасно звертатися по допомогу до лікарів, перш за все це стосується осіб, які належать до груп ризику, і не приймати самостійно протигрипозних препаратів", – додав Міністр охорони здоров'я, повідомила прес-служба МОЗ України.

Він також повідомив, що з початку епідемічного сезону 2015 року в Україні зареєстровано  83  летальних випадки від грипу, в 84,3 % визначений вірус грипу типу А(H1N1).

За словами керівника ДЗ "Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України" Любов Некрасової, практично всі загиблі належали до груп ризику. "Нагадаю, що найбільш вразливими до вірусу є діти до 5 років, вагітні, хворі на ендокринні, серцево-судинні, легеневі захворювання, хворі на діабет та хронічні захворювання, люди, віком понад 65 років, люди з надмірною вагою", – зазначила вона.

Також Любов Некрасова зауважила, що є декілька областей, в яких поки що не перевищено епідпоріг – це Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська, Миколаївська та Харківська області. У Запорізькій, Житомирській,  Хмельницькій, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Херсонській епідпоріг тримається на рівні 50%.

Зараз зберігається збільшення темпу приросту захворювань на грип і ГРВІ в Волинській, Кіровоградській, Луганській, Сумській та Тернопільській областях. Детальніше з інформацією можна ознайомитися в інформаційному бюлетні «Грип та ГРВІ».

Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас під час брифінгу зауважив, що стрімко зростає кількість звернень громадян до медичних установ. "Неблагополучна епідемічна ситуація, тобто, підвищення епідпорогу, склалася наразі у 45 містах та 131 районах. Карантин буде продовжено або запроваджено у тих регіонах, де буде спостерігатися перевищення епідпорогу. Такі рішення ухвалює місцева влада відповідно до чинного законодавства", – зазначив пан Протас.

З початку епідсезону, з 1 жовтня 2015 р. – на ГРВІ та грип в Україні перехворіли 2,6 млн. осіб.

Інтерактивна карта навчальних закладів України

27/01/2016 08:49


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC