Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Моніторинг показав стабілізацію епідситуації (27/10/2010)Відбулося засідання колегії санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області

 27 жовтня 2010 року в актовому залі обласної СЕС на  засіданні колегії санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області обговорено першочергові завдання санепідслужби щодо актуальних питань державного санітарно-епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань.

У засіданні взяла участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Мотовиця Наталія Яківна.

 Про підсумки роботи санепідслужби за 9 місяців нинішнього року та стан впровадження в практику  діяльності санепідзакладів області моніторингу за факторами ризику доповіли: завідувач санітарно-гігієнічного відділу облСЕС Ремжин Олексій Олексійович,  завідувач епідеміологічного відділу облСЕС Волжин Юрій Миколайович,  завідувач радіологічного відділу облСЕС Костенецький Михайло Ілліч, заступник головного лікаря облСЕС з економічних питань Коваль Лілія Олексіївна. Співдоповідачами з цього питання виступили: головний лікар Запорізької міськСЕС Хомутов Володимир Олександрович, головний лікар Бердянської міськСЕС Гордієнко Микола Іванович, головний лікар Мелітопольської міськСЕС Різник Володимир Іванович.

Про питання співпраці між органами прокуратури та санепідслужбою з питань адміністративної діяльності розповів начальник відділу по нагляду за додержанням природоохоронного та земельного законодавства прокуратури Запорізької області Кузьмічов Юрій Юрійович.

Завідувачка протиепідемічного відділення облСЕС Колерова Марина Євгенівна доповіла про стан імунопрофілактики населення області.

Завідувачка організаційного відділу облСЕС Поліщук Тамара Соломонівна поінформувала про підбиття підсумків роботи у 2010 році за результатами рейтингової оцінки.

На засіданні колегії відзначено, що робота санепідзакладів у 2010 році базувалась на трьох концептуальних напрямках: організація соціально-гігієнічного моніторингу, орієнтованого на кінцевий результат; сезонні заходи ( підготовка і функціонування оздоровчих зон та закладів, опалювальні сезони і температурний режим приміщень, санітарна очистка, підготовка та  готовність навчально-виховних закладів до нового 2010-2011 навчального року); санепідзабезпечення у період надзвичайних ситуацій. Виконано необхідні організаційні заходи з  впровадження соціально-гігієнічного моніторингу.

З ініціативи санепідслужби видано 532 рішення міськрайвиконкомів з санітарно-епідеміологічних питань. За матеріалами держсанепіднагляду керівникам відомств, організацій, установ направлено 3662 розпорядження та 3072 узагальнених матеріалів з пропозиціями щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. У містах і районах за результатами обговорення санепідблагополуччя ухвалено 230 рішень медичних рад  лікувально-профілактичних закладів. Всього за 9 місяців 2010 року накладено 8220 штрафів на суму понад 608 тисяч  гривень. Санепідзакладами застосовано 223 фінансові санкції на суму понад 30 тисяч   гривень. До прокуратури передано 10 справ на порушників санітарного законодавства.

Своєчасно та ефективно здійснено нагляд за підготовкою навчальних закладів до нового навчального року. Забезпечено нагляд за виконанням режимних заходів в період епідускладнень з грипу. Впродовж 9 місяців населенню реалізовувались харчові продукти (2,2% нестандартних проб, 3,4% в Україні), питна вода (1,2% і 3,2% відповідно), морська вода (0,3% і 2,8% відповідно) нижче мінімального ступеню потенційного епідемічного ризику.

Загальна інфекційна захворюваність в області протягом останніх років набула стійку тенденцію до її зниження. Моніторинг захворюваності інфекціями, що керуються засобами імунопрофілактики, показав стабілізацію епідситуації майже по всіх інфекціях. В поточному році не зареєстрована захворюваність на кір, дифтерію, правець. Протягом багатьох років не реєструється вакциноасоційований поліомієліт та захворювання на поліомієліт, викликаний диким поліовірусом.

Проте існує й ряд невирішених проблем. Через відсутність фінансування припинено будівництво більшості об'єктів питного водопостачання. До теперішнього часу в більшості районів, як і раніше, не розроблені та не затверджені місцеві програми відповідно до Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006-2020 роки. Незважаючи на проведену роботу з організації ліквідації стихійних сміттєзвалищ, складна ситуація залишається у м. Запоріжжі - не ліквідовано 18 сміттєзвалищ, у Пологівському районі – 11, у Василівському – 5, у Новомиколаївському – 8, у Чернігівському – 7 та інші.

У поточному році вакцинопрофілактика по ряду інфекцій здійснюється недостатньо, що в деяких  випадках обумовлено несвоєчасним та не в повному обсязі поставками вакцин, в інших випадках – послабленим контролем за плануванням та проведенням щеплень. Захворюваність на суму гострих кишкових інфекцій в нинішньому  році збільшилась на 1,6% за рахунок значного зростання захворюваності на гострі гастроентероколіти в літні місяці року. За 9 місяців на 24,6% збільшилась захворюваність на сальмонельоз.

     Залишається актуальною проблема відмов від щеплень, що потребує активізації роботи з  пропаганди імунопрофілактики. Моніторинг епідемічної ситуації по грипу та ГРІ в області показує поступовий ріст захворюваності як в м. Запоріжжі, так і у кожному районі області, починаючи з вересня поточного року. Епідемічна ситуація по захворюваності на грип потребує проведення певного комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів, насамперед проведення щеплень проти грипу контингентам ризику. В серпні нинішнього року ускладнилась епідемічна ситуація з холери, коли в м. Запоріжжі із води Дніпра були виділені збудники холери. Неблагополуччя тривало до вересня. Авірулентний штам холерного вібріона О1 групи було виділено від жителя  м. Мелітополя та з води ріки Молочна, що в м. Мелітополі.

     - Відверта професійна розмова, яка відбулася на засіданні колегії з аналізу діяльності санепідслужби області за 9 місяців 2010 року, дозволяє нам визначити тенденції інфекційної захворюваності, скоригувати наші дії щодо вакцинопрофілактики на наступний рік та перевірити готовність до зростання рівня гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу, яке очікується в найближчі тиждні, - підкреслив голова колегії санітарно-епідеміологічної служби, головний лікар облСЕС Анатолій Іванович Севальнєв.

      Колегією санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області підбито підсумки роботи санепідзакладів Запорізької області за 9 місяців 2010 року за показниками з ресурсів, результативності, ефективності, виробітку. Головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв вручив переможцям грамоти Запорізької обласної СЕС.

     За загальним підсумком рейтингової оцінки роботи за 9 місяців 2010 року щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення нагороджено: серед  міських СЕС та районних СЕС м. Запоріжжя: колектив  і  головного   лікаря     Ленінської    районної  санепідстанції     м. Запоріжжя Терехова Романа Леонідовича - за перше місце у загальному заліку, з особою відзнакою за перше місце з показників результативності; колектив і головного лікаря Бердянської міської санітарно-епідеміологічної станції Гордієнка Миколу Івановича - за друге місце у загальному заліку, з особою відзнакою за перше місце з показників з ресурсів; колектив  і  головного  лікаря   Хортицької    районної    санепідстанції     м. Запоріжжя Моргуна Анатолія Михайловича - за третє місце у загальному заліку.

     Серед районних СЕС сільських районів нагороджено: колектив і головного лікаря Гуляйпільської районної санітарно-епідеміологічної станції Трусова Анатолія Володимировича - за перше місце у загальному заліку, з особою відзнакою за перше місце з показників виробітку; колектив і головного лікаря Запорізької районної санітарно-епідеміологічної станції Теребінову Ганну Олексіївну - за друге місце у загальному заліку; колектив і головного лікаря Бердянської районної санітарно-епідеміологічної станції Грубу Анатолія Петровича - за трете місце у загальному заліку, з особою відзнакою за перше місце з показників результативності.

      За  перші  місця  з  окремих розділів діяльності нагороджено: колектив і головного лікаря Мелітопольської міської санітарно-епідеміологічної станції Різника Володимира Івановича - за перше місце з показників виробітку; колектив і головного лікаря санітарно-епідеміологічної станції з особливим режимом роботи м. Енергодара Пономарьову Віру Михайлівну - за перше місце з показників ефективності; колектив і головного лікаря Кам’янсько-Дніпровської міжрайонної санітарно-епідеміологічної станції Риженка Володимира Івановича - за перше місце з показників ефективності; колектив і головного лікаря Новомиколаївської районної санітарно-епідеміологічної станції Голуба Сергія Михайловича – за перше місце з показників. ресурсів

      Підбиваючи підсумки засідання колегіі, головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв акцентував увагу на персональній відповідальності головних  державних санітарних лікарів міст та районів за вирішення першочергових  завдань санепідслужби.

З обговорених на колегії питань прийнято відповідні  рішення з конкретними завданнями до кінця 2010 року.

Прес-служба облСЕС


27/10/2010


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC