Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні поступово знижується (10/02/2016 08:47)

За перший тиждень лютого показники захворюваності на грип та ГРВІ все ще перевищують епідемічні пороги у 15 областях, перевищення більше ніж на 50 %  зафіксоване у 4 із них. Для порівняння на попередньому тижні епідемічні пороги перетнули 19 областей та місто Київ, з них 11 регіонів більше ніж на 50%. Порівняння показників захворюваності за останні три тижні можна переглянути у графічному матеріалі на сайті Держсанепідслужби України.

Попри покращення ситуації, медики констатують велику кількість тяжких станів. По Україні з початку епідемічного сезону госпіталізовано із попередніми діагнозами «Грип» та «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 145 тисяч осіб (4,2 % від захворілих), з них до 65,9% становлять діти віком до 17 років. Лабораторно підтверджено 246 летальних випадків від грипу. Усі померлі не тільки не мали щеплень проти грипу, а й третина з них пізно звернулася по медичну допомогу, попри тяжкий перебіг хвороби, лікувалися самостійно вдома .

«Насправді, в Україні зареєстровано два найменування ліків саме проти грипу. Обидва належать до інгібіторів нейрамінідази і рекомендовані до застосування не для всіх хворих на грип, а лише для хворих з тяжким перебігом, та хворих, що належать до груп ризику (хворі на цукровий діабет, ожиріння, астму, імунодефіцити, з наявними хронічними захворюваннями, зокрема, бронхо-легеневої системи, серця, судин, нирок, а також вагітні), - зазначає Алла Мироненко, завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. - Найефективніші ці ліки у перші дві доби захворювання. Усі інші ліки, насправді, лише полегшують стан хворого, усуваючи та пом’якшуючи симптоми грипу. Вони лише допомагають власним силам організму боротися з інфекцією».

Про прості речі, які можуть зберегти життя нагадує і Святослав Протас, т. в. о. голови Держсанепідслужби України, головного санітарного лікаря України: «Навіть якщо ознак хвороби немає у період епідемії необхідно часто мити руки з милом, уникати скупчень людей, провітрювати приміщення, повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми. За перших симптомів грипу хвора людина повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати на небезпеку інших людей. Не варто займатися самолікуванням, за перших симптомів недуги необхідно звернутися по медичну допомогу».

Фахівці Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучились до консультування громадян з ключових питань профілактики грипу та ГРВІ.  Відповіді на питання, що у Вас виникли щодо грипу та ГРВІ, можна отримати за номером гарячої лінії МОЗ України «АНТИ-ГРИП» 0-800-801-333.

Нагадаємо, що за оперативними даними Держсанепідслужби України, узагальненими Центром грипу та ГРВІ ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України», з початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 07.02.2016 року) у країні зареєстровано до 3,5 млн. хворих на грип та ГРВІ. Уже  перехворіло 8,9 % населення України.

Із загальної кількості захворілих 61,5% становлять діти віком до 17 років. Станом на 8 лютого в окремих регіонах тривають обмежувальні протиепідемічні заходи, покликані знизити темпи захворюваності. Навчання досі припинене майже у 4 тис. дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладах.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

10/02/2016 08:47


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC