Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Концепцію розвитку системи громадського здоров’я оприлюднено для громадського обговорення (11/03/2016 09:26)

На офіційному сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проект розпорядження КМУ, яким пропонується затвердити Концепцію розвитку системи громадського здоров’я в Україні (далі — Концепція), відповідно до якої держава розглядає здоров’я населення як одну з найбільших цінностей, яка є необхідним компонентом розвитку та соціально-економічного процвітання України.

Зауваження та пропозиції протягом місяця приймають у Департаменті громадського здоров'я МОЗ України. У паперовому вигляді їх можна надіслати за адресою: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або у електронному на e-mail:nataly@moz.gov.ua. Контактна особа: начальник відділу законодавчих ініціатив Департаменту громадського здоров'я МОЗ України Н. В. Півень, тел.: 253-82-66.

У Концепції зазначається, що існуюча система охорони здоров’я, яка збереглася з радянського періоду, спрямована на утримання лікарень, з надзвичайно фрагментованим управлінням, постійними оглядами та послугами, що зосереджені на лікуванні нетяжких гострих станів та фактичною відсутністю профілактики. Даним документом пропонується визначити «систему громадського здоров’я» як комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, продовження активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднаних зусиль усього суспільства. Також зазначається, що вона має доповнювати систему медичного обслуговування, стримувати витрати на нього та впливати на доступність медичної допомоги для найбільш уразливих верств населення.

Завдання Концепції полягає у:

- створенні єдиної системи громадського здоров’я (зокрема, консолідація аналітичних, дослідних, лабораторних установ профільного міністерства та створення єдиного Центру громадського здоров’я МОЗ України (далі — Центр громадського здоров’я) шляхом об’єднання існуючих установ і закладів Міністерства та Державної санітарно-епідеміологічної служби України та ін.);

- вдосконаленні законодавчої бази (визначення на законодавчому рівні засад державної політики у сфері громадського здоров’я та прийняття нового закону щодо громадського здоров’я тощо);

- розвитку можливостей Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я (посилення інформаційно-аналітичної складової, у тому числі шляхом удосконалення та уніфікації підходів і практик до статистичної звітності та впровадження єдиних інформаційних систем і технологій тощо);

- проведенні інформаційної та комунікаційної політики у сфері громадського здоров’я (організація загальнонаціональних інформаційно-просвітницьких кампаній щодо шляхів попередження захворювань та переваг здорового способу життя тощо);

- удосконаленні фінансування та консолідації державних ресурсів для системи громадського здоров’я (передбачення цільових видатків на виконання загальнодержавних і регіональних програм профілактичного спрямування із залученням коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством).

Концепцією закріплено етапи її реалізації, якими передбачено у 2016 році створення інституційних та законодавчих засад для реформування системи громадського здоров’я. Зокрема, воно включатиме здійснення заходів щодо передачі лабораторних комплексів Державної санітарно-епідеміологічної служби України у сферу управління МОЗ України, розробку та прийняття закону щодо громадського здоров’я та ін.

У 2017 р. планується налагодити міжсекторальну співпрацю та запровадити сучасні методи роботи (забезпечення адаптації законодавства до такого ЄС у найбільш актуальних сферах; формування або перегляд програм у сфері громадського здоров’я, які мають першочергове значення (вакцинація, туберкульоз); створення мережі обласних центрів громадського здоров’я та ін.).

У 2018–2019 рр. планується продовжувати адаптувати законодавство України до такого ЄС та удосконалювати фінансову й матеріальну бази, що включатиме покращення оснащення лабораторної мережі, створення референс-лабораторій (за напрямами, де вони наразі відсутні), запровадження новітніх технологій, практик та методик досліджень, розробку та впровадження нових механізмів фінансування системи громадського здоров’я.

Очікується, що реалізація Концепції, зокрема, сприятиме зниженню захворюваності, смертності та інвалідизації, пов’язаних з інфекційними хворобами та неінфекційними захворюваннями. Фінансування заходів з реалізації Концепції планується здійснювати з державного та місцевих бюджетів у межах асигнувань, що передбачаються в бюджетах, а також за рахунок міжнародної технічної та фінансової допомоги.

Окрім цього, проект документа визначає, що у разі його прийняття МОЗ України разом із зацікавленими центральними та місцевими органами виконавчої влади у 3-місячний строк повинні будуть розробити та подати Уряду проект плану заходів щодо реалізації схваленої Концепції.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

11/03/2016 09:26


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC