Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Засідання колегії санепідслужби (13/12/2010)

У Мелітополі ліквідовано всі стихійні сміттєзвалища, а питна вода подається з мінімальним ступенем потенційного епідризику

На спільному засіданні колегії санітарно-епідеміологічної служби  Запорізької області з керівниками органів влади та представниками відомств та організацій міста Мелітополя обговорено питання дотримання Санітарного Законодавства органами влади та об’єктами господарської діяльності на території міста та забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду Мелітопольською міською санітарно-епідеміологічною станцією. Перевіряючі зазначили, що у Мелітополі основні вимоги закону виконуються, та запропонували вжити деякі заходи з метою поліпшення стану здоров’я населення та впливу на фактори навколишнього середовища, що обумовлюють цей стан і є ризиками для здоров’я.

В роботі колегії взяв участь Мелітопольський міський голова Сергій Георгійович Вальтер.

Про результати комплексної перевірки роботи Мелітопольської міськСЕС з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на підконтрольній території доповіли: головний лікар Мелітопольської міськСЕС  Володимир Іванович Різник, завідувачка організаційного відділу облСЕС  Тамара Соломонівна Поліщук, завідувач санітарно-гігієнічного відділу облСЕС   Олексій Олексійович Ремжин, завідувачка протиепідемічного відділення облСЕС  Марина Євгенівна Колерова.

Мелітопольський міський голова Сергій Георгійович Вальтер у своєму виступі акцентував увагу присутніх на ролі органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників установ та закладів у забезпеченні санітарного та епідемічного благополуччя.

Про ступінь ризику для здоров’я громадян від існуючих проблем санітарно-епідеміологічного забезпечення доповів головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук  Анатолій Іванович Севальнєв.

На засіданні колегії відзначено, що Мелітопольською міською санепідстанцією, Мелітопольською міською владою та відомчими службами з основних питань забезпечено виконання заходів з дотримання Закону України & laquo;Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

За період 2007-2010 років проведена заміна більше 6 тисяч погонних метрів водогінних мереж, відремонтовано 300 водорозбірних колонок громадського користування, виконано ремонтні роботи приміщень та обладнання на 4-х водопровідних та 8-ми каналізаційних насосних станціях.

Значна увага приділяється стану здоров’я дитячого населення і поліпшенню матеріально-технічної бази дитячих та підліткових закладів, харчуванню організованого дитинства.

Поліпшилась матеріально-технічна база харчових об’єктів.

Як результат, незважаючи на існуючі соціальні та екологічні проблеми, припинені незадовільні динаміка та тенденції демографічних показників, «шкільно-формуюча» патологія дошкільнят і школярів, за останні три роки не реєструються спалахи групових захворювань на гострі кишкові інфекції та отруєння будь-якої етіології, що пов’язані з роботою об’єктів.

На виконання заходів з імунопрофілактики щорічно виділяються кошти із місцевого бюджету на придбання вакцин для проведення щеплень за епідпоказаннями. Протягом 2005-2010 років виділено понад 325,5 тис. грн. Виконання планів профщеплень, які в достатній кількості централізовано забезпечувались вакцинними препаратами, щорічно задовільне.

На профілактику внутрішньолікарняних інфекцій протягом дії відповідної Програми виділено майже 3,6 млн.  грн.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.04.2000 № 181 «Про невідкладні заходи профілактики малярії та лептоспірозу в області» виділялись кошти (2,4 тис. грн.) на проведення деларвації (1,9 га).

Поліпшився стан ряду факторів довкілля, що обумовлюють захворюваність населення. Так, населенню міста подається питна вода з мінімальним ступенем потенційного епідризику – усього 0,2% проб, що не відповідають вимогам нормативних документів з бактеріологічних показників. На 01.11.2010 року у місті ліквідовано всі стихійні сміттєзвалища. Вищевказані показники – одні з найкращих в області.

Водночас, існують певні проблеми як у стані здоров’я населення, так і з факторів довкілля, що обумовлюють цей стан. Всі заходи з оздоровлення ситуації, що склалась, передбачені 11 комплексними національними та 16 обласними програмами, але на міському рівні трансформовано лише 10.

У 2010 році зареєстровано побутовий спалах сальмонельозу з 20 постраждалими.

У поточному році не вирішено питання виділення коштів для придбання вакцини проти гепатиту В для контингентів груп ризику.

Моніторинг за циркуляцією збудника холери свідчить про те, що ризик виникнення випадків холери серед людей залишається високим. У 2007 та 2010 роках зареєстровано виділення холерного вібріону О1 групи від людини.

Питома вага (12,3%) відмовлень від щеплень людей, яких покусали  тварини, значно перевищує показники в області (6,4%).

Не виконується рішення 44-ї сесії міськради 4-го скликання від 25.02.2005 №7/ 5 “Про затвердження заходів щодо боротьби з ентеробіозом у м. Мелітополі у 2005-2009 роках.” щодо виділення коштів для дегельмінтизації дітей ДВЗ та шкіл.

Для  виконання заходів щодо оновлення дезінфекційного обладнання у 2010 році придбано для ЛПЗ міста 5 нових дезінфекційних камер. Проте, залишається проблемним питанням щодо своєчасної заміни зношеного стерилізуючого обладнання. Зберігається тенденція до зниження госпіталізації інфекційних хворих транспортом Мелітопольської МДС – з 28,2% у 2005 році до 13,6% у 2009 році.

З обговорених питань направлено припис обласної санепідстанції на адресу  міського голови Мелітополя та прийнято відповідне рішення колегії санепідслужби Запорізької області.

Після закінчення  колегії головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв  у приміщенні   Мелітопольської міськСЕС провів особистий прийом громадян.

Прес-служба облСЕС

13/12/2010


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC