Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Туризм і літній відпочинок повинні бути безпечними, доступними та якісними (28/03/2016)

Туризм і літній відпочинок повинні бути безпечними, доступними і якісними. На цьому було наголошено на засіданні Регіональної ради щодо підготовки та проведення туристичного та курортно-оздоровчого сезону 2016 року, яке пройшло під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко. У засіданні взяв участь начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Дмитро Олександрович Макаров.

- Стратегією регіонального розвитку Запорізької області до 2020 року визначено розвиток регіону як історико-культурного та туристично-рекреаційного центру Півдня України. Основною метою  є розвиток внутрішнього туризму:  туристичних продуктів та мереж; туристична промоція області, підтримка інноваційних проектів, культурно-мистецьких заходів, що формують імідж регіону; використання історико-культурного надбання для розвитку внутрішнього туризму; розбудова якісної культурної інфраструктури та запровадження сучасних механізмів менеджменту. До того ж, з метою подальшого створення конкурентоспроможного туристичного продукту, який має максимально задовольнити потреби вітчизняних та іноземних туристів, Департаментом розроблено проект Програми розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму Запорізької області на  2016-2020 роки, - зазначив Владислав Мороко.

Як наголошував директор обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський, на часі – створення комфортних умов для туристів. Основна ж теза туристичного напрямку і організації відпочинку – «Запоріжжя – безпечне для відпочинку». Він повідомив, що заплановано ряд заходів, які мають популяризувати Запорізьку область із найкращих позицій. Так, у квітні планується провести перший туристичний фестиваль, на якому буде представлено всі види туризму  краю.  Презентувати свої території зможуть як райони Запорізької області, так і інші області України. Тут ми побачимо туристичний і творчий потенціал закладів культури, музеїв, санаторіїв, турфірм  тощо, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Владислав Мороко у продовження обговорення цього питання акцентував увагу на тому, що вперше за два роки є підтримка обласної ради у питанні організації прес-турів, у рамках яких журналістів будуть знайомити з територіями області безпосередньо під час виїздів.

Спірні моменти виникли під час обговорення питання відпочинку в самому місті Запоріжжі й зокрема щодо стану підготовки придніпровської природоохоронної зони.

- У минулому році у нас працювала виїзна комісія, яка аналізувала роботу пляжів. Не секрет, що стан цих об’єктів незадовільний. І якщо два санкціоновані пляжі ще готові були приймати відпочиваючих, то несанкціоновані не те, що не облаштовані для відпочинку – вони потенційно небезпечні. І ми повинні зробити все для того, щоб запобігти таким прикрим випадкам у майбутньому,  - наголосив Владислав Мороко.

У ході обговоренні цього питання директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко закликав готуватися до туристичного й оздоровчого сезонів уже сьогодні, а не у травні-червні. До того ж, як зазначив посадовець, протягом десяти років працівники заповідника звертаються до міської влади з проханням допомогти у санкціонуванні пляжів й організації безпечного відпочинку, а також вирішити питання організованих місць переходів, адже 80% рекреації Запоріжжя розташовані  саме на Хортиці.

Учасники засідання також обговорили стан підготовки приморської зони.

28/03/2016


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC