Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Новорічні та різдвяні свята (10/01/2011)

Під час новорічних та різдвяних свят проводилися масові заходи для дітей у 947 закладах області, в них взяли участь понад 140 тисяч дітей. Графіки проведення новорічних свят в навчально-виховних та позашкільних закладах погоджувалися з санепідстанціями. За період з 20 грудня  2010 року по 6 січня 2011 року  проведено 326 перевірок закладів, де організовано масові заходи для дітей. Порушень санітарного законодавства не зареєстровано. Температурний режим дотримувався (всі мережі опалення працювали без перебоїв). Усі живі ялинки мали супровідний документ про радіаційний контроль. Випадків використання харчоблоків шкіл та ДНЗ не за призначенням не зареєстровано. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, підбиваючи підсумки проведеної роботи щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя під час проведення святкових заходів для дітей.

- Приємно відзначити, що за даними оперативних спостережень санепідслужби області відбувається різке зниження по групі гострих респіраторних вірусних інфекцій. В основному це пов’язано з тим, що діти перебували на планових канікулах, тому нинішні показники захворюваності в нашій області наближаються до літніх показників, - підкреслив Анатолій Севальнєв. -  Комплексна організована та  злагоджена робота обласної державної адміністрації, медичної  та санітарно-епідеміологічної служби області  сприяла тому, що ми не мали ніяких суттєвих ускладень протягом всіх новорічних свят.  Зокрема,  були проведені  позапланові перевірки, в тому числі і по закладах,  в яких проводилися дитячі ранкові заходи. Фахівці санепідслужби перевіряли фірми, які комплектували та поставляли дитячі подарунки, як продовольчої,  так і непродовольчої групи. Вперше в цьому році наша санепідслужба з метою профілактики перевіряла підприємства громадського харчування, на яких організовувалися колективні новорічні святкування. Результатом цієї проведеної роботи є те, що ми маємо в нашій області  дуже стійке зниження захворюваності  як по групі гострих кишкових інфекцій, так і по групі гострих респіраторних вірусних інфекцій. 

 Анатолій Севальнєв повідомив, що в усіх закладах були складені графіки чергування педагогічних та медичних працівників для забезпечення вхідного контролю на свята та недопущення осіб з катаральними та іншими проявами захворювань. Проведена попередня робота з батьками, вивішені оголошення з проханням не приводити захворілих дітей на свята. Проведено 326 бесід.

Санепідслужбою  проводилася перевірка подарунків на наявність документів, що засвідчують їх якість та безпеку, умови та термін реалізації. Порушень не виявлено.

 Надано супровідні документи на кондитерські набори  фірм-виробників («Конті», «Рошен», «Мілка», «Світоч», «Домінік», АВК (Донецьк), «Житомірські солодощі», кондитерська фабрика «Харківчанка»,  „Вінницька кондитерська фабрика”) .

Закупівлі кондитерських наборів (подарунків) для дітей здійснюються  в торгівельній мережі (супермаркети «МЕТRО», «АШАН», «АТБ», Амстор»), у районах області - приватними підприємцями. Спонсорські та благодійні подарунки (сувеніри, іграшки, одяг) не надходили.

Щодо реалізації новорічних прикрас у торгівельній мережі проведено 83 перевірки  та виявлено 14 порушень. Зокрема, порушення виявлено в містах  Запоріжжя та Бердянськ, в Запорізькому, Приморському та Гуляйпільському районах.  

Серед заходів адміністративного впливу накладено 15 штрафів, прийнято 7  постанов про призупинення реалізації новорічних прикрас ( м.Запоріжжя  - 1,  м.Приморськ - 6) та постанову про тимчасову заборону функціонування об’єкту (м.Бердянськ).

Прес-служба облСЕС

10/01/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC