Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Анатолій Севальнєв: «Ми одними з перших в Україні почали впроваджувати європейський підхід до дозвільної системи» (18/02/2011)

На засіданні колегії санітарно-епідеміологічної служби в Запоріжжі у КДЦ «Байда» підбито підсумки роботи санепідзакладів області у 2010 році та визначено завдання на 2011 рік.

Головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук  Анатолій Іванович Севальнєв доповів  про підсумки роботи санепідслужби області у минулому році та визначив основні пріоритети її діяльності на 2011 рік.

 - Санепідслужба Запорізької області, як і вся система охорони здоров’я, у 2010 році працювала за напрямками реформування, що визначені у Програмі економічних реформ Президента України. З цією метою подальшого розвитку набула система соціально-гігієнічного моніторингу з визначенням і розробкою на науковій основі індикативних показників, - зазначив Анатолій Севальнєв. -             Фахівці санепідслужби за результатами соціально-гігієнічного моніторингу направили в органи влади всіх рівнів 3931 узагальнений матеріал з пропозиціями. Органами місцевого самоврядування за поданням санепідзакладів прийнято 660 рішень з питань забезпечення санепідблагополуччя населення.

На виконання Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України» у 2010 році виконано 40,0 тис. обстежень об’єктів державного санітарно-епідеміологічного нагляду. За результатами 10,2 тис.  обстежень виявлені порушення Санітарного Законодавства, за що накладено 10,5 тис. штрафів.

Досліджено 254,6 тис. проб на санітарно-бактеріологічні і 241,0 тис. на санітарно-хімічні показники. Загальна бактеріальна забрудненість території складає 2,0% нестандартних проб, що краще за загальнодержавний показник – 3,3%. Значно поліпшилась якість та епідбезпека питної води – 1,1% проб з відхиленнями від нормативів з бакпоказників (3,3% в Україні), морської води – 0,3% (2,7% в Україні).

На 326,2 тонни (або на 28,9%) зменшилась кількість у складах непридатних та заборонених пестицидів.

Радіаційна обстановка в області залишається благополучною. Рівень опромінення населення не перевищує середньорічних показників і дорівнює 5,8 мЗв.

Реалізовувались завдання Президента України та Уряду по спрощенню дозвільної процедури та стандартизації нашої адміністративної послуги.

Видано 4774 дозвільних документів. Санепідзакладами області проведена держсанепідекспертиза та видано 13718 висновків, у т.ч. 10582 висновки на відповідність об'єктів санітарним нормам і правилам; 3136 висновків на нормативно-технічну та проектну документацію, 447 висновків на імпортну продукцію, 373 висновки на вітчизняну продукцію, 2099 висновків держсанепідекспертизи видано санепідзакладами області з реєстрацією в єдиному реєстрі висновків МОЗ України. Протягом 2010 року видано 2724 висновки держсанепідекспертизи на об’єкти господарської діяльності на території Запорізької області.

Протягом 2010 року за відсутність висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на продукцію, що виробляється або реалізується, фахівцями територіальних санепідзакладів застосовані заходи адміністративного впливу: направлено 87 приписів, накладено 506 штрафів, застосовано 25 фінансових санкцій, винесено 129 постанов головних державних санітарних лікарів територій щодо припинення порушення Санітарного Законодавства.

Залишаються невирішеними у повному обсязі проблеми із станом атмосферного повітря, ґрунту, відкритих водойм, питного водопостачання, з благополуччям хімічного складу, нагляду за зберіганням та застосуванням пестицидів, фізичних факторів, умов праці.

Індикативні показники засвідчують зниження рівня мікробіологічного забруднення та підвищення рівня хімічного забруднення питної води.

Індекси неканцерогенної небезпеки забруднення атмосферного повітря перевищують нормативи у десятки разів. Індивідуальний канцерогенний ризик на забруднених територіях оцінюється як неприйнятний та потребує оздоровчих заходів.

Чверть робітників промислових підприємств знаходяться у зоні професійних ризиків, що формують достатньо високі показники професійної захворюваності.

Загальна інфекційна захворюваність в області у 2010 році збільшилась на 4,7%, в цілому по Україні – на 10,65%.

Моніторинг циркуляції вірусу гепатиту А на об’єктах зовнішнього середовища свідчить про активізацію циркуляції вірусу, що потребує посилення дієвого контролю з боку санепідзакладів за об’єктами підвищеного епідемічного ризику з метою попередження спалахів захворювання.

В області зберігається тенденція до зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію.

План профілактичних флюорографічних оглядів за 2010 рік по області виконаний на 88,3%.

Зважаючи на виконаний об’єм роботи та існуючу санітарно-гігієнічну та епідеміологічну ситуацію, колегія зосереджує увагу фахівців на перехід від оцінки індикативних показників (показників потенційного ризику здоров’ю) до визначення фактичного ризику здоров’ю населення.

- На колегії ми розглянули наскільки повно санепідзаклади області виконали ті завдання, які поставлені в Програмі економічних реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича, як ми виконуємо накази Міністерства охорони здоров’я України щодо реформування нашої служби та які показники і тенденції захворюваності населення області та забруднення навколишнього середовища,- зазначив Анатолій Севальнєв. 

Про завдання санепідзакладів області на 2011 рік доповіли:  завідувачка організаційного відділу облСЕС Поліщук Тамара Соломонівна, завідувач епідеміологічного відділу облСЕС Волжин Юрій Миколайович,  завідувач санітарно-гігієнічного відділу облСЕС Ремжин Олексій Олексійович, завідувачка відділу організації державної санепідекспертизи облСЕС Гаврікова Ольга Петрівна, завідувач радіологічного відділу облСЕС,  к.м.н. Костенецький Михайло Ілліч, заступник головного лікаря облСЕС з економічних питань Коваль Лілія Олексіївна.

Завданням на 2011 рік є забезпечення ефективного та дієвого державного нагляду і контролю.

За матеріалами доповідей та виступів прийнято проект рішення колегії санепідслужби, що направлений до санепідзакладів для обговорення і надання пропозицій до 27 лютого 2011 року.

Затверджено рішення комісії з підбиття підсумків рейтингової оцінки санепідзакладів області.

Також на засіданні колегії обговорено та затверджено результати рейтингової оцінки роботи за 2010 рік, а переможцям за підсумками діяльності головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Севальнєв вручив  грамоти.

За загальним підсумком рейтингової оцінки роботи за 2010 рік щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення серед міських СЕС та районних СЕС м. Запоріжжя   нагороджено грамотами Запорізької обласної СЕС: колектив та головного лікаря Ленінської районної санепідстанції м. Запоріжжя Романа Леонідовича Терехова – за перше місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перше місце з показників результативності; колектив та головного лікаря Хортицької районної санепідстанції м. Запоріжжя Анатолія Михайловича Моргуна – за друге місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перші місця з показників виробітку, ефективності; колектив та головного лікаря Бердянської міської санітарно-епідеміологічної станції Миколу Івановича Гордієнка – за третє місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перше місце з показників ресурсів.

Серед районних СЕС сільських районів грамотами Запорізької обласної СЕС нагороджено: колектив та головного лікаря Пологівської районної санітарно-епідеміологічної станції Миколу Івановича Куртєва – за перше місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перше місце з показників ефективності; колектив та головного лікаря Бердянської районної санітарно-епідеміологічної станції  Анатолія Петровича Грубу – за друге місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перше місце з показників результативності; колектив та головного лікаря Запорізької районної санітарно-епідеміологічної станції Ганну Олексіївну Теребінову – за третє місце у загальному заліку, з особливою відзнакою за перше місце з показників виробітку.

За перші місця з окремих розділів діяльності грамоти Запорізької обласної СЕС вручено колективу та головному лікарю Гуляйпільської районної санітарно-епідеміологічної станції Анатолію Володимировичу Трусову – за перше місце з показників ресурсів.

Під схвальні оплески присутніх Анатолій Іванович Севальнєв також вручив престижні статуетки «Ніка» головним переможцям - Роману Леонідовичу Терехову та Миколі Івановичу Куртєву.

-              Ми традиційно з 1999 року проводимо рейтингову оцінку, яка розроблена спеціалістами обласної санепідстанції. Всі санепідзаклади розділені на дві групи: сільські – 18 та міські – 10. Ми оцінюємо їхню роботу за чотирма розділами: за показниками ресурсів, виробітку, результативності та ефективності, - зазначив Анатолій Севальнєв.

Серед основних завдань 2011 року  головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв підкреслив:

- Ми повністю зосереджені на виконанні завдань, які визначені в Програмі економічних реформ Президента України. У цій великій роботі ми виділяємо для себе три аспекти. По-перше,  чисто медичний – поліпшувати та зміцнювати здоров’я населення. По-друге,  вдосконалювати дозвільну систему – ми одними з перших в Україні почали впроваджувати європейський підхід до дозвільної системи. По-третє,  вдосконалення державного контролю та держнагляду: тут ми зосереджені на виконанні завдань державної санітарно-епідеміологічної експертизи – саме це дозволяє нам значно скоротити планові перевірки та розглядати всі питання гарантування безпеки населення на етапах проектування.

Прес-служба облСЕС

18/02/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC