Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення - на постійному контролі (28/03/2011)

В актовій залі Пологівської районної державної адміністрації на спільному засіданні колегії санепідслужби з керівниками органів влади та представниками відомств і організацій Пологівського району обговорено питання дотримання Санітарного Законодавства органами влади та суб’єктами господарської діяльності на території району і забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду Пологівською районною санітарно-епідеміологічною станцією. Результати перевірки свідчать, що перевірені документи виконано за переважною кількістю пунктів з організаційних, санітарно-гігієнічних та епідеміологічних питань. В цілому організація роботи за останні п’ять років значно поліпшилась, санепідстанція перейшла на новий, якісно вищий рівень нагляду.

                                                  

 

В роботі колегії взяли участь:  голова Пологівської районної ради Павло Іванович Журавльов,  голова Пологівської районної державної адміністрації Іван Іванович Чесноков, Пологівський міський голова  Віктор Леонідович Корольов. 

                                

Про результати комплексної перевірки роботи Пологівської райСЕС з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на підконтрольній території доповіли: головний лікар Пологівської райСЕС, заслужений лікар України  Микола Іванович Куртєв; завідувачка організаційного відділу облСЕС Тамара Соломонівна Поліщук; завідувач санітарно-гігієнічного відділу облСЕС Олексій Олексійович Ремжин, завідувач епідеміологічного відділу облСЕС Юрій Миколайович Волжин.

Про роль органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників установ та закладів у забезпеченні санітарного та епідемічного благополуччя доповіли: голова Пологівської районної ради  Павло Іванович Журавльов, голова Пологівської районної державної адміністрації Іван Іванович Чесноков, Пологівський міський голова Віктор Леонідович Корольов, завідувач відділу освіти Олександр Григорович Гугля, головний лікар Пологівської центральної районної лікарні  Микола Михайлович Деменко.

Головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв у своєму виступі акцентував увагу присутніх на питанні ступеня ризику для здоров’я громадян від існуючих проблем санітарно-епідеміологічного забезпечення.

На засіданні колегії відзначено, що керівництвом району і підлеглими службами виконується значний обсяг заходів з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення згідно з вимогами Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України». З основних проблем першочергового життєзабезпечення відповідно до 11 національних і 18 обласних комплексних програм на місцевому рівні прийнято 13 програм.

Населенню району подається питна вода мінімального ступеню потенційного епідризику, реалізуються доброякісні харчові продукти (1,1% проб, що не відповідають вимогам НТД по мікробіологічних і фізико-хімічних показниках відповідно). Організовано гаряче харчування у шкільних закладах, налагоджена ефективна робота очисних каналізаційних споруд м. Пологи.

Про ефективність заходів, що приймаються, свідчить той факт, що за останні три роки не реєструвались спалахи і групова захворюваність на гострі кишкові інфекції, впродовж 9 років практично відсутні випадки вірусних гепатитів, а дизентерія у районі протягом 2010 року не реєструвалась взагалі. Захворюваність на кір, краснуху, епідпаротит не реєструється з 2007 року.

На виконання заходів з імунопрофілактики протягом 2006-2011 років у Пологівському району виділено понад 116 тис. грн. В районі вирішено питання придбання  вакцини проти гепатиту В для медпрацівників.

Захворюваність на всі форми вперше діагностованого туберкульозу у районі знизилась з 68,1 на 100 тисяч населення у 2006 році до 34,9 у минулому році.

Водночас існують й певні проблеми. Демографічна ситуація у районі повторює демографічну ситуацію у Запорізькій області і характеризується як напружена за наступними критеріями: показник народжуваності – 11,3% - низький з тенденцією до росту; показник смертності – 19,0% – високий із слабо вираженою тенденцією до зниження.

Міжгалузева комплексна програма «Здоров’я нації» (рішення РДА від 21.06.2002 № 484) та програма «Діти Пологівщіни» (рішення райради від 27.03.2009 №13) не зупинили тенденцію до погіршення показників здоров’я дитячого населення району.

В шкідливих умовах працюють 3415 чоловік. Це формує високий рівень професійного ризику та призводить до виникнення виробничо обумовленої професійної патології.

Генеральні плани забудови поселень району застарілі, своєчасно не корегуються. Не ведеться будівництво хірургічного корпусу ЦРЛ, Басанської ЗОШ. Не розвивається в комплексі соціальна інфраструктура району. В селах  не функціонують бані, пральні, перукарні, будинки побуту. Дуже повільно виконується обласна програма першочергового забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням. За наявності в районі житлових будинків, підприємств, які працюють на вигріб, транспортування та знешкодження нечистот не організовано у повному обсязі. Проектна документація на зливну станцію розроблена, розглянута, погоджена,  проте будівництво її так і не розпочате.

У районі з 2008 року і по теперішній час функціонує 22 сільгосппідприємства, в яких налічується 17 складів пестицидів, з яких паспортизовані  4; фермерських - 44, які охоплені поточним саннаглядом. Крім того, є 3 стаціонарні авіамайданчики, які упродовж 3-х років не паспортизовані через відсутність майданчиків для дегазації повітряних суден.

Централізоване забезпечення вакцинами як області, так і району протягом останніх 3 років вкрай недостатнє, що обумовлює низькі показники охоплення щепленнями населення району. Впродовж останніх 5 років в районі зберігається тенденція до зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Темп приросту її у 2010 році у порівнянні з 2006 роком склав 21,6%. Однак, не зважаючи на погіршення епідситуації, в районі не забезпечено обстеження 5% дорослого населення на наявність антитіл до ВІЛ.

На території області залишається напруженою епідситуація з трансмісивних захворювань, як і в цілому в країні.

З обговорених питань прийнято рішення Колегії санепідслужби щодо результатів роботи Пологівської райСЕС та направлений припис на адресу органів влади.

Після закінчення засідання колегії головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв у приміщенні Пологівської райСЕС провів особистий прийом громадян Пологівського району.

Прес-служба облСЕС

28/03/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC