Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Михайлівському районі поліпшилася динаміка деяких демографічних показників (19/05/2011)

В Михайлівському районі зафіксовано ряд кращих в області показників. Якість питної води, що споживається населенням, має благонадійний ступінь потенційного епідризику (0% проб, що не відповідають вимогам НТД з бакпоказників). У 2010 році з району вивезено для утилізації 107,5 тонни непридатних і заборонених пестицидів та 66,7 тонни забруднених будматеріалів (залишилось у двох складах 9,12 тонни  непридатних та заборонених пестицидів). Про це повідомлено на засіданні колегії санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області, яке відбулося  у приміщенні Михайлівської райдержадміністрації. Також за останні три роки не зареєстровано спалахів групових захворювань на гострі кишкові інфекції та отруєнь будь-якої етіології, що пов’язані з роботою об’єктів. Інфекційна захворюваність у Михайлівському районі за останні 5 років практично не перевищує середньообласні показники.

В роботі колегії взяли участь: голова Михайлівської районної ради  Фатєєв Микола Іванович, голова Михайлівської районної державної адміністрації  Передерій Сергій Васильович, селищний голова смт. Михайлівка Ракша Олександр Васильович, депутат Запорізької обласної ради, директор Михайлівського вищого професійного училища Удовіченко Віктор Костянтинович.

 

 

Про результати комплексної перевірки роботи Михайлівської райСЕС з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на підконтрольній території доповіли: головний лікар Михайлівської райСЕС Джуган Ігор Васильович; завідувачка організаційного відділу облСЕС Поліщук Тамара Соломонівна; завідувач санітарно-гігієнічного відділу облСЕС Ремжин Олексій Олексійович; завідувач епідеміологічного відділу облСЕС Волжин Юрій Миколайович.

Про роль органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників установ та закладів у забезпеченні санітарного та епідемічного благополуччя розповіли: голова Михайлівської районної ради Фатєєв Микола Іванович; голова Михайлівської районної державної адміністрації Передерій Сергій Васильович, селищний голова смт. Михайлівка Ракша Олександр Васильович; депутат Запорізької обласної ради, директор Михайлівського вищого професійного училища Удовіченко Віктор Костянтинович.

Головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Севальнєв Анатолій Іванович акцентував увагу на  ступені ризику для здоров’я громадян від існуючих проблем санітарно-епідеміологічного забезпечення.

На засіданнні колегії зазначено, що проведена робота сприяла ряду позитивних зрушень. Зокрема, поліпшилася динаміка деяких демографічних показників. Збільшився показник народжуваності з 9,0 у 2006 році до 10,8 в 2010 (тут і далі на 1000 населення). Знизилися показники дитячої смертності з 25,5 до 6,0 та природженої потворності з 15 випадків до одного.

Поліпшився матеріально-технічний стан дитячих і підліткових закладів, відновлюються дитячі дошкільні заклади, приділяється певна увага харчуванню дітей в організованих колективах (середня сума на безкоштовне гаряче харчування дітей 1-4 класів складає 3 грн. 20 коп.).

На виконання заходів з імунопрофілактики щорічно виділяються кошти з місцевих бюджетів на придбання вакцин для проведення щеплень за епідпоказаннями. Протягом 2006-2011 років виділено понад 55 тисяч гривень. Виконання планів профщеплень, які в достатній кількості централізовано забезпечувались вакцинними препаратами, щорічно задовільне.

З 2005 по 2010 роки в районі діяла Програма по зниженню захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції в ЛПЗ, на виконання якої лише із бюджету ЦРЛ за роки дії Програми витрачено 155 тисяч гривень.

Фінансування діагностичних бактеріологічних досліджень, які проводяться для Михайлівського територіального медичного об’єднання бактеріологічною лабораторією райСЕС, починаючи з 2008 року, значно поліпшилось та виконується у повному обсязі.

 

 

У районі впродовж останніх 5 років зберігається тенденція до зменшення захворюваності на всі форми активного туберкульозу.

Проте й існують певні проблеми. Залишається незадовільною організація обстеження дітей та підлітків у лікаря-фтизіатра за результатами туберкулінодіагностики. У 2010 році було обстежено лише 74,7% дітей від числа підлеглих  при обласному показникові – 92,1% та 63,1% підлітків при  обласному показникові & ndash; 91,5%.

Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію на протязі останніх 5 років щорічно перевищував обласний рівень у 1,2-2,5 рази. Однак,  незважаючи на неблагополучну епідситуацію, у районі не забезпечено обстеження 5% дорослого населення на наявність антитіл до ВІЛ. Питома вага обстежених контингентів щорічно не перевищує 1%.

Показники захворюваності населення району на гельмінтози, дитячого населення на ентеробіоз  за 5 років знизились більш, ніж в 3 рази. Але вони ще  перевищують обласний рівень.  Дія програми щодо боротьби з ентеробіозом на 2011рік не подовжувалась.

Здійснюється епіднагляд за паразитозами в ЛПЗ, в т.ч. за малярією. Проте, не всі хворі, що лихоманять, обстежуються на малярію.

Деларваційні заходи в районі не проводились.

Протягом багатьох років на території Михайлівського району не проводилася суцільна одночасна дератизація в природних стаціях відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 06.04.2000  № 181 & laquo;Про невідкладні заходи профілактики малярії та лептоспірозу в області».

Доза опромінення населення району за рахунок рентгенологічних досліджень перевищує середній показник серед сільських районів  області (0,49 мЗв)  і складає 0,55 мЗв.

З обговорених питань прийнято рішення колегії санепідслужби щодо результатів роботи Михайлівської райСЕС та направлено припис на адресу органів влади.

У приміщенні Михайлівської райСЕС головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв провів особистий прийом жителів Михайлівського району.

Прес-служба облСЕС

19/05/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC