Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Оперативна ситуація із захворюваності на кір в м. Запоріжжя (08/11/2017 11:42)

Станом на 07.11.2017 року у м.Запоріжжя зареєстровано 42 випадки захворювання на кір (показник захворюваності складає 5,6 на 100тис населення), з яких підтверджено лабораторно 8. Серед хворих діти складають 71%. Найбільші показники захворюваності відмічаються у віковій групі від 7 до 9 років.

Захворюваність реєструється в Шевченківському (26 випадків), Вознесенівському (8 випадків), Комунарському (5 випадків), Дніпровському (2 випадки) та Хортицькому (1 випадок) районах міста. Серед захворілих 60% складають особи ромської національності, які мешкають у Шевченківському районі міста. Слід зазначити, що 39 хворих (або 93%) не мають жодного щеплення проти кору через відмову від планової вакцинації або недосягнення необхідного віку для її проведення.

Нагадуємо, що кір гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості (індекс контагіозності наближається до 100%) та повітряно-крапельним шляхом передачі, специфічного лікування від якого не існує. Тому основним напрямом щодо зниження захворюваності є профілактика, а саме вакцинація. Для захисту необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Щеплення проти кору включене до Національного календарю профілактичних щеплень в Україні і є обов’язковим. Кошти на закупівлю необхідної вакцини виділяються із державного бюджету, тому вона є безкоштовною для громадян. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробник ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) наявна в лікувально-профілактичних закладах міста у достатній кількості.

Як проводяться щеплення?

Обов’язковою умовою перед проведенням вакцинації є отримання від особи, що представляє дитину, інформованої згоди (завжди оформляється письмово за затвердженою формою), а також медичний огляд, який складається із збору анамнезу життя (наявність хронічних захворювань, реакцій на попереднє введення вакцин або анатоксинів тощо), вимірювання температури тіла, огляду шкіряних покровів та слизових оболонок, аускультації. Жодних додаткових аналізів здавати не потрібно. Після цього лікар надає дозвіл на проведення вакцинації. Батьки завжди можуть з’ясувати всі хвилюючі їх питання щодо вакцинації та можливих побічних реакцій після щеплення у свого сімейного лікаря або педіатра.

Існує дуже багато недостовірної інформації щодо протипоказань до проведення щеплень. Однак, справжніх ситуацій, коли дитині не можна вводити цю вакцину, дуже мало, всі вони прописані в інструкції по застосуванню даного імунобіологічного препарату, а також в нормативних документах Міністерства охорони здоров’я України. Тому можна чи не можна робити дитині щеплення за станом здоров’я вирішує виключно лікар.

Нагадаємо строки проведення вакцинації.

Перше щеплення проводиться дитині у віці 12 місяців, друге – у віці 6 років. Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення. Дітям, які не були вакциновані за віком, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців та 29 днів. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення (становить 1 місяць).

Ще раз закликаємо батьків м. Запоріжжя бути свідомими та вакцинувати дітей згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, а також ставити питання щодо вакцинації виключно своєму лікарю для отримання достовірної та кваліфікованої відповіді!

Макарова І.В., завідувач відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ВП «Запорізький міський відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» 

08/11/2017 11:42


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC