Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Грибна небезпека! (09/11/2017)

Щорічно на території Запорізької області реєструються випадки отруєння грибами. Осінь – традиційний сезон збору грибів. Саме на цей період припадає пік отруєнь грибами.

За період з 17.10.2017р. в Запорізький області зафіксовано вже три випадки отруєння дикорослими грибами з трьома постраждалими, які у стані середньої важкості знаходяться у лікарняних закладах області..

Отруєння грибами може мати дуже серйозні наслідки для здоров’я. Тому, знання симптоматики отруєння грибами та першої допомоги при таких станах дозволить вам у скрутну хвилину зарадити собі чи своїм рідним та близьким і навіть врятує життя!

Отруїтися можна не тільки, власне, отруйними грибами, але й умовно їстівними (якщо вони були неправильно приготовані) і навіть їстівними грибами, які росли, що дуже характерно для Запорізької області, в екологічно неблагополучних районах та накопичили шкідливі речовини.

Щоб уникнути отруєння грибами, потрібно вміти відрізняти отруйні гриби від їстівних, особливо уважно вивчивши відмінності тих отруйних грибів, які зовні схожі на їстівні. Ніколи не вживайте в їжу невідомі вам або сумнівні гриби. Купуючи гриби в несанкціонованих місцях торгівлі, у невідомих осіб, ви піддаєте себе небезпеці.

Не збирайте гриби, навіть свідомо їстівні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць.

При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

Ознаки отруєння грибами з’являються через 1-2 години після вживання, іноді через 24 години. До головних симптомів належать: нудота, блювання, сильний біль у животі, інтенсивна діарея, підвищення температури тіла, слабкість, іноді марення та галюцинації.

Якщо є підозра на отруєння грибами – необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу. Щоб не втрачати дорогоцінний час, слід промити постраждалому шлунок: рекомендується випити 1-1,5 л кип'яченої води та викликати блювання, натиснувши пальцями на корінь язика. До приїзду «швидкої» слід дотримуватися постільного режиму та пити багато рідини для виведення токсину через сечу і запобігання зневоднення. Також рекомендовано випити активоване вугілля (з розрахунку 1-2 таблетки на 1 кг ваги) або інший наявний сорбент.

Усі залишки грибів бажано не знищувати, адже вони можуть бути використані для уточнення діагнозу.

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує, що в разі, якщо після прийому грибів у кого-небудь в сім'ї з'являються ознаки ураження шлунково-кишкового тракту, не слід покладатися на домашні засоби, необхідно терміново звернутись за медичною допомогою. Пізно розпочате лікування (на 2-5 добу) в більшості випадків - неефективне та може призвести до смерті.

Фахівці ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» ще раз нагадують про небезпеку отруєння грибами на Запорізькому телеканалі Z: інтерв’ю лікаря з комунальної гігієни ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Євгена Тулушева у програмі «Акцент» телеканалу Z, участь завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Вікторії Черкасової у міжвідомчій прес-конференції, яка відбулась у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області

Дивитись https://www.youtube.com/watch?v=U-GpFE5pH2s

09/11/2017


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC