Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

«Моніторинг якості довкілля - основне статутне завдання Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (06/03/2018 12:45)

2 березня у приміщені Запорізького міського відділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» відбувся круглий стіл «Моніторинг довкілля: сучасні методи та обладнання» з питання комплектації та монтажу пересувної лабораторії моніторингу якості навколишнього середовища (забруднення атмосферного повітря, води водойм, грунту, радіаційної обстановки, тощо, в зоні житлової забудови) ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Ідея проведення круглого столу належить депутатам обласної та міської ради Фуксу Геннадію Григоровичу і Пріту Віктору Івановичу - керівникам робочої групи з питання відновлення функціонування і фінансування пересувної лабораторії ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України».

В заході також прийняли участь фахівці Управління з питань екології Запорізької міської ради, екологи найбільших промислових підприємств міста, члени Екологічної Ради ЗОСППР «Потенціал», представники громадських організацій, а також компаній, які спеціалізуються на виробництві обладнання для сучасних систем моніторингу довкілля та послугах з проведення моніторингу.

«Моніторинг якості довкілля - основне статутне завдання Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» і незважаючи на усі перипетії реформування, які на цей час установа проходить разом з медичною галуззю, залишиться таким і в майбутньому. Головне завдання круглого столу - обговорити сучасні методи і конкретне устаткування для комплектації і монтажу пересувної лабораторії моніторингу якості довкілля - атмосферного повітря, води водойм, грунту, радіаційної обстановки в зоні житлової забудови міста і області, що дасть можливість оснастити лабораторію оптимальним і кращим по співвідношенню ціна/якість устаткуванням. Тільки можливість отримувати об'єктивну і достовірну інформацію про стан довкілля у будь-якій точці області дає основу органам влади приймати зважені управлінські рішення, реагувати на скарги населення на забруднення довкілля, особливо в нічний час, у вихідні і святкові дні, в т.ч. при надзвичайних ситуаціях, інформувати населення і громадськість про якість атмосферного повітря, води водойм, грунту, радіаційну обстановку на будь-яких територіях області. Пересувна лабораторія не є альтернативою стаціонарним постам спостереження, у тому числі на джерелах викидів підприємств, оскільки вони виконують різні функції і завдання і доповнюють один одного. Для усебічної оцінки екологічної обстановки потрібні дані, які отримані різними способами» зазначив у своєму вступному слові керівник ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Терехов Роман Леонідович.

Українські представництва провідних світових виробників лабораторного обладнання ТОВ «СОК ТРЕЙД», ТОВ «Синтрол», ТОВ «ЕСМ Україна», ТОВ «АЛТ Україна Лтд»запрезентували учасникам заходу найсучасніше обладнання та устаткування для проведення моніторингу стану навколишнього середовища.

Представником Коаліції ЕкоЗапоріжжябула представлена цікава доповідь «Мобільна лабораторія з охорони навколишнього середовища – тактичні та стратегічні цілі, завдання та виконання».KS_zal

Учасники заходу обговорили також питання виявлення джерел забруднення довкілля та розподілу вкладів речовин в забруднення, можливостей пересувної лабораторії щодо довільного вибору місця відбору проб, яка особливо важлива при контролі виконання заходів промисловими підприємствами при несприятливих метеоумовах розсіювання шкідливих викидів (НМУ), характерних для нашого регіону та використання отриманих даних для встановлення значень фонових концентрацій для територій, що істотно вплине на видачу, або відмову у видачі, Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу, скидів у водні об'єкти, розміщення відходів.

Актуальні питання екологічної сфери об’єднали представників органів місцевого самоврядування, громадськості, виконавчої влади та фахівців компаній, які спеціалізуються на виробництві обладнання для сучасних систем моніторингу.

06/03/2018 12:45


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC