Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Анатолій Севальнєв розповів запорізьким журналістам про нестандартну оздоровчу кампанію та про загрози під час привабливого відпочинку на морі (27/07/2011)

У прес-центрі Запорізької облСЕС головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації , на якій ознайомив журналістів з підсумками роботи держсанепідслужби області у першому півріччі 2011 року та відповів на всі їхні запитання.

У прес-конференції взяли участь представники Запорізької обласної державної телерадіокомпанії та обласного радіо, ЗНТРК «ТБ-5», ТРК «Алекс», МТМ, інформагентств «Репортер UA» та «В городе Запорожье», газет «Комсомольская правда в Украине» та «Запорожский санитарный вестник».

- Свої завдання за перше півріччя санепідслужба області виконала. Всі об?єкти підвищеного ризику були охоплені перевірками, на 30-40 відсотках з них виявляються порушення. З порушників санітарного законодавства стягнуто 6852 штрафи та знято з реалізації понад 2,5 тонни недоброякісних харчових продуктів, - зазначив Анатолій Севальнєв.

Також він повідомив, що в порівнянні з загальноукраїнськими показниками в нашій області санепідслужбою реєструється найменше відхилень з забруднення харчових продуктів та забруднення питної води, тобто, вони є безпечними.

Незважаючи на деякі труднощі з вакцинопрофілактикою, які були обумовлені недостатніми та несвоєчасними централізованими поставками вакцин, вдалося втримати ситуацію на контролі та уникнути спалаху інфекцій, які регулюються засобами імунопрофілактики. Проте, майже втричі зріс показник захворюваності на коклюш та на 34,5 відсотка на епідемічний паротит.

Press_konf_27_07_2

Відповідаючи на запитання журналістів щодо проблем з проведенням щеплень, Анатолій Севальнєв сказав:

- Нарешті вдалося зрушити цю проблему з «мертвої точки». Радий вам повідомити, що в Україні вже закуплено вакцин майже на 109 мільйонів гривень, вони проходять контроль і до середини серпня ми відновимо планову щеплювальну профілактику. Трохи запізно, адже раніше її проводили у травні-червні, але ця затримка пов?язана з тендерними процедурами. Сподіваємося, що виправимо згаяне, тому що ми провели значну організаційну роботу спільно з лікувальною мережею, з поліклініками, фельдшерсько-акушерськими пунктами, з центральними районними лікарнями. Всі діти, які своєчасно не отримали цю вакцину, перебувають на нашому обліку і вони її отримають згідно з календарем.

Оздоровча кампанія цьогорік - дещо нестандартна, зазначив на прес-конференції Анатолій Севальнєв. Передусім, вона розпочалася з холери в Маріуполі Донецької області та змінила всі плани на нинішнє літо в країні. Зокрема, із запланованих до відкриття 52 дитячих оздоровчих закладів в нашій області працює 49, а з 380 баз відпочинку ? 290. Одними з основних причин цього називаються недостатня платоспроможність населення, а також та паніка, яку викликали повідомлення про холеру.

- У Запорізькій області холери не було і ми робимо все для того, щоб до кінця оздоровчого сезону її не зареєстрували, - підкреслив Анатолій Севальнєв.

Проте, не варто забувати про загрозу, яка причаїлася в морепродуктах, кулінарних виробах та інших продуктах харчування, які сьогодні реалізуються в місцях масового відпочинку. Для того, щоб уникнути масових спалахів кишкової інфекції, нині санепідслужба регіону приділяє посилену увагу приморським районам, встановивши там постійний щоденний контроль. Саме тут - розсадники шкідливих бактерій, які створюють пляжні торговці.

- Носять варену кукурудзу у відрах, які залиті водою. В таких умовах мікроби можуть розвинутися протягом години. Скільки часу вони ходять по пляжу, я не знаю. Продаються салати і шашлики з морепродуктів, варені креветки, - зазначив Анатолій Севальнєв. ? Все, що стосується стихійної торгівлі, вона, на жаль, переважає в нашому регіоні і вона створена недобросовісними людьми для того, щоб продавати неякісну продукцію.

Головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв на прес-конференції відповів на всі запитання запорізьких журналістів, закликав їх активно пропагувати здоровий спосіб життя, а на завершення зустрічі з ними повідомив про те, що сьогодні одними з головних питань для працівників санітарно-епідеміологічної служби області є проведення оздоровчої кампанії, а також підготовка шкіл до нового навчального року.

Прес-служба облСЕС

27/07/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC