Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє про випадок ботулізму. (22/04/2019)

14.04.2019 року о 14.00 год. до реанімаційного відділення  ДЗ «СМСЧ № 1 МОЗ України» м. Енергодар з симптомами, характерними для ботулізму (порушення функції зору, порушення мови, нудота, численна блювота, сухість у роті, біль у епігастральній області), у важкому стані доставлено мешканця міста 1987 року народження. При госпіталізації хворому було встановлено діагноз: «Ботулізм. Важкий перебіг». Того ж дня постраждалому було введено протиботулінічну сироватку після чого о 20.30 год. у супроводі бригади анестезіологів транспортовано до реанімаційного відділення КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР.

З моменту госпіталізації постраждалий перебував у стабільно важкому стані, підключений до апарату штучної вентиляції легенів. 19.04.2019 року о 09.35 год. постраждалий помер, не виходячи із стану медикаментозної коми.

Фахівцями ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» в ході проведення епідеміологічного розслідування даного випадку захворювання на ботулізм встановлено, що чоловік напередодні вживав в’ялену тарань, виготовлену в домашніх умовах із свіжої риби, виловленої з річки Дніпро у районі річкового порту м. Енергодара.

За результатами лабораторних досліджень в промивних водах від хворого ботулотоксин не виявлено. Заключний діагноз «Ботулізм клінічний, важкий перебіг. Летальний результат» потерпілому встановлено на підставі характерних для ботулізму клінічних симптомів.

Ще раз нагадуємо, що у 2018 році в Запорізькій області зареєстровано 10 випадків захворювання на ботулізм з 13 постраждалими, 2 з яких померли. За період, що минув з початку 2019 року, в області вже зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, постраждали 4 особи, з них 2 померли. Причинами захворювання на ботулізм в цих випадках послужило вживання риби домашнього виготовлення.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, яка щорічно складається з захворюваністю на ботулізм, ще раз інформуємо, що ботулізм - гостре важке інфекційно-токсичне захворювання, яке виникає в результаті вживання в їжу харчових продуктів, що містять мікробний токсин - ботулінум.

Захворювання на ботулізм виникає в середньому через добу після вживання зараженої їжі, але іноді інкубаційний період може скорочуватися до 2-х годин або подовжується до 10 діб. Клінічно захворювання починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються наступні симптоми: двоїння предметів, ослаблення чіткості зору (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима). Внаслідок паралічу м'язів гортані і глотки хворі втрачають голос, ковтання стає скрутним або й зовсім неможливим, порушується функція мови. Крім того, токсин ботулізму вражає нервову систему, розвивається неврологічна симптоматика. У важких формах захворювання головним симптомом є розлад дихання, параліч діафрагми, в результаті чого настає смерть.

Лікування: тільки госпіталізація хворого в стаціонар, введення протиботулінічної сироватки. Тому в разі виявлення характерних для ботулізму симптомів необхідно НЕГАЙНО звертатися за медичною допомогою до лікувальної установи. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!

22/04/2019


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC