Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про підсумки прес-конференції з питань безпеки дорожнього руху (11/05/2019 14:02)

10.05.2019 на базі державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулась прес-конференція з представниками засобів масової інформації з питань проведення Глобального тижня безпеки дорожнього руху. У прес-конференції  взяли участь представники Управління патрульної поліції в Запорізькій області, Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, Запорізької станції швидкої медичної допомоги, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ДУ «Запорізький обласний центр здоров’я» ЗОР, ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Прес-конференція відбулась в рамках заходів щодо проведення Глобального тижня безпеки дорожнього руху. Обговорювались статистика дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП) у Запорізькій області, основні напрямки роботи патрульної поліції в рамках забезпечення безпеки дорожнього руху, особливості заходів щодо ліквідації наслідків ДТП, роботи бригад екстреної медичної допомоги та взаємодія спецслужб під час ДТП, просвітницька і волонтерська робота навчально-тренувального відділу ЕМД в навчальних закладах, організаціях, в мережі Інтернет, спільні дії закладів освіти та Головного управління Національної поліції в Запорізькій області у запровадженні нових форм і методів профілактичної роботи з дітьми та учнівською молоддю щодо запобігання ризиків та їх безпеки на дорозі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі внаслідок ДТП щорічно гине  1 мільйон 300 тисяч людей, з них у Європейському регіоні – 120 тисяч. Найчастіші причини ДТП – перевищення швидкості та керування авто у нетверезому стані, а також – нехтування індивідуальними засобами захисту, як шоломи, паски безпеки й дитячі автокрісла. Травмування у наслідок ДТП є головною причиною смерті людей у віці від 5 до 29 років. За минулий рік в Україні сталося більше 150 тисяч ДТП. Загинуло близько 3,5 тисяч українців, а 31 тисяча були травмовані.

Як повідомила інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в Запорізькій області Шевченко Катерина прискіплива увага, що приділяється цій проблематиці, не випадкова. За 4 місяці 2019 року в області сталося 1111 ДТП, з них 166 з постраждалими, серед яких 13 осіб загинули і 203 було травмовано. Основними причинами автопригод є порушення правил маневрування – 573 автопригоди (51,6% від усіх ДТП), недодержання дистанції – 219 автопригод (19,7%), порушення правил проїзду перехресть – 102 автопригоди (9,2%), керування транспортним засобом у нетверезому стані – 42 автопригоди (3,8%). За вказаний період поточного року складено 615 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП (керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані спяніння). У рамках 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху інспектори долучились до акції «Здай кров – врятуй життя» і стали донорами. Цього разу допомогу від патрульних отримають жертви ДТП і пацієнти дитячої лікарні.

Заступник начальника оперативно-координаційного центру Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області Федосов О.В. відмітив, що за 4 місці 2019 року підрозділи ГУ ДСНС України у Запорізькій області 20 разів залучались до надання допомоги під час ДТП, врятовано 17 постраждалих. Розповів про основні дії служби під час ліквідації наслідків ДТП, висвітив найбільш резонансні події, які були зареєстровані у м. Запоріжжі та Запорізькій області.

Інструктор навчально-тренувального відділу Запорізької станції швидкої медичної допомоги Костинський В.В. розповів про особливості роботи бригад екстреної медичної допомоги та взаємодію спецслужб під час ДТП, а також про просвітницьку і волонтерська роботу навчально-тренувального відділу екстреної медичної допомоги в навчальних закладах, організаціях, в мережі Інтернет. Найпоширенішими при ДТП в області є поверхневі травми голови, струс головного мозку, травми грудної клітини, кінцівок, а також поєднані травми.

Заступник начальника управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Коноваленко О.С. поінформувала присутніх, що показники дорожньо-транспортного травматизму залишаються досить високими серед здобувачів освіти. За останні пять років в ДТП загинуло 38 дітей, з них на автомобільних дорогах – 34, внаслідок наїзду трамваю – 1, на залізничній колії через зіткнення з потягом – 3. За період з квітня 2018 року по квітень поточного року в ДТП постраждало 66 здобувачів освіти, з низ 7 зі смертельними наслідками. Відмітила проведення кожного року у закладах освіти у травні єдиного національного уроку «Безпека на дорозі – безпека життя» та у листопаді «Тиждень безпеки дорожнього руху». Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України щорічно проводять обласний конкурс «Обери життя» з метою формування у підлітків позитивної мотивації на збереження та поліпшення свого здоров’я, знань з профілактики травматизму, правил безпечної поведінки на дорогах. У закладах середньої освіти м. Запоріжжя розпочато впровадження проекту «Шкільні офіцери поліції», який розроблений Департаментом патрульної поліції спільно з канадською неурядовою організацією «AgriteamConsaltingLTD». 05.06.2019 Департамент освіти і науки облдержадміністрації планує провести другий обласний фестиваль «Нова генерація - за безпеку дорожнього руху».

В.о. головного лікаря КУ «Запорізький обласний центр здоровя» ЗОР Стадніченко О.В. підкреслив важливість дотримання правил поведінки на дорогах як водіями, так і пішоходами.

Потім учасники прес-конференції відповіли на запитання представників засобів масової інформації щодо можливого попередження дорожньо-транспортних пригод та зниження смертності і кількості травм серед населення.

Konf_dor.ryx3

Konf_dor.ryx2

11/05/2019 14:02


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC