Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Анатолій Севальнєв повідомив про початок проведення в області щеплень від грипу (26/10/2011)

Про початок проведення щеплень від грипу повідомив запорізьким журналістам головний державний санітарний лікар Запорізької області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв на прес-конференції в прес-центрі Запорізької обласної санітарно-епідеміологічної станції. Основними темами для спілкування з запорізькими журналістами стали ситуація щодо захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип, початок вакцинації в області та підсумки роботи санепідслужби області за 9 місяців нинішнього року.

У прес-конференції взяли участь представники Запорізької обласної державної телерадіокомпанії та обласного радіо, ЗНТРК «ТБ-5», ТРК «Алекс», радіокомпанії «Радіо-три», газет «Комсомольская правда в Украине», «Рациональная газета» та «Запорожский санитарный вестник».

- Приємно відзначити, що в дуже складному нинішньому році санепідслужба області успішно вирішила сезонні проблеми, передусім, під час проведення оздоровчої кампанії, на яку негативно вплинула ситуація з холерою в Маріуполі Донецької області. Завдяки злагодженій роботі органів влади, структур системи охорони здоров?я та санітарно-епідеміологічної служби області ми тримали ситуацію під постійним контролем, тому не виникало особливих ускладнень, - зазначив Анатолій Іванович Севальнєв.

За його словами, сьогодні санепідслужба особливу увагу приділяє підготовці до вакцинації проти грипу та проти гострих респіраторних вірусних інфекцій. Через те, що в нинішньому році в цілому вакцинальна кампанія в країні була зірвана через об?єктивні умови, тому тільки зараз наша область почала отримувати вакцини для основної групи.

- Ми вже почали цю кампанію і є всі передумови для того, що все заплановане, буде виконано, - підкреслив головний державний санітарний лікар Запорізької області.

Анатолій Іванович Севальнєв повідомив запорізьким журналістам про те, що в області розпочали проводити щеплення від грипу ? вже зроблено 407 щеплень. Всього на сезон заплановано провести 60 тисяч щеплень. На сьогодні в Україні зареєстровано шість вакцин, основні наші постачальники в області зараз проходять реєстрацію в епідеміологічному відділі Запорізької облСЕС. Одним з перших в області днями зробить щеплення від грипу головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв разом з фахівцями обласної СЕС.

Також на прес-конференції у прес-центрі облСЕС запорізьким журналістам повідомили про те, що у структурі загальної інфекційної захворюваності за 9 місяців поточного року питома вага дитячих краплинних інфекцій склала 31,7% проти 24,7% за аналогічний період попереднього року.

Prssa_2

Моніторинг захворюваності інфекціями, що керуються засобами імунопрофілактики, показав стабілізацію епідситуації майже по всіх інфекціях, за виключенням кашлюку та епідемічного паротиту ? захворюваність на ці інфекції у нинішньому році збільшилась на 45,7% та 29,5% відповідно. У 2011 році не зареєстрована захворюваність на кір та дифтерію. Протягом багатьох років не реєструється вакциноасоційований поліомієліт та захворювання на поліомієліт, викликаний диким поліовірусом.

Проте, за словами Анатолія Івановича Севальнєва, цього року вакцинопрофілактика по ряду інфекцій здійснюється недостатньо, що подекуди обумовлено несвоєчасним та не в повному обсязі поставками вакцин, в інших випадках ? послабленим контролем за плануванням та проведенням щеплень.

Так, потребує поліпшення робота з планування та проведення імунопрофілактики правцю дорослому населенню ? при 58% забезпеченні АП анатоксином виконання плану щеплень за 9 місяців в окремих регіонах склало від 12,8% до 48,7% - м. Мелітополь, Запорізький, К-Дніпровський, Куйбишевський, Приморський райони.

Мають місце порушення календаря щеплень при проведенні первинного вакцинального комплексу.

Залишається актуальною проблема відмов від щеплень, що потребує активізації роботи з пропаганди імунопрофілактики. Так, не знижується кількість відмов від щеплень - у поточному році відмовились від тих чи інших щеплень своїм дітям понад 3300 батьків, в т.ч. 718 ? дітей до року, серед дорослого населення відмовились від профщеплень понад 17000 осіб.

У поточному році закуплено ІБП для проведення щеплень за епідпоказаннями проти інших інфекцій за рахунок місцевих бюджетів на суму понад 250 тис. грн.

Протягом останніх років зменшилась кількість щеплених від грипу. Так, у попередньому сезоні щеплено всього 28730 осіб, в т.ч. за кошти підприємств ? 17171, місцеві бюджети ? 10331, власні кошти ? 1228.

Прес-служба облСЕС

26/10/2011


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC