Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про стан підготовчих робіт щодо введення в експлуатацію мобільної лабораторії моніторингу довкілля (12/08/2019 15:47)

Рішенням Запорізької обласної ради від 08.06.2017 № 85 (зі змінами) та Рішенням міської ради від 25.05.2016 №46 (зі змінами) прийняті Програми відновлення функціонування у м. Запоріжжі пересувної лабораторії моніторингу довкілля Державної установи «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ».

16 серпня 2018 року після проведення тендерних процедур Державна установа «Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України» та ТОВ “АЛТ Україна ЛТД” уклали договір поставки №1608 мобільної лабораторії моніторингу довкілля (далі – МЛМД). Наприкінці грудня 2018 року відбулась поставка лабораторії та було розпочато комплекс пусконалагоджувальних робіт. Протягом період пусконалагоджувальних робіт постачальником МЛМД вирішувалась низка питань технічного, технологічного, конструктивного та методологічного характеру щодо комплекту вимірювальних приладів лабораторії, метрологічної документації, програмного забезпечення. ML_12.08_2

З початку року ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ» проведений значний обсяг робіт з освоєння високоточного вимірювального обладнання МЛМД. Організовано штат пересувної лабораторії у кількості 12 штатних одиниць, який утримується із загального фонду ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ». Персонал лабораторії навчений коректній роботі з приладами, методикам відбору проб, проведення аналізів, передачі даних. Силами ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ» проведений ремонт приміщень для персоналу МЛМД, електропостачання теплого гаража, оплачуються послуги мобільного зв’язку та інтернету для передачі даних на віддалений сервер, комунальні послуги, закуплено спец одяг для персоналу тощо. Організований відділ для обробки та аналізу даних, отриманих з МЛМД, а також для роботи зі зверненнями, листами, запитами, фізичних, юридичних осіб, правоохоронних органів, а також органів влади та контролю, тощо. Відбулась презентація МЛМД на «ЕКО ФОРУМІ-2019».ML_12.08_3

Станом на 01.08.2019 постачальником лабораторії ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» завершено пусконалагоджувальні роботи МЛМД та розпочато період введення в експлуатацію, який передбачає вихід всіх одиниць вимірювального обладнання на робочий режим. Одночасно завершується комплектація МЛМД метрологічною документацією в повному обсязі.

На жаль, роботи ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» проводяться вкрай повільно, що постачальник пояснює унікальністю обладнання та довготривалими термінами видачі відповідних документів держструктурами (ДП «УкрНДНЦ»). Як приклад постачальником наводиться досвід експлуатації аналогічних лабораторій (м. Київ та м. Дніпро), де пусконалагоджувальні роботи з обладнання мобільної лабораторії та вихід на робочій режим тривали щонайменше рік.

Основною причиною того, що лабораторія наразі не зможе працювати у цілодобовому режимі, як було заплановано, залишається невирішеність питання фінансування експлуатації МЛМД, а саме придбання паливно-мастильних матеріалів, програмного забезпечення та обладнання для обробки отриманих даних, витратні матеріали. Значною та важливою статтею витрат є страхування лабораторії у форматі «повне КАСКО». Кошти на утримання МЛМД не передбачені загальним та спеціальним фондами ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ».

Зазначаємо, що у Програмі відновлення функціонування у м. Запоріжжі пересувної лабораторії моніторингу довкілля, прийнятої Рішенням Запорізької обласної ради від 08.06.2017 № 46 (зі змінами) та Рішенням міської ради від 25.05.2016 № 46 (зі змінами) передбачено фінансування на щорічне обслуговування функціонування мобільної лабораторії. Отже листи щодо виділення коштів на експлуатацію МЛМД направлялись Голові Запорізької обласної державної адміністрації; міському голові м. Запоріжжя; Голові Запорізької обласної ради; Голові постійної комісії з питань земельних відносин, охорони надр, екології та раціонального природокористування Запорізької обласної ради; Голові постійної комісії з питань бюджету Запорізької обласної ради; Голові постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Запорізької обласної ради; Голові постійної комісії з питань екології Запорізької міської ради та іншим. ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» також звернувся до МОЗ України щодо виділення додаткового фінансування для експлуатації МЛМД, але питання залишилось невирішеним.

ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ  МОЗ УКРАЇНИ» продовжує наполегливо, в межах своєї компетенції та фінансових можливостей, проводити роботи з введення МЛМД в експлуатацію та вирішувати зазначені питання.

12/08/2019 15:47


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC