Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Лабораторіями санепідслужби відібрано та досліджено понад 22 тисячі проб атмосферного повітря. Фахівцями оперативних підрозділів проведено понад 300 перевірок підприємств (22/06/2012)

У п?ятницю, 22 червня 2012 року, в актовому залі Запорізької обласної санітарно-епідеміологічної станції на засіданні Колегії санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області розглянуто питання про стан державного санепіднагляду та невідкладні заходи щодо поліпшення організації контролю за охороною атмосферного повітря та прийнято відповідний проект рішення.

В засіданні Колегії санепідслужби Запорізької області взяв участь міжрайонний екологічний прокурор Забутний Олександр Павлович.

Про стан державного санепіднагляду та невідкладні заходи щодо поліпшення організації контролю за охороною атмосферного повітря доповів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Севальнєв Анатолій Іванович. Kollegia_22

r

Про стан санітарного нагляду за охороною атмосферного повітря держсанепідслужбою Запорізької області, про причини неналежного виконання вимог законодавчої бази з контролю за охороною атмосферного повітря, про координаційну діяльність щодо органів виконавчої влади та про заходи з недопущення порушень у майбутньому доповів завідувач санітарно-гігієнічного відділу Запорізької обласної санепідстанції Ремжин Олексій Олексійович.

Про організаційно-методичну роботу з розділу охорони атмосферного повітря, про проблеми планування, взаємодії з органами влади, конкретні заходи до усунення порушень законодавства з охорони атмосферного повітря доповів завідувач відділення комунальної гігієни Запорізької обласної санепідстанції, Заслужений лікар України Богдановський Віктор Володимирович.

Про організацію санітарного нагляду за охороною атмосферного повітря, вжиття дієвих заходів реагування до припинення встановлених порушень доповіли: головний державний санітарний лікар міста Запоріжжя Хомутов Володимир Олександрович, головний державний санітарний лікар Якимівського району Скляров Василь Григорович, головний державний санітарний лікар Вільнянського району Сініцина Наталія Юріївна, в.о. головного державного санітарного лікаря Василівського району Коломоєць Людмила Леонідівна.

Після обговорення доповідей за участю завідувачки відділу організації держсанепідекспертизи Гаврікової Ольги Петрівни та міжрайонного екологічного прокурора Забутного Олександра Павловича з заключним словом виступив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Севальнєв Анатолій Іванович, який перед фахівцями держсанепідслужби Запорізької області поставив конкретні завдання як щодо поліпшення організації контролю за охороною атмосферного повітря, так і за проведенням літньої оздоровчої кампанії та реформування санепідслужби.Kollegia_22_1

На засіданні колегії зазначено, що санепідслужбою області, в межах законодавчих повноважень (Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ст. 10, 12, 19, 41 п. 6; Закон України «Про охорону атмосферного повітря» ст. 24, 25, 28, 32, 33), проводиться певна робота з запобіжного та поточного нагляду за додержанням вимог охорони атмосферного повітря.

Виконується державна санітарно-епідеміологічна експертиза матеріалів з оцінки впливу на оточуюче середовище, проектів санітарно-захисних зон тощо. Тільки за 2011 рік та поточний період 2012 року санепідслужбою видано понад 1400 висновків санепідекспертизи, проводяться планові та позапланові лабораторні дослідження якості атмосферного повітря як на межі санітарно-захисних зон, так і в житловій забудові. У 2011 році та за 5 місяців 2012 року лабораторіями санепідслужби відібрано та досліджено понад 22 тисячі проб атмосферного повітря, у тому числі 6 тис. на межі санітарно-захисних зон. Фахівцями оперативних підрозділів проведено понад 300 перевірок підприємств, розглянуто 364 скарги та звернення громадян на забруднення атмосферного повітря, притягнуто до адміністративної відповідальності 48 осіб.

Водночас, несприятливі санітарно-гігієнічні умови внаслідок систематичного невиконання заходів з охорони атмосферного повітря склались в цілому по області та особливо в обласному центрі, м. Запоріжжі.

Аналіз отриманих лабораторних досліджень свідчить, що у 2012 році забруднення атмосферного повітря у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року підвищилось, продовжують зростати забруднення атмосферного повітря сіркою, фенолом, пилом (Заводський, Орджонікідзевський, Жовтневий райони м. Запоріжжя). Основною причиною забруднення атмосферного повітря м. Запоріжжя є застарілі технології та устаткування, на базі яких функціонуючі підприємства не можуть забезпечити дотримання діючих нормативів. Розроблені повітряноохоронні заходи в більшій частині не виконуються, строки їх виконання постійно переносяться. Так, «Програмою виходу м. Запоріжжя з екологічної кризи» передбачено промисловими підприємствами міста ? 79 заходів, але виконання найбільш вагомих 18 заходів зірвано.

Моніторинг якості атмосферного повітря свідчить про високі рівні (11,8%) забруднення атмосферного повітря житлової забудови у м. Бердянську. У м. Мелітополі при виконаних у 2011 році 554 дослідженнях атмосферного повітря зареєстровано перевищення граничнодопустимих концентрацій (тільки з пилу) лише у 0,9%, натомість перевищення з інших хімічних речовин не реєструвалось. Хоча місто, особливо у літні місяці, дуже перевантажене автомобільним транспортом.

З обговорених питань прийнято проект рішення Колегії санепідслужби, який направлено у санепідзаклади для обговорення до 2 липня 2012 року.

Прес-служба облСЕС

22/06/2012


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC