Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про захворюваність на холеру в світі (27/07/2012)

Про захворюваність на холеру в світі

За даними Департаменту консульської служби МЗС України у Республіці Куба зафіксований спалах холери. Станом на 14.07.2012 зареєстровано 158 випадків захворювання, з яких 3 завершилися летальним результатом.

Протягом останніх тижнів у ряді районів Республіки Куба, зареєстровано зростання захворюваності на гострі шлунково-кишкові захворювання.

Зважаючи на популярність відпочинку на Карибських островах, зокрема на Кубі, санепідслужба звертає увагу всіх відвідувачів цієї країни на необхідність дотримання заходів особистої профілактики кишкових інфекцій.

Обласна санепідстанція нагадує, що з жовтня 2010 року продовжується масштабна епідемія холери на о. Гаїті. Число хворих склало понад 500 тисяч осіб, з них більше 7-ми тисяч померло. У Домініканській Республіці зареєстровано більше 21 тисячі випадків захворювання, у Венесуелі - більше ніж 450 випадків. Випадки завозу холери з о. Гаїті зареєстровані в США, Мексиці, Чилі, Іспанії та Канаді.

У поточному році в 17-ти країнах світу зареєстровано більше 120 тисяч випадків холери, з яких померли більше 11 тисяч осіб (9%).. Епідемічні спалахи холери реєструвалися на Гаїті, в Домініканській Республіці (Америка); Камеруні, Республіці Чад, Демократичній Республіці Конго, Малі, Нігерії, Нігері, Республіці Конго, Бурунді, Сомалі, Гані, Заїрі, Сьєрра-Леоне (Африка); Пакистані, на Філіппінах, в Індії (Азія). У лютому зареєстрований епідемічний спалах холери в Гвінеї, де число хворих перевищило 2 тисячі осіб.

Пам'ятка для туристів з профілактики холери

Холера - небезпечна інфекційна хвороба, яка протікає з симптомами діареї (проносу) і блювоти, що приводить, при невчасному звертанні і самолікуванні, до обезводнення (втрати рідини) організму за короткий проміжок часу.

Рекомендації для туристів:

- не вживати воду для побутових цілей (миття овочів, фруктів, іграшок і інших предметів) з випадкових джерел;

- вживати тільки гарантовано безпечну питну воду, напої (кип'ячена вода, питна вода, напої, соки у фабричній розфасовці), питну воду бажано підкислити лимонною кислотою;

- не вживати морозиво, якщо немає упевненості в тому, що воно вироблене з безпечної сировини;

- утримуватися від використання льоду для охолодження різних напоїв;

- не ловити самостійно краби, мідії, рибу, інші продукти моря, океану і прісних водоймищ, уникати вживання сирих і недостатньо термічно оброблених вказаних продуктів;

- ретельно мити фрукти, овочі безпечною питною проточною водою, ошпарювати кип'ятком;

- вживати їжу, яка пройшла ретельну кулінарну обробку і залишається гарячою, коли подається на стіл;

- не купувати харчові продукти, фрукти і овочі на лотках вуличної торгівлі, у випадкових торговців;

- купатися тільки в спеціально відведених місцях, не допускати попадання води в рот;

- ретельно стежити за чистотою рук, мити їх з милом перед приготуванням і вживанням їжі, перед годуванням дитини, після кожних відвідин туалету;

- підтримувати чистоту в квартирі і місцях загального користування;

- оберігати від мух харчові продукти, не залишати їжу відкритою, брудний посуд відразу прибирати і мити. Особливо ретельно оберігати від забруднення харчові продукти, які вживаються без попередньої теплової обробки, молоко кип'ятити;

При появі перших симптомів діареї (проносу) необхідно:

- зателефонувати по телефону, вказаному в страховому медичному свідоцтві;

- викликати медичного співробітника в готель, повідомивши його про симптоми захворювання;

- звернутися до дільничного лікаря, якщо протягом 5 днів після повернення з неблагополучних по холері країн виникли симптоми захворювання.

Якщо ви подорожуєте з сім'єю або друзями - переконайтеся, що вони теж дотримуються цих заходів перестроги.

Пам'ятайте! Групами ризику при холері є діти, а також особи, що страждають гастритами із зниженою кислотністю, перенесли резекцію шлунку, вживають алкогольні напої.

27/07/2012


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC