Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Жужанна Якаб: «Ви приділяєте велику увагу питанням імунізації» (19/02/2013 10:07)

Рівень охоплення профілактичними щепленнями за основними вакцинокерованими інфекціями зріс в Україні у середньому на 20%. Про це повідомила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час зустрічі з Директором європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Жужанною Якаб. Так, рівень охоплення щепленнями дітей першого року життя проти дифтерії, кашлюку, правця зріс у 2012 році у порівнянні із 2011 роком майже на 30%, проти кору, паротиту, краснухи – на 12%, проти поліомієліту – на 20%. При цьому Міністр підкреслила, що можна було б досягти й більшого, якби не низка несприятливих факторів, серед яких «антивакцинальна кампанія», що стає вже традиційною для України.

«Для нас надзвичайно важливим є співробітництво з ВООЗ за програмами імунопрофілактики, оскільки інфекційні хвороби все ще залишаються для України серйозним викликом», – зазначила Раїса Богатирьова та наголосила, що МОЗ України беззаперечно сприймає усі рекомендації ВООЗ щодо вдосконалення державної політики у сфері імунопрофілактики. Минулого року з метою покращення системи імунопрофілактики Міністерство охорони здоров'я України запросило місію ЄРБ ВООЗ, яка спільно з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Європейським та Американським центром з контролю та профілактики захворювань провела оцінку Національної програми імунізації в Україні. У звітах експертів місії було відзначено, що Національний календар профілактичних щеплень в Україні відповідає європейським стандартам. Водночас, на їхню думку, важливим напрямком вдосконалення Календаря профілактичних щеплень є подальше розширення кількості інфекцій, для профілактики яких можливе застосування вакцин.

Україна, зазначалося під час зустрічі, належить до країн, що має мінімальну кількість інфекційних хвороб, що підлягають вакцинації згідно до прийнятих календарів щеплень в країнах ЄС. Тому, вітаючи значний прогрес, який за короткий час вдалося досягти Україні у сфері охоплення населення профілактичними щепленнями, Директор європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Жужанна Якаб висловила сподівання, що наша країна не «втратить ці темпи і в подальшому».

«Я задоволена тим, що ви приділяєте велику увагу питанням імунізації. Інфекційні хвороби – бомба уповільненої дії. Вони залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Однак більшості держав вдалось майже повністю подолати інфекційні недуги, або, принаймні, припинити їхні епідемії саме завдяки вчасній вакцинації», – наголосила Жужанна Якаб. За її словами, вкрай важливим є підвищення рівня довіри до програм імунізації з боку людей та розуміння цієї проблеми суспільством. Директор європейського регіонального бюро ВООЗ запевнила Міністра охорони здоров’я України у готовності надавати підтримку та допомогу нашій країні для того, щоб її показники у сфері імунопрофілактики досягли рівня європейських країн.

Прес-служба МОЗ України

19/02/2013 10:07


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC