Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

ВООЗ надаватиме допомогу та підтримку (19/02/2013 10:26)

Протидія поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним з пріоритетів державної політики України. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час зустрічі з Директором європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Жужанною Якаб. У 2012 році, за словами Раїси Богатирьової, в Україні уперше зареєстровано зниження на 1,6% кількості нових випадків ВІЛ-інфекції. «Це, хоч і незначний, але прогрес, який може лягти в основу наших подальших успіхів в цій сфері», – зауважила Міністр.

Раїса Богатирьова повідомила про те, що сьогодні триває робота над розробкою проекту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки». На завершальному етапі перебуває розробка клінічної настанови з діагностики та лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Розпочато роботу щодо написання нової редакції клінічного протоколу з антиретровірусного лікування та здійснення медичного спостереження за дітьми, хворими на ВІЛ-інфекцію. На 2013 рік заплановано розробку клінічного протоколу надання медичної допомоги хворим з коінфекцією ВІЛ-інфекція/гепатит В.

До того ж, за словами Раїси Богатирьової, у квітні цього року МОЗ України спільно з ЮНЕЙДС планує організувати в Україні конференцію національних та міжнародних структур, задіяних у справі протидії СНІДу з метою узгодження спільної стратегії дій у сфері зниження цін на антиретровірусні препарати та покращення доступу до лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

Міністр охорони здоров’я України висловила переконання в тому, що у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та іншими соціально небезпечними захворюваннями в Україні саме держава має відігравати ключову роль та мати всі необхідні засоби для здійснення ефективного лідерства. «Ми й надалі будемо докладати зусиль для посилення державного лідерства у боротьбі проти ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу», – запевнила свою співрозмовницю Раїса Богатирьова. На її думку це особливо актуально, з огляду на те, що сьогодні Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз і має вищий рівень захворюваності, аніж у більшості країн Центральної та Східної Європи. З метою зламу цих негативних тенденцій наша держава, наголосила Міністр, неухильно дотримуватиметься зобов'язань з реалізації схваленого на 61-й сесії ЄРБ ВООЗ Комплексного плану дій щодо профілактики та боротьби із туберкульозом з множинною й широкою медикаментозною стійкістю в Європейському регіоні на 2011-2015 роки, заходи якого включено до Національної стратегії боротьби з туберкульозом на 2012-2016 роки.

З свого боку, Жужанна Якаб відзначила великі зусилля, які докладаються керівництвом України до посилення боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та туберкульозом на державному рівні, а також привітала Раїсу Богатирьову з успіхом, що досягнуто у розбудові Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами. «Ця структура має стати важливим гравцем у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом, ефективним та надійним реципієнтом міжнародної допомоги у цій сфері», – зазначила Директор ЄРБ ВООЗ та пообіцяла, що ВООЗ надаватиме допомогу та підтримку для досягнення цієї мети. Вона також висловилася за надання тренінговому центру на базі Донецької обласної клінічної протитуберкульозної лікарні статусу навчального центру ВООЗ, зауваживши при цьому, що остаточне вирішення цього питання потребує певного часу.

Крім того, сторони обговорили результати заходів, які реалізуються в Україні у сфері охорони здоров'я матері та дитини. Було відзначено суттєві успіхи у цьому напрямку. Раїса Богатирьова нагадала, що під патронатом Президента України з 2011 року впроваджується Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» шляхом створення мережі перинатальних центрів в Україні. Протягом 2012 року відкрито 7 перинатальних центрів ІІІ рівня у Кіровоградській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській областях та Автономній Республіці Крим. Найближчим часом запрацюють на повну потужність перинатальні центри в Луганській, Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій областях. У 2013 року в рамках Національного проекту «Нове життя» будуть побудовані перинатальні центри в Івано-Франківській, Львівській, Київській, Черкаській, Чернівецькій, Херсонській області та м. Київ.

Рівень смертності дітей до одного віку, за словами Міністра охорони здоров’я, зменшився в Україні з 9,2 випадків на 1000 дітей у 2010 році до 8,6 – у 2012-му. Материнська смертність скоротилася з 22 випадків на 100 000 жінок у 2010 році до 12,5 випадків на 100 000 жінок у 2012 році.

Прес-служба МОЗ України

19/02/2013 10:26


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC