Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Реформа медичної сфери відкриває нові перспективи» (28/02/2013 13:53)

 Медицина стає однією з найперспективніших галузей економіки ХХІ століття. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я Раїса Василівна Богатирьова, виступаючи у середу на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України за участю Президента України Віктора Федоровича Януковича.

Попит на здоровий спосіб життя, довголіття, нові можливості подолання важких хвороб, реабілітацію інвалідності буде лише зростати, зауважила Раїса Богатирьова. Фактично, на її думку, відбувається формування глобального медико-промислового комплексу, що включає в себе як послуги, так і виробництво - нових технологій, обладнання, фармацевтичної продукції, інфраструктури профілактики та здорового способу життя.

"Саме в такому контексті ми і розглядаємо запропоновану Урядом програму активізації розвитку економіки на поточний та наступний роки", - підкреслила керівник МОЗу та висловила впевненість у тому, що ефект від медичної реформи матиме не вузькогалузевий, а загальноекономічний масштаб.

Раїса Богатирьова звернула увагу на той факт, що реформа медичної сфери відкриває нові можливості та перспективи для створення висококваліфікованих робочих місць і буде забезпечувати нову якість послуг. "Зокрема, ми продовжимо формування мережі первинної медичної допомоги на основі нових стандартів, і до кінця 2013 року планується створити 548 таких центрів. Плануємо неухильно впроваджувати нові часові стандарти надання екстреної медичної допомоги. 2013 рік - це перший рік реалізації Закону України "Про екстрену медичну допомогу". З цього року Урядом щорічно буде закуповуватися близько 100 санітарних машин класу В и С, для того, щоб забезпечити поновлення медичного автотранспорту", - повідомила Міністр. У цьому ж році, за її словами, більше 230 млн. грн. буде виділено на засоби зв'язку для екстреної допомоги та медицини катастроф та запроваджено надбавки працівникам екстреної медичної допомоги.

Крім того, продовжиться робота над формуванням інституту сімейної медицини і підвищенням кваліфікації сімейних лікарів. У поточному році у півтора рази буде збільшено обсяги держзамовлення на підготовку лікарів сімейної практики і забезпечено перекваліфікацію трьох тисяч медичних працівників за профілем лікаря загальної практики.

Говорячи про перші результати Національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства", що реалізується за ініціативи Глави держави, Раїса Богатирьова зазначила, що протягом 2012 року відкрито сім перинатальних центрів ІІІ рівня, цього року почали праювати ще два, і найближчим часом планується створення ще не менш десяти перинатальних центрів. "І вже на сьогодні ми можемо констатувати: зменшився рівень малюкової смертності, майже вдвічі скоротилася материнська смертність", - наголосила Міністр охорони здоров'я.

Велика увага, за словами Раїси Богатирьової, приділяється розвитку вітчизняної фармацевтичної галузі як високотехнологічного сектору, що поєднує науку, охорону здоров'я, сучасне виробництво і висококваліфіковану працю. "Зважаючи на економічну привабливість галузі, реалізація стратегії її розвитку ґрунтується на принципах державно-приватного партнерства, підтриманого Президентом України, - зауважила Міністр. - Тому до першочергових заходів активізації даного сектору економіки нами віднесено створення належних нормативно-правових та економічних умов розвитку фармацевтичної галузі".

Раїса Богатирьова акцентувала увагу на тому, що новою урядовою програмою передбачено впровадження 38-ми європейських регламентів і директив для створення системи гарантій якості лікарських засобів та їхньої безпеки. "За рахунок розробки механізмів трансферту технології виробництва вакцин, препаратів для лікування СНІДу та онкозахворювань ми плануємо залучення новітніх технологій в сектор фармації, збільшення номенклатури вітчизняних препаратів на 20% та зменшення їхньої вартості на 10%. Це дасть можливість розпочати виробництво в Україні препаратів, які сьогодні виключно імпортуються", - повідомила керівник МОЗу.

За її словами, новий європейський механізм контролю за ціноутворенням на лікарські препарати для лікування гіпертонічної хвороби, який впроваджується в Україні з минулого року, буде розповсюджуватися на засоби й від інших недуг. У цьому році на часткове відшкодування вартості ліків (реімбурсацію) для хворих на гіпертонію в державному бюджеті передбачено 191 млн. грн.

Медична реформа передбачає широке впровадження сучасних технологій діагностики та лікування, використання новітнього обладнання та приладів, відзначила Раїса Богатирьова. Вона звернула увагу на те, що Прем'єр-міністр України Микола Азаров наголошував на тому, що будуть створені нові прилади для діагностики і лікування хворих на серцево-судинні захворювання, онкологічну патологію. "І це тільки початок", - сказала Міністр охорони здоров'я.

За словами Раїси Богатирьової, вже з цього року розпочинає працювати стратегія імпортозаміщення і створення безпечної служби крові та сучасного банку крові.

"Велика увага Урядом приділяється безпеці середовища життєдіяльності людини. Зокрема буде зроблено все, щоб не допускати надходження на внутрішній ринок медичної продукції, що не відповідає вимогам безпечності, впровадження ефективної системи ринкового нагляду медичних виробів", - заявила керівник Міністерства охорони здоров'я.

Раїса Богатирьова висловила переконання в тому, що медична реформа дозволить в середньостроковій перспективі сформувати нову інфраструктуру охорони здоров'я в Україні, провести модернізацію та будівництво великої кількості нових об'єктів за новими, сучасними будівельними та інженерними стандартами. "Не лише дороги та мости, але й нові лікарні, ФАПи, спеціалізовані медичні центри та інші об'єкти, є сьогодні стимулом і для розвитку медицини, і для розвитку вітчизняної будівельної галузі, інженерії, тощо", - резюмувала Міністр.

Нова урядова програма, вважає Раїса Богатирьова, дозволяє планувати модернізацію медичних установ другого та третього рівнів, створення нових виробництв медичного напрямку, послідовне підвищення рівня оплати праці медиків, зміцнення авторитету та престижу роботи медичного працівника. "Але головне - ми плануємо крок за кроком підвищувати якість медичних послуг. Першочергово - найбільш вразливим верствам населення - людям похилого віку, інвалідам, дітям. Для них - особлива увага і турбота", - наголосила керівник МОЗу.

Прес-служба МОЗ України

28/02/2013 13:53


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC