Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужбою області накладено 5012 штрафів, відсторонено від роботи 2020 осіб (01/03/2013)

1 березня 2013 року в актовому залі Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області на першому засіданні Колегії державної санітарно-епідеміологічної служби при Головному управлінні Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про підсумки роботи санепідслужби області за 2012 рік та пріоритетні напрямки діяльності на 2013 рік.

У засіданні Колегії взяли участь: директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Андрій Григорович Запорожченко, проректор з науково-педагогічної роботи з інтернами та лікувальної роботи ЗМАПО, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Герман Вікторович Балашов, голова Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Алла Миколаївна Тонковид, члени колегії, керівники структурних та відокремлених підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, представники ДУ "Запорізького обласного лабораторного Центру Держсанепідслужби України".

1

Під час розгляду питання про підбиття підсумків роботи за 2012 рік та завдання на 2013 рік доповіли: про результати роботи Державного соціально-гігієнічного моніторингу та  Державної санітарно-епідеміологічної експертизи за 2012 рік та завдання на 2013 рік - заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін; про пріоритетні напрямки державного санітарно-епідеміологічного нагляду на 2013 рік - заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Анатолій Михайлович Моргун; про підсумки фінансово-економічної діяльності за 2012 рік та бюджетні пріоритети Держсанепідслужби Запорізької області на 2013 рік - начальник Управління фінансово-економічного забезпечення, бухгалтерського обліку та майнових відносин – головний бухгалтер Лілія Олексіївна Коваль; про завдання соціально-гігієнічного моніторингу та обговорення проекту наказу "Про організацію лабораторного контролю за чинниками навколишнього середовища для потреб соціально-гігієнічного моніторингу» - начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Євген Олександрович Тулушев; про завдання Держсанепідслужби Запорізької області з виконання Закону України від 06.09.2012 №5203-VI "Про адміністративні послуги" - начальник відділу – провідний інженер відділу надання адміністративних послуг (експертний відділ) Ольга Петрівна Гаврікова; про основні завдання на 2013 рік, проблеми та шляхи їх вирішення ДУ «Запорізького обласного лабораторного Центру Держсанепідслужби України» - завідувач відділу Центрального відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Микола Якович Чуприна.

Відкриваючи засідання Колегії, начальник Головного управління Держсанепідслужби  у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв зазначив, що у 2012 році робота санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області  проводилась в умовах реформування Держсанепідслужби України. За цей період відбулася перебудова стратегічних напрямків у роботі санепідслужби, переорієнтація держсанепіднагляду на ризик-орієнтований результат, зміна акцентів на санітарно-епідеміологічну експертизу, перехід від об'єктового аналізу до факторного з перерахунком оптимально необхідних обсягів лабораторних досліджень з урахуванням вимог соціально-гігієнічного моніторингу.

Санітарно-епідеміологічна служба Запорізької області у 2012 році у своїй роботі керувалась Положенням про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №400, Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності».

У  санепідзакладах області за минулий рік проведено скорочення штатних одиниць на 51,2 відсотка. Всього скорочено - 1103,25 штатні одиниці, з них 647 вакантних посад та 456 фізичних осіб.

Відбулося значне скорочення штату працівників, що виконують планові заходи державного нагляду (контролю) – у 2012 році на одного фахівця припадало в середньому 68 суб'єктів господарської діяльності, що підлягають плановому державному нагляду (контролю), а після скорочення штатів  кількість об’єктів збільшилася у  4,7 рази.

Навантаження на одного спеціаліста епідеміологічного профілю з розслідування осередків інфекційних захворювань складає 13-15 на робочий день.

В цих умовах для оптимізації перевірок та досягнення очікуваного результату Головним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області розроблено єдиний стандартизований підхід до організації планових перевірок суб'єктів господарювання шляхом проведення одномоментних перевірок (зрізів) з чітким алгоритмом наступних заходів.

Заплановані заходи, в основному, виконані.

- У 2012 році всього на контролі в міськрайСЕС були 12 державних та 15 обласних цільових програм.             Про хід виконання державних цільових програм у минулому році санепідзакладами в органи влади направлено 547 інформацій, - повідомив Анатолій Іванович Севальнєв. - У минулому році до порушників санітарного законодавства застосовувалися заходи адміністративної дії з припинення порушення санітарного законодавства: накладено 5012 штрафів; застосовано 187 фінансових санкцій; винесено 492 постанови про припинення експлуатації об'єктів; відсторонено від роботи  2020 осіб; знято з реалізації  1,395 тонни недоброякісних продуктів.

Загалом система рейтингових оцінок сприяла ефективному управлінню:

      - постійному контролю поточної діяльності та прийняттю своєчасних рішень;

      - оцінці якості результатів діяльності санепідзакладів;

      - проведенню заохочувальних заходів за наслідками роботи.

Системний контроль за динамікою найважливіших виробничих показників сприяв поліпшенню актуальних результатів роботи:

      - питома вага обстежених об'єктів із застосуванням лабораторних та інструментальних методів досліджень підвищилась з 59,5% до 93,4%;

      - охоплення камерною дезінфекцією вогнищ інфекційних захворювань - з 70% до 99%;

      - заходи з припинення порушення санітарного законодавства на одну зайняту посаду фахівця оперативних відділень збільшилися з 5,23 до 19;

      - виявлення порушень при проведенні держсаннагляду зросло з 16,8% до 34,7%.

      - знизилась питома вага змивів в загальній сумі санітарно-бактеріологічних досліджень з 43% до 34%.

2     

На достатньому рівні здійснювався нагляд за сезонними заходами: опалювальний сезон, функціонування оздоровчих закладів та зон, підготовка навчальних закладів до нового 2012-2013 навчального року, весняне використання пестицидів та агрохімікатів, весняно-літній стан санітарної очистки.

Завдяки зусиллям  держсанепідслужби, у тому числі, населенню подається та реалізується питна вода мінімального ступеню потенційного епідризику.

У 2012 році зареєстровано зниження загальної інфекційної захворюваності в цілому по області майже на 7%, зокрема  на ГКІ – на 14,8%, на ротавірусну інфекцію - на 35%, Захворюваність на сальмонельоз (24,7 на 100 тисяч населення), ВІЛ-інфекцію (29,2) залишилась на рівні 2011 року. Зареєстровані поодинокі випадки захворювань на дизентерію, вірусний гепатит А, лептоспіроз. Спалахів та масових групових інфекційних захворювань не зареєстровано.

Захворюваність на інфекції, що керуються засобами імунопрофілактики, залишається на низькому рівні. Однак, у 2012 році зареєстровано 22 випадки кору на фоні спалаху цієї інфекції в західних регіонах України. Не реєструвалась захворюваність на дифтерію та правець.

Рішенням обласної ради від  26.07.2012  № 17 затверджена Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у Запорізькій області на 2012-2016 роки. Виконання її заходів у звітному періоді профінансовано на 99% від запланованої суми.

У звітному періоді продовжувалась реалізація Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД у Запорізькій області на 2010-2013 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 29.10.2009 № 7.  На реалізацію заходів протидії ВІЛ-інфекції у 2012 році з обласного, міських, районних бюджетів було виділено 11017,74 тис. грн. (2011 рік - 12359,4 тис. грн.), що становить 55,3% від передбаченого на рік обсягу фінансування.

У більшості міст та районів області фінансувались протиентеробіозні заходи згідно з розпорядженням облдержадміністрації від 06.07.2011 №258 «Про затвердження заходів щодо боротьби з ентеробіозом в області та складу обласної координаційної ради з їх реалізації». Захворюваність дитячого населення на ентеробіоз зберегла тенденцію до зниження.

Протягом 2012 року санепідзакладами області успішно реалізовувались положення Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”. Це показали планові прокурорські перевірки дозвільної діяльності усіх санепідзакладів та той факт, що в узагальнених матеріалах Генеральної прокуратури України від 07.09.2012 № 07/1/3-21вих-12, направлених в обласну державну адміністрацію за результатами перевірок з питань дотримання законодавства про дерегуляцію підприємницької діяльності, відсутні зауваження до Держсанепідслужби Запорізької області.

За 2012 рік санепідслужбою Запорізької області видано 2737 висновків держсанепідекспертизи на нормативну документацію, імпортну та вітчизняну продукцію.

Держсанепідслужбою області в рамках "Програми захисту населення Запорізької області від впливу іонізуючого випромінювання на 2011-2015 роки» здійснювався радіаційно-гігієнічний моніторинг продуктів харчування, питної води та об'єктів довкілля. Результати моніторингу свідчать про благополучну радіаційну обстановку.

Незважаючи на існуючі економічні труднощі, у Запорізькій області збережена і навіть збільшена різнопрофільна мережа позашкільних закладів. Сьогодні працює 296 позашкільних закладів, в яких займається більше 30% учнів шкіл.

В цілому у порівнянні з минулим роком зросло охоплення учнів шкіл гарячим харчуванням з 58,8% до 61,1%.

Водночас, існують і проблемні питання у забезпеченні санепідблагополуччя населення.

Захворюваність на бацилярний туберкульоз в області зросла з 31,0 на 100 тисяч населення у 2011 році до 33,1 у 2012 році та перевищила  показник по Україні на 11,1%. Найвищі показники захворюваності у Бердянському, Михайлівському, Новомиколаївському, Токмацькому, Василівському, Вільнянському, Якимівському  районах (71,6 – 40,2 на 100 тисяч населення).

Захворюваність медичних працівників протитуберкульозних установ у 2012 році склала 463,0 на 100 тисяч даного контингенту, що в 5,6 разів перевищує рівень захворюваності всього населення.

У санепідзакладах області 86,1% повітряних та 91,2% парових стерилізаторів, 92,9% дезінфекційних камер знаходяться в експлуатації понад нормативного терміну; 32,1% дезінфекційних камер та 50% дезінфекційно-душових установок - у непрацюючому стані.

Залишається на незадовільному рівні стан атмосферного повітря, фізичні фактори, поводження з відходами та санітарна очистка. Незадовільне становище з охороною відкритих водойм.

Санітарно-технічний стан складів зі зберігання непридатних та заборонених пестицидів погіршується, у 22 складах пестициди зберігаються на ґрунті.

Колегія визнала роботу санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області у 2012 році задовільною, чималу роль в цьому відіграло впровадження сучасних методів управління.

Проект рішення Колегії доведено до відома всіх учасників Колегії та надано для обговорення та  внесення пропозицій в остаточне рішення до 11 березня  2013 року.

3

Перед початком засідання Колегії  державної санітарно-епідеміологічної служби при Головному управлінні  Держсанепідслужби у Запорізькій області начальник Головного управління Держсанепідслужби  у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв у прес-центрі провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації на тему: про підсумки роботи санепідслужби області за 2012 рік та пріоритетні напрямки діяльності на 2013 рік, про перші результати реформування санепідслужби області за січень-лютий 2013 року та відповів на всі запитання журналістів.

Прес-служба Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

01/03/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC